اپل برای هفتیمن سال پیاپی برترین شرکت دنیا لقب گرفت

در شش سال گذشته، Fortune اپل را به عنوان برترین کمپانی انتخاب کرد. و اکنون نیز برای هفتیم سال به اندازه کافی مطمئنیم که شرکت کوپرتینو، این کمپانی کالیفرنیایی می‌تواند دوباره به صدر تحسین شده‌ترین شرکت‌ها بازگردد‌.

Apple-Cupertino-headquarters-Everaldo-Coelho-001

با توجه به اینکه Fortune رای‌ها را از مدیران و تجزیه و تحلیلگران ارشد بزرگترین شرکت‌های آمریکا جمع می‌کند، باید بگوییم که اپل هنوز در چشم همتایان خودش بسیار می‌درخشد.

آمازون و گوگل به ترتیب رتبه دوم و سوم را دارند، این دو کمپانی در رتبه بندی سال 2012 جای خوشان را تغییر دادند. دیگر غول‌های تکنولوژی به مراتب دورتر از اپل، آمازون و گوگل هستند. برای مثال، سامسونگ در جایگاه 21 و IBM شانزدهم، فیس بوک 38، ماکروسافت 24 و اینتل در مرتبه 47 جای گرفته است.

Philip Elmer-DeWitt در Fortune می‌نویسد:

قطعا در این مورد تعجب خواهید کرد و تفسیر این موضوع برای شما سخت خواهد بود، اما Pulitzer توانست برنده مجموعه‌ای در نیویورک تایمز شود، یا اینکه measly درآمدی 12 برابر درآمد وال استریت برای پرداخت سهام دارد، اما اپل به طور گسترده‌ای از جانب مردم موجود در کسب و کار دارای احترام است.

Erika Fray یکی از نویسندگان است که توضیح می‌دهد چرا اپل در سال 2013 برترین کمپانی شد:

شرکت‌های فناوری می‌دانند که آیفون و دیگر محصولات شیک و کاربر پسند اپل به بالاترین رتبه امسال بازگشته‌اند، این هفتین سال است که این اتفاق می‌افتد.

اپل با ارزشترین نام تجاری (Brand) در این سیاره است و بر اساس گزارشی از Interbrand در سال مالی 2013 این شرکت توانسته 171 میلیون دلار نقد درآمد کسب کند. امروز همگی در انتظار محصولات بزرگ بعدی این شرکت هستیم.

بحث‌ها و موضوعات در مورد ساعت هوشمند و اپل تی وی داغ است، اما گزارش‌ها رسیده از کمپانی حاکی از توجه به ماشین‌ها و دستگاه‎‌های پزشکی نیز می‌باشد.

اپل توسط شرکت Amazon.com تعقیب می‌شود، شرکت آمازون در سال گذشته از جایگاه سوم به جایگاه دوم صعود کرد. گوگل یک پله سقوط داشت و از جایگاه دوم در سال 2012، به جایگاه سوم در سال 2013 نقل مکان کرد. اپل، آمازون، گوگل، برکشایر هاتاوی و استارباکس برترین شرکت‌های ایالات متحده محسوب می‌شوند.

این جدول را ببینید:

Apple-Fortune-chart-Most-Admired-2014

لیست کامل از اینجا در دسترس است.

اندروید ممکن است درصد قابل توجه‌ای از فعالیت دستگاه‌ها را در اخیتار داشته باشد، اما اپل هنوز به قوانین کاربری خود در پرورش آی او اس اهمیت می‌دهد. به علاوه، اپل بزرگترین نماد از صنعت موبایل است که توانسته بالاترین سود را نیز داشته باشد.

برای شرکت‌های رقیب و همتای اپل همین که بتوانند اپل را در کنار خود داشته باشند یک جایزه است.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا