قفل صفحه‌ی محبوب اتم (Atom) در حال ورود به آیپد

یکی از محبوب‌ترین قفل صفحه‌هایiOS 8 در حال ورود به آیپد است. اتم، با طراحی Surenix، توسعه‌ی Daniel Turner و خلاقیت اتمی خود قصد دارن به صفحه‌ای بزرگ تر برود. ما توانستیم نگاهی به طراحی اولیه آن برای آیپد بیندازیم که شامل مجموعه‌ای از ویژگی‌های توئیکی اختصاصی آیپد می‌باشد.

1

مانند نسخه‌ی مربوط به آیفون، اتم دارای گزینه‌ای دایره مانند در پایین صفحه‌ی خانه (Home Screen) است که با لمس آن رابط اتم فراخوانی می‌شود. این رابط متشکل از شش آیکن در زمینه‌ای دایره‌وار می‌باشد که انداختن دایره‌ی پایین صفحه روی هر یک از این گزینه‌ها اپلیکیشن مربوط به آن را اجرا می‌کند.

همان طور که شاید انتظار داشته باشید، هر کدام از این اپ‌ها با تنظیمات به خصوص اتم قابل دستکاری است. شما می‌توانید برنامه‌ها را بر اساس موقعیتی که می‌خواهید –چپ بالا، راست بالا، چپ وسط و غیره- در صفحه نمایش داده شوند، طراحی کنید.

نسخه‌ی آیپد اتم ویژگی مخصوصی را ارائه می‌دهد که در نسخه‌ی آیفون آن یافت نمی‌شود. این ویژگی مربوط به موقعیت قفل گشایی است و به شما امکان تعیین محل رابط اتم در سمت راست یا چپ صفحه نمایش را می‌دهد. همچنین می‌توانید هنوز هم از نوع پیش فرض آن در وسط صفحه استفاده کنید.

2

تغییر محل قفل گشایی به شما اجازه می‌دهد به طور موثر از این برنامه با یک دست در آیپد مینی استفاده کنید. اما حتی اگر از دو دست در دستگاهی بزرگتر استفاده می‌کنید، هنوز هم انتخاب یک طرف تبلت برای اجرای برنامه‌ها سودمند می‌باشد.

اتم به تازگی امکان نگه داشتن ژسچر Slide to Unlock پیش فرض را فراهم کرده و گزینه‌ی استفاده از آیکن‌های خلاقانه‌ی اپل‌واچ به جای آیکن‌های سنتی مربعی شکل را هم در اختیار شما می‌گذارد.

اگر هم اکنون نسخه‌ی iOS 8 اتم را دارید، دریافت این به روز رسانی به عنوان یک بسته‌ی جهانی رایگان خواهد بود. اگر هنوز این برنامه را ندارید، می‌توانید آن را به قیمت ۲.۹۹ دلار نصب کنید. این به روز رسانی به زودی در سیدیا در دسترس خواهد بود.

در مورد اتم در آیپد چه نظری دارید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا