استفاده از پردازنده A9 در آیفون 6 اس

شرکت اپل در آیفون های جدید از پردازنده A9 استفاده کرده است

تنها 2 روز به رونمایی از گوشی های آیفون جدید شرکت اپل باقی مانده است که اطلاعات سخت افزاری جدیدی از آن از سوی جاسوسان لو رفته است . با توجه به گزارشات و انتشار عکسی ، شرکت اپل در آیفون های جدید از پردازنده A9 استفاده کرده است.

2015-09-07_170640

قبلا شایعاتی در مورد استفاده پردازنده A9 در آیفون های جدید به گوش می رسید که تنها در حد شایعه بود و بسیاری اعتقاد داشتند که در آیفون های جدید نیز از پردازنده های A8 استفاده کرده است . به هر حال استفاده از پردازنده A9 و رم 2 گیگابایت یک محصول فوق العاده برای طرفداران اپل خواهد بود.

2015-09-07_170651

پردازنده ی A9 شرکت اپل تغییرات زیادی داشته است و الگوهای جدیدی نیز از این پردازنده کشف شده است . آیفون جدید اپل طراحی مشابه سری های قبل دارد و از نظر ظاهر با تغییری روبه رو نیستیم اما قدرت پردازشی پرچمدار جدید اپل پیشرفت زیادی خواهد داشت .

طراحی تراشه های پردازنده حکایت از این دارد که شرکت اپل از فناوری SiP و معماری PCB در این پردازنده استفاده کرده است . این فناوری اپل برای نخستین بار در اپل واچ استفاده شد که باعث بهتر شدن عملکرد و فشرده سازی مدارهای پردازنده می شود .  این پردازنده یک مشکل جدی دارند و مشکل اینجاست که اگر در پردازنده با فناوری SiP مشکل ایجاد شود کل تراشه از کار می افتد . طرح های فاش شده نشان می دهد کاور محافظ پردازنده مرکزی پره های خنک کننده با قطر یک میلی متر دارد و حتی 15 درصد نسبت به پردازنده قبلی A8 فضای کمتری را می گیرد .

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا