نظر مدیر عامل شرکت استون مارتین در مورد ماشین های SUV

در اوایل سال جاری ، شرکت اتومبیل سازی نامدار استون مارتین ، وقتی که از طرح ها و مدل های اتومبیل تمام برقی جدیدش رونمایی کرد ، باعث شگفتی همگان شد. طرح های این اتومبیل که DBX کوپه نام داشت دنیای اتومبیل ها و اتومبیل سازی را شگفت زده کرد ، چرا که تا آن موقع شرکت استون مارتین هیچ وقت وارد دنیای ماشین های الکتریکی نشده بود. طراحی ای که از این اتومبیل ارائه شده بود را هیچ کس تا به حال در هیچ جای دیگر ندیده بود.

وقتی که شوک اولیه ای که از دیدین این اتومبیل در همه از بین رفت ، این طور به نظر ما رسید که انگار اتومبیل DBX نشانه ای بود از این که این کمپانی اتومبیل سازی لوکس بریتانیایی قرار خواهد بود اتومبیل های SUV تمام الکتریکی ای تولید کرده و روانه بازار کند تا بدین وسیله بتواند با مدل X شرکت اتومبیل سازی تسلا که قرار است به زودی وارد بازار شود ، به رقابت بپردازد.

2015-09-28_114610

ول حالا مشخص شده است که مدیر عامل شرکت اتومبیل سازی استون مارتین ، یعنی آقای اندی پالمر ( Andy Palmer ) برنامه های دیگر برای این اتومبیل دارد. پالمر بیان کرده است که چه اتومبیل DBX توسط شرکت استون مارتین به نمایشگاه ها فرستاده شود و چه نشود ، او می خواهد که همه بدانند که این اتومبیل یک ماشین مدل SUV نخواهد بود ، چرا که این مدل ماشین ها با سبک و دی ان ای برند این کمپانی همخوانی ندارند.

چرا یک مدل SUV از اتومبیل های شرکت استون مارتین هرگز ساخته نخواهد شد؟

و در مورد این که چرا یک مدل SUV از اتومبیل های شرکت استون مارتین هرگز ساخته نخواهد شد نیز آقای پالمر به صراحت این گونه بیان کردند: ” شما هرگز نمی توانید یک اتومبیل SUV بسیار زیبا را تولید کنید. این کار واقعا غیر ممکن است”. همچنین آقای پالمر طی مصاحبه ای که اخیرا که با سایت The Drive داشت این طور بیان کرد: ” از آن جا که علت اصلی وجود و ساخته شدن اتومبیل های SUV به حداکثر رساندن میزان تطبیق پذیری اتومبیل و همچنین رسیدن به حداکثر میزان ظرفیت داخلی اتومبیل است ، این اتومبیل ها معمولا به شکل جعبه وار ساخته می شوند و فکر می کنم همه قبول دارند که جعبه ها هیچ گونه زیبایی ای ندارند”.

2015-09-28_114631

با این که شرکت ولوو ممکن است نظرش در مورد این قضیه ، نظری متفاوت باشد ، ولی آقا پالمر با این حرف هایش به نکته ای مهم اشاره کرده است. اتومبیل های شرکت استون مارتین ، اگر هر چیزی نباشند ، باید قبول کنیم که همیشه اتومبیل هایی لغایت زیبا بوده اند. اتومبیل SUV جدید بسیار مد بالا و لوکس شرکت بنتلی ، یعنی Bentayga ، ممکن است که از لحاظ بصری بد نباشد ، ولی یقینا زیبا نیست – یا می توان گفت حداقل نسبت به استاندارد هایی که شرکت استون مارتین در نظر دارد ، زیبا نیست.

این در حالی است که اتومبیل DBX شرکت استون مارتین ، می تواند طرح مصالحه بسیار مناسبی برای این برند باشد ، چرا که میزان فضای اضافه مناسبی را به این اتومبیل اضافه میکند ، بدون آن که به قول آقای پالمر ” اتومبیلی زشت و یوقور” تولید کرده باشد.

علاوه بر این ، آقای پالمر دلش می خواهد که به اصول و افسون دست ساز بودن اتومبیل های برند اش پایبند بماند چیزی که به نظر می رسد از عهده یک اتومبیل SUV بر نمی آید. این مسئله با عقل و منطق هم جور در می آید. کمپانی اتومبیل سازی بنتلی به سایتMashable اظهار داشت که تطابق دادن و هماهنگ کردن سیستم سر هم کردن و تولید دستی اتومبیل هایش با تولید اتومبیل های SUV کار بسیار مشکلی برای آن ها بوده است. به همین صورت اگر شرکت استون مارتین هم برای مدرن کردن خطوط تولیدش تلاش کند ، حتما به مشکلات زیادی بر خواهد خورد.

هر چند ، تولید کردن اتومبیل های SUV زیبا نیز آن طور غیر ممکن به نظر نمی آید. اتومبیل SUV جدید شرکت لامبورگینی ، یعنی green-lit Urus ، آن طورها هم جعبه گونه نیست ، بلکه به گونه ای تیز هم هست و همین طور بسیار زیبا و فریبنده است. شاید آقای پالمر برای تصور کردن و ساختن یک اتومبیل SUV زیبا و غیر مکعبی ، زیاد تلاش نکرده است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا