اپل در حال کار برای ساخت یک آیفون ضد آب است

اپل اخیرا پتنتی را ثبت کرده است که امکان استفاده از آن در مدل‎های بعدی آیفون وجود دارد و می‎تواند باعث شود گوشی این شرکت به گلکسی اس 7 سامسونگ و جانشینان آن نزدیک‎تر شود.

این شرکت مستقر در کوپرتینو  “دستگاهس صوتی و مقاوم به مایعات” را توسعه داده است که در آن یک پورت اسپیکر ضد آب قرار دارد که می‎تواند به کاملاً ضد‎آب کردن آیفون کمک کند. فناوری قرار گرفته پشت این اسپیکر پیچیده‎ترین فناوری موجود نیست و شرح پتنت به صورت زیر است:

“پورت صوتی توسط یک توری و یا دیگر ساختارهایی که می‌توانند در برابر ورود مایعات و یا هر ماده‎ای که به دستگاه صوتی وارد شود، مقاومت کنند، پوشانده می‎شود. به این ترتیب بخش حفاظتی قرارگرفته امکان پوشاندن پورت صوتی و روزنه‌ی آن را دارد.”

“به این طریق، زمانی که مایع به یک یا بیشتر از یک روزنه وارد ‎شود، بخش حفاظتی می‎تواند مایع را از بخش توری دور کند که فشار مایع وارد شده بر روی توری کاهش یابد. در نتیجه، ممکن است آسیب بالقوه به توری و یا اجزای داخلی دستگاه صوتی به حداقل برسد. در بعضی از موارد، روزنه ممکن است با یک توری اضافی پوشانده شود. وجود چنین توری اضافی می‎تواند فشار مایع ورودی بر روی توری پوشاننده‎ی پورت صوتی دستگاه صوتی را بیشتر از قبل کاهش دهد.”

apple-working-to-make-the-iphone-waterproof-504954-2

آیا سال آینده شاهد آیفون ضد ‎آب خواهیم بود؟

بدون شک، ساخت آیفون ضد آب برای مدل‎های آینده‎ی این گوشی باید در لیست اولویت‎های این شرکت باشد، به خصوص این‎که رقبا در حال حاضر شروع به سرمایه‎گذاری در این بخش کرده‎اند و اپل به نوعی در حال از دست دادن رقابت است.

ضد آب و شارژ بی‌سیم، دو قابلیت آیفون 7

قاب آیفون ضد آب 

شایعاتی وجود داشته که طی آن ادعا شده است که آیفون 7 ممکن است به نوعی ضد آب باشد، ولی اکثریت اطلاعات و تصاویر فعلی به بیرون درز کرده مطلقاً جزئیاتی در این مورد ندارند. بنابراین یا اپل صبر کرده است تا این ویژگی را در مدل‎های آینده‎ی آیفون خود لحاظ کند یا این شرکت هرگز قصد قرار دادن این قابلیت را در آیفون امسال از همان ابتدا نداشته است.

ولی آیفون مدل 2017، دارای شانس بیشتری است که ضد آب باشد، چراکه انتظار می‎رود به نسبت نسل فعلی تغییرات زیادی در طراحی آن صورت گیرد. بنابراین اپل می‎خواهد به شیوه‎ی باشکوهی 10 سالگی اولین آیفون خود را جشن بگیرد. به این دلیل گفته می‌شود در حال کار بر روی یک بازگشت کامل به عرصه است و آیفونی طراحی خواهد کرد که فاقد لبه‌ی صفحه‌ی نمایش باشد و دوربین فیس‎تایم و سنسور تاچ آی‎دی به صورت مستقیم در دل نمایشگر آن جا گرفته باشند.

گوشی گلکسی اس 7اج سامسونگ که اغلب اوقات از آن به عنوان قاتل آیفون یاد می‎شود، چراکه افراد را از iOS فراری داده است و به سمت اندروید می‎کشاند، در حال حاضر ضد آب است. بنابراین به نظر می‌رسد اپل باید برای فروش بیشتر، هرچه زودتر این قابلیت‎ها را در آیفون خود قرار دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا