ارزش بازار شرکت اپل به بیش از 700 میلیارد دلار رسید

ارزش بازار یا سهام به مجموع ارزش روز و متعارف سهام یک شرکت گفته می‌شود. این ارزش معادل ارزش روز و جاری یک سهام ضرب در تعداد سهم‌های  یک شرکت است.

شرکت اپل به عملکرد قوی خود در زمینه سهام بازار ادامه می دهد و به عنوان یکی از مهم ترین نقاط عطف این شرکت در روزهای اخیر است و دیروز هم ارزش کل سهام از 700 میلیارد دلار گذشت و یک استاندارد جدید را در زمینه بازارهای جهانی نشان داد. هفته گذشته هم تحلیل گران اعلام کردند که سهام اپل برای اولین بار در طی دو سال گذشته به 660 میلیارد دلار رسید.

aapl_700_billion

همچنین از زمانی که آقای تیم کوک در سال 2011 به عنوان مدیرعامل اپل انتخاب شد سهام این شرکت به یک باره در آن زمان دوبرابر شد و این نشان از توانایی تیم کوک د راین زمینه دارد.

سهام شرکت اپل نسبت به سال گذشته خود یک رشد 60 درصدی داشته است همچنین نسبت به کنفرانس 16 اکتبر نیز 24 درصد رشد سهام را نشان می دهد. با این حساب انتظار می رود یک رشد صعودی در محصولات اپل با فروش آیفون در سه ماهه تعطیلات دیده شود و مجله وال استریت پیش بینی کرده است که تا سال 2015 اپل با اضافه کردن دستگاه های جدید به اپل واچ رشد سهام بیشتری را نیز خواهد داشت.

در حالیکه شرکت اپل به صورت روتین بالاترین قیمت سهام را برای هر ماه خود در نظر می گیرد در حال حاضر شرکت ماکروسافت 394/42 میلیارددلار ارزش دارد گوگل 366/97میلیارد دلار است. اپل در سال 2014 سود خالصش نسبت به سال قبل 6/7 درصد افزایش یافت و به 39/5میلیارد دلار رسید و درآمدش نیز 182میلیارد دلار اعلام شد.
مهمترین محصول این شرکت آیفون است که که در مدت جولای تا سپتامبر 39 میلیون عدد از این محصول را فروخت.ارزش سهام اپل 0/70درصد افزایش یافت و به  119/46دلار رسید و موجب شد که ارز بازار این شرکت از 700 میلیارد دلار بگذرد.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا