تقلب تولید گاز های گلخانه ای برای 2 میلیون از اتومبیل های Audi

ماجرای رسوایی شرکت های اتومبیل سازی – که معلوم می کرد خیلی از آن ها در تست های آلایندگی هوا تقلب کرده اند – که حالا با نام قضیه Dieselgate شناخته می شود ، مانند یک سیاه چاله شده است و یک به یک گروه های شرکت های برند اتومبیل سازی معروف را به درون خود می کشد. حالا نوبت آن شده است که این سیاه چال ، دیگر شرکت های گروه برند فولکس واگن ، از جمله شرکت Audi که معروف ترین و گل سرسبد آن ها است را نیز تحت تاثیر خودش قرار دهد.

2015-09-29_221331

بیش از 2.1 میلیون فقره از اتومبیل های شرکت Audi در سر تا سر جهان نیز تحت تاثیر مشکلات رسوایی آلایندگی موتور های دیزلی ، که به رخداد Dieselgate معروف شده اند ، قرار گرفته اند

هنگامی که با شرکت Car and Driver که سخنگوی شرکت اتومبیل Audi است بر سر صحبت نشستیم ، یکی از این افراد به ما اذعان داشت که از بین یازده میلیون اتومبیلی که از گروه اتومبیل های شرکت فولکس واگن مجهز به دستگاه تقلب در تشخیص آلاینده ها و گاز های گلخانه ای به نام ‘ دستگاه شکست ’ بوده اند ، تقریبا 2.1 میلیون از آن ها اتومبیل های Audi بوده اند.

مدل هایی از اتومبیل های شرکت Audi که تحت تاثیر این قضیه قرار گرفته اند تقریبا بخش بزرگی از مدل های اتومبیل های این شرکت هستند ، که شامل اتومبیل هایی چون A1 ، A3 و اتومبیل های TT هاچبک ، A4 ، A5 و اتومبیل A6 کوپه ، اتومبیل های گروه سدان و همچنین اتومبیل های Q3 و Q5 می باشند. هر چند ، از این مدل های نام برده شده ، تنها 13000 عدد اتومبیل در کشور آمریکا به فروش رسیده است. قسمت اعظم فروش این اتومبیل ها ، یعنی بخشی که حدوداً 1.2 فقره اتومبیل را شامل می شود ، در قسمت غرب اروپا به فروش رفته اند.

دارندگان اتومبیل های Audi نیز ، به مانند دارندگان اتومبیل های فولکس واگن ، مجبورند که منتظر بمانند تا ببینند که در آخر سرنوشت اتومبیل های آن ها چه خواهد شد. شرکت فولکس واگن سایتی را تهیه دیده است که تمام هدفش را در اطلاع رسانی به خریدارانی قرار داده است که صاحب اتومبیل های مجهز به موتور دیزل 2.0 لیتری EA189 TDI این شرکت ، که در ماجرای این رسوایی تحت تاثیر قرار گرفته ، بوده اند و همچنین به آن ها قول داده است که هر چه زودتر این اتومبیل ها را درست کرده و آن ها را در انطباق با قوانین مرتبط با آلودگی و صدور گازهای گلخانه ای خواهد ساخت. شرکت Audi نیز در حال حاضر بر روی ساخت سایتی مشابه با همین سایت نام برده شده ، کار می کند.

خوشبختانه ، این طور که به نظر می رسد خریداران برای تحقق این امر زیاد نیاز نیست صبر کنند. گروه اتومبیل سازی فولکس واگن تنها تا تاریخ 15 مهر زمان دارد تا بتواند طرحی را به سازمان فدرال حمل و نقل آلمان ارائه دهد که با استفاده آن این اوضاع را سر و سامان بدهد.

به این جهت که هر روزه اتومبیل های بیشتری – همچنین اتومبیل هایی از کمپانی های دیگر – به درون سیاه چاله در حال گسترش قضیه Dieselgate کشیده می شوند ، این مطلب کاملا مشخص است که عواقب این مسئله تا زمانی خیلی طولانی پایدار خواهد ماند. این که شرکت اتومبیل سازی فولکس واگن و گروه های مرتبط با آن چگونه خواهند توانست از این قضیه جان سالم به در ببرند ، هنوز کاملا مشخص نشده است.

mashable

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا