اپل سیستم عامل آی او اس iOS 8.3 بتا را منتشر کرد

طبق پیش بینی ها اپل برنامه‌ی بتای iOS را به روی عموم باز کرد و دیگر نیازی به حساب کاربری پولی توسعه‌دهندگان برای آزمایش نرم افزار جدید نیست. این شرکت همزمان با انتشار سومین بتای iOS 8.3 در روز پنجشنبه، برنامه‌ی جدید عمومی را به بحث و تبادل نظر گذاشت.

2

شما می‌توانید برای دریافت بتای جدید در وبسایت اپل سید (Apple Seed) ثبت نام کنید. مراحل ثبت نام با اپل آیدی شما ساده است و سپس می‌توانید با نصب نرم افزار بتای جدید از آن استفاده کنید. برای نصب بتا، باید یک پروفایل پیکربندی از سایت اپل سید دانلود کنید تا نرم افزار بتا در بخش ویژگی‌های Software Update باز شود.

وبسایت اپل سید به آرامی همراه با تغییرات در حال شکل گیری است و ممکن است در حال حاضر نتوانید بخش iOS بتا را در آن مشاهده کنید.

به گفته‌ی اپل: «اگر زمانی به مشکلی برخوردید که نیاز به آدرس دهی داشت آن را مستقیماً از طریق بخش اپلیکیشن Feedback Assistant به اپل گزارش دهید.»

بتای عمومی iOS خط مشی OSX بتا را دنبال می‌کند. البته اپل هشدار داده تا کاربران قبل از نصب این آپدیت از دستگاه خود نسخه‌ی پشتیبان بگیرند به دلیل این که این نسخه هنوز در حال طراحی است و به حالت پایدار خود نرسیده است.

1

این شرکت اضافه کرد: «قبل از نصب این نسخه مطمئن باشید از مک خود به وسیله‌ی Time Machine، یا از دستگاه iOS دار خود به کمک iTunes پشتیبان گرفته باشید. این نرم افزار همچنان در مرحله‌ی طراحی و توسعه است و بدین معناست که برخی از اپلیکیشن‌ها یا سرویس‌ها ممکن است آن طور که شما فکر می‌کنید کار نکنند. شما نباید این بتا را روی محصولات مهم یا سیستم‌های تجاریِ حیاتی خود نصب کنید.»

به گزارش 9to5mac اگر بتای عمومی از امتحانات موفق عبور کند، اپل احتمالاً انتشار iOS 9 Monarch را در تابستان امسال به طور عمومی انجام دهد.

سومین بتای iOS 8.3 در روز پنجشنبه چندین ویژگی جدید را با خود می‌آورد. مهم ترین آن همراه داشتن اپلیکیشن مخصوص اپل‌واچ مانند چیزی که در iOS 8.2 موجود بود است. این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا به آیفون خود متصل شده و ساعتشان را مدیریت کنند. می‌توانید ویدیوی بررسی ما از این اپلیکیشن را که همین هفته انجام داده بودیم نگاه کنید.

به علاوه، چت در اپلیکیشن Messages با افرادی که جزو مخاطبین شما نیستند شامل گزینه‌ای به نام «Report Junk» خواهد بود. همچنین ویژگی‌‌ای برای فیلتر لیست گفتگوها اضافه شده که زبانه‌های جدیدی را به این برنامه می‌آورد.

بتای سوم iOS 8.3 به دنبال انتشار دومین بتای iOS 8.3 می‌آید که در حدود دو هفته‌ی پیش منتشر شد و دارای زبان‌های جدیدی برای سیری بود. اولین بتای iOS 8.3 هم شامل پشتیبانی از CarPlay، اموجی‌های جدید، پشتیبانی از تصدیق حساب دو مرحله‌ای گوگل و شروع به کار اپل پی (Apple Pay) در چین بود.

آیا تصمیم دارید این نسخه‌ی بتا را دانلود کنید؟

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا