دانلود نرم افزار Asana برای آیفون، آیپد، آیپاد

برنامه Asana برنامه مدیریت کارها برای دستگاه‌های iOS

در میان کاربران تلفن‌های همراه، تقاضای رو به رشدی برای ابزارهایی وجود دارد که نیازی به دسترسی به کامپیوتر دسکتاپ در آنها نباشد، بنابراین تصمیم برنامه Asana برای ارائه‎ی اپلیکیشنی پر امکانات برای iOS به کاربران سرویس وبیِ خود، حرکتی هوشمندانه به نظر می‌رسد (آسانا می‌گوید در حال کار بر روی نسخه اندرویدی است).

برنامه Asana

و خوبی کار اینجاست که نسخه iOS برنامه Asana بسیار خوب طراحی شده است. من برنامه Asana را چندین بار روی آیفون و آیپد تست کردم. روی هر دو دستگاه کم و بیش به یک شکل بود، البته با کمی تغییر برای سازگاری با سایز کوچک‌تر صفحه در آیفون.

برنامه Asana

هر چند که قبلا هم آسانا اپلیکیشنی در اپ استور برای خود داشت، اما آن برنامه قابلیت‌های بسیار محدودی داشت و در واقع فقط برای مشاهده نسخه وبی مخصوص دسکتاپ بود. اپلیکیشن جدید کارهای خیلی بیشتری انجام می‌دهد. اجازه‎ی ویرایش موارد موجود، اضافه کرن پروژه‌ها، وظایف، کامنت‌ها، برچسب‌ها، فایل‌های الحاقی و غیره را به راحتی فراهم می‌کند. هر تغییر اعمال شده بلافاصله در سرویس ظاهر می‌شود، هر چند که خود شما یا اعضای تیمتان تصمیم می‌گیرید که به آن دسترسی داشته باشید.

آسانا به عنوان یکی از سرویس‌های وب که به نیازهای گروه‌های کاری (کوچک و بزرگ) پاسخ می‌دهند، همه نیازها مدیریت پروژه، ذخیره فایل و ارتباطی را به عهده می‌گیرد. سطوح مختلفی از مدیریت را پیشنهاد می‌دهد، از جمله، محیط‌های کاری (اجازه می‌دهد که کاربر مثلا کارهای اداری را از شخصی جدا کند)؛ پروژه‌ها، که غالبا افراد و کارهای متعددی را در بر می‌گیرد؛ وظایف؛ و وظایف فرعی.

می‌توانید وظایفی را برای اعضای تیم (یا خودتان) در نظر بگیرید؛ مهلت انجام وظایف قائل شوید؛ فایل‌های الحاقی، برچسب و یا کامنت‌هایی اضافه کنید. با باز شدن اپلیکیشن صفحه خانگی ظاهر می شود که وظایف در انتظار در آن دیده می‌شود و یک صندوق ایمیل که نیاز به چک کردن ایمیل به منظور مشاهده وظایفِ به انجام رسیده در آسانا را رفع می‌کند.

با لمس هر یک از وظایف، می‌توانید آن را مشاهده کنید، و ایجاد موارد جدید هم به سادگی لمس علامت + در گوشه صفحه است. اما چیزی که من دوست داشتم، صفحه ویرایش سریع یک وظیفه بود: تعدادی دکمه وجود دارد که همه نوع کاری از جمله تنظیم مهلت انجام کار، برچسب‌ها و فایل‌های الحاقی را پوشش می‌دهد.

برنامه Asana

داشتن تمام اطلاعات مربوط به یک وظیفه در یک جا بسیار بدرد بخور است. مثل برای مصور کردن این بررسی، من اسکرین‌شات‌هایی که از گوشی گرفته بودم را در یک وظیفه در آسانا ایجاد کردم و بعدا از آنها از طریق نسخه وبی آسانا استفاده کردم.
این خیلی راحت‌تر از ایمیل کردن آنها به خودم بود، کاری که معمولا انجام می‌دهم. تنها اشکال در این بود که همه عکس‌های الصاقی نام مشابهی (image.png) داشتند و برای تشخیص هر کدام مجبور به باز کردن آنها و ذخیره مجدد با نامی دیگر بودم.

یک قابلیت جالب دیگر امکان اضافه کردن وظیفه‌ای جدید در یک پروژه، یا پروژه‌ای فرعی در یک پروژه به کمک قابلیت کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) است. این در مورد مدیریت دستور جلسه بسیار مفید است: هر شرکت‌کننده‌ای در پروژه (در اینجا پروژه یک جلسه است) می‌تواند دستور جلسه‌ای به صورت یک وظیفه اضافه کند، و مدیر جلسه می‌تاند حتی در آخرین لحظه به راحتی ترتیب آنها را تغییر دهد.

برنامه Asana

چیزی که نبود آن در برنامه Asana احساس می‌شود، تقویمی است که در نسخه دسکتاپ وجود دارد. اما اگر این تقویم را با یک تقویم آنلاین مثل تقویم گوگل یا Outlook سینک کرده باشید، می‌توانید به آن از طریق تقویم iOS هم دسترسی داشته باشید. مثلا من تقویم iOS را با تقویم گوگل هماهنگ کرده‌ام، بنابراین فقط باید به قسمت تنظیمات تقویم گوگل برای آیفون بروم و تقویم آسانا را فعال کنم.

توجه کنید که موارد موجود در تقویم آسانا را نمی‌توانید از طریق تقویم iOS ویرایش کنید. ولی هر تغییری در آسانا (چه از دسکتاپ و چه موبایل) بلافاصله ظاهر می‌شود.

از آسانا می‌توانید برای هر نوع کاری استفاده کنید، مثلا برنامه‌ریزی برای یک کمپین فروش، یا یک تفریح خانوادگی و اپلیکیشن موبایل، مفید بودن آسانا را با گسترش آن به افرادی که دوست دارند مدیریت کارها را از طریق آیفون یا آیپد به دست بگیرند، یک درجه ارتقا داد. به منظور تسهیل ارتباط و همکاری با همکاران، دوستان و حتی خانواده، آسانا ارزش امتحان کردن را دارد.

 

برنامه Asana در یک نگاه
اپلیکیشن جدید آسانا به کاربران نسخه‎ی دسکتاپ اجازه می‌دهد که به اکثر قابلیت‌های آن از طریق آیفون یا آیپد دسترسی پیدا کنند.

نقاط قوت برنامه Asana
همه امکانات مدیریت وظایف در نسخه iOS موجود است.
هم‌گام‌سازی بین دستگاه‌ها بلافاصله صورت می‌گیرد.
اپلیکیشن رایگان است و سرویس‌ها هم برای حداکثر ۱۵ نفر رایگان است.

نقاط ضعف برنامه Asana
برای اینکه از همه قابلیت‌ها استفاده کنید، اپلیکیشن باید همواره در حال اجرا باشد.
تقویم به صورت داخلی وجود ندارد.
در هنگام الصاق چند فایل‌، گاها نام یکسانی برای همه فایل‌ها در نظر گرفته می‌شود.

 

برنامه Asana را به طور رایگان دانلود کنید.

 

macworld

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا