ویدیوی ‘بهتر است از اینجا شروع شود’ و پیشرفت زیست محیطی اپل

اپل روز دوشنبه گزارش مسئولیت زیست محیطی سال 2015 را به همراه ویدیویی با نام “بهتر است از اینجا شروع شود” را منتشر کرد که “پیشرفت قابل توجهی” که این کمپانی در رابطه با تعهد خود در حفظ محیط زیست ما در طول سال مالی 2014 انجام داده است را نشان می‎دهد.

1

کمپانی سازنده آیفون گفت “ما نمی‎خواهیم تغییر آب‎ و هوایی را مورد بحث قرار دهیم”، “ما ‎می‎خواهیم جلوی آن را بگیریم.” این ویدیو به همراه آخرین گزارش مسئولیت زیست محیطی، پروژه‎هایی را نشان می‎دهند که تمرکز بر انرژی تجدید‎پذیر، تغییر آب و هوا و حفظ اراضی جنگلی دارند و همچنین تلاش‎های اپل را برای حفظ منابع در سراسر زنجیره تامین‎اش، مراکز داده و پایگاه‎های انرژی خورشیدی و رهایی از مواد سمی در محصولاتش نشان می‎دهند.

این گزارش چنین می‎گوید “ما در کاهش تاثیر چیز‎هایی که بطور مستقیم کنترل ‎می‎کنیم یعنی دفاترمان، فروشگاه‎های خرده‏‏ فروشی‎مان و محصولاتمان، پیشرفت چشمگیری کرده‎‎ایم،”

ولی باید هنوز کار بسیار زیادی برای کاهش تولید کربن در زنجیره تامین‎مان بکنیم، و این مسئولیت ما است که چنین تلاشی را دنبال و رهبری کنیم.”

CarPlay در آینده به اتومبیل‌های پورشه خواهد آمد

در حال حاضر صد در صد فعالیت‎های کمپانی اپل در آمریکا و 87 درصد در سطح جهانی براساس منابع انرژی تجدید پذیر اداره می‎شوند.

اپل بر سه ابتکار کلیدی تمرکز دارد:

• کاهش تاثیر ما بر تغییر آب‎ و هوا با استفاده از منابع تجدید پذیر انرژی و بکارگیری کارآیی انرژی در محصولاتمان.
• حفظ منابع با ارزش تا تمامی مردم از آن‎ها بتوانند با موفقیت استفاده کنند.
• پیشقدم شدن در استفاده از مواد سبزتر در محصولات و فرآیند‎هایمان.

این کمپانی چنین اشاره می‎کند که “تعهد اپل به محیط زیست از همان آغاز کار شروع می‎شود، ما سعی داریم نه تنها بهترین محصولات را در دنیا، بلکه بهترین محصولات را برای دنیا نیز تولید کنیم. و در طول سال گذشته ما پیشرفت بارزی بواسطه پروژه‎هایی انجام داده‎ایم که تمرکز آن‎ها بر استفاده از انرژی تجدید پذیر و حفظ اراضی جنگلی است.

حدود 34 میلیون تن انتشار گاز گلخانه‎ای در طول سال مالی 2014 اپل، به داخل جو صورت گرفت. حدود 24.8 میلیون تن از آن حاصل اعمال مربوط به ساخت محصولات و حدود 7 میلیون تن مربوط به استفاده از محصولات بوده است.

انتشار گاز گلخانه‎ای با استفاده از محصولات اپل از سال 2008 به مقدار 61 درصد کاهش یافته است. علاوه بر این ویدیو و گزارش به روزرسانی شده مسئولیت زیست محیطی، این شرکت اخیرا بخش مسئولیت زیست محیطی را در وب سایتش تغییر داده است.

2

به عنوان قسمتی از تلاش وسیع این شرکت در “ارائه جهانی بهتر از آنچه که ما یافت کرده‎ایم”، اپل با شرکت SunPower برای ساخت دو پایگاه انرژی خورشیدی دیگر در چین همکاری را شروع کرده است که باعث شده است این اولین همکاری خورشیدی بین المللی این شرکت با سازنده آیفون باشد.

عکسی که در بالا مشاهده می‎کنید نشان دهنده مزرعه خورشیدی اپل در شهر Hongyuan کشور چین است که انرژی تجدید پذیر بیشتری به نسبت آنچه که توسط تمامی شرکت‎های دست‎ اندکار و فروشگاه‎های خرده‎فروشی اپل در چین استفاده می‎شود، تولید می‎کند.

شرکت اپل اعلام کرد “ما علاقه خود به نوآوری را فراتر از محصولاتمان در اعمالمان نیز بکار می‎بریم،” “به عنوان قسمتی از ماموریت ادامه‎دار ما برای ارائه جهانی بهتر از آنچه که ما یافته‎ایم، ما در حال همکاری با سازمان The Conservation Fund برای حفاظت و ایجاد نوعی از جنگل‎ها هستیم که در بسته‎بندی‎های خود از آن‎ها استفاده می‎کنیم.”

همانطور که هفته گذشته گزارش شد، اپل خرید 36 هزار جریب از جنگل‎های ایالت متحده را برای بسته‎بندی قابل دوام محصولاتش اعلام کرد، وسعت این زمین‎ها 2.5 برابر بیشتر از وسعت شهر منهتن است.

طبق گفته اپل، منشاء حدود 80 درصد کاغذ و مقوای به کار برده شده بطور کلی در سال 2014 در بسته‎بندی آیفون، آیپد، آیپاد، مک و Apple TV از جنگل‎های مدیریت شده بوده است و آن‎ها قصد دارند این مقدار را به 100 درصد برسانند.

لیزا جکسون (Lisa Jackson) رییس بخش زیست محیطی اپل گفت “برای اپل این آغاز یک تلاش در سطح جهانی است، تلاشی که ارائه کننده شیوه‎ای جدید است و به همراه آن تاثیر این شیوه را بر زنجیره تامین کاغذ جهان دوباره ارزیابی مجدد قرار می‎دهد،” “ چون مسئولیت ما مطمئن شدن از این امر است که محصولاتی زیبا بسازیم ولی ما در قبال حفظ سیاره‎ی زیبایمان نیز مسئولیت داریم.”

تصویر بالای مقاله: فاضلاب در مکان تامین‎کننده آب اپل در شهر Dongguan کشور چین که مورد آزمایش برای استفاده مجدد از آب تحت راهنمایی و اصول برنامه آب تمیز این شرکت قرار دارد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا