شنیدن بدون استفاده از گوش با هدفون Batband

هدفون‎های Batband اجازه‎ی شنیدن بدون استفاده از گوش را می‎دهند . هدفون Batband از سه تراسنفورماتور، برای بازپخش امواج صوتی درون گوش داخلی کاربر از طریق استخوان‎های جمجمه، استفاده می‎کند.گوش دادن به موزیک از طریق هدفون‎ها می‎تواند باعث جداسازی فرد از سایر جهان اطراف او شود.

هدفون‎های جدید Batband ولی به کاربر اجازه می‎دهد با اینحال متوجه شود اطرافش چه گفته می‎شود و آن را بشنود.

صدا از طریق استخوان‎های جمجمه انتقال داده می‎شود، در حالیکه گوش‎ها پوشیده نشده باقی می‎مانند.

batband-bone-conduction-headphones-1

Batband توسط Studio Banana Things طراحی شده است، که قبلا مسئول ساخت بالشت Ostrich و چیزهای مختلفی بوده است که از تفکرات اصلی نظیر Ostrich Pillow Mini استفاده شده است.

شباهت گوشی Mate S و آیفون 6 اس پلاس

با آنکه بالشت Ostrich تا حد بسیار زیادی در رابطه با جدا شدن از جهان بیرون است، Batband هدف این را دارد که چنین انزوایی را از بین ببرد.

Studio Banana Things چنین توضیح می‎دهد که امواج صدا از طریق Batband در فرکانسی انتقال داده می‎شود که به آن‎ها اجازه می‎دهد از طریق استخوان‎های جمجمه هدایت شوند.

به این صورت آن‎ها داخل گوش داخلی باز پخش می‎شوند و همین باعث می‎شود این هدفون‎ها برای افرادی نظیر دوچرخه سواران ایده‎آل باشد که به دنبال گوش کردن به موسیقی همچنان دوست داشته باشند بدانند در اطراف آن‎ها چه می‎گذرد.

این دستگاه دارای سه ترانسفورماتور است که سر فرد را در سه مکان مختلف لمس می‎کند، که چنین چیزی ادعا می‎شود “شکل گیری یک تجربه‎ی صدایی با کیفیت بالا که از طریق استخوان هدایت شده باشد” را ضمانت می‎کند.

دو تا از ترانسفورماتورها علیه بخش جانبی سر کاربر قرار می‎گیرند تا امواج صوتی را از میان استخوان‎های گیجگاهی هدایت کنند و ترانفسورماتور سومی در پشت سر قرار گرفته است تا امواج صوتی از طریق استخوان قمحدوه هدایت شوند.

این هدفون‎ها با یک کامپیوتر یا دستگاه موبایل از طریق تکنولوژی بلوتوث برای استریم سازی بیسیم صدا ارتباط برقرار می‎کنند. علاوه بر گوش دادن به موزیک، از آن‎ها می‎شود برای بازی و یا حتی برقراری تماس استفاده کرد. یک میکروفون در آن‎ها تعبیه شده است که اجازه به برقراری ارتباط دو طرفه می‎دهد.

دکمه‎ای در بخش سمت چپ این هدفون قرار گرفته است که اجازه می‎دهد کاربر آن را خاموش یا روشن کند، تماس‎ها را دریافت یا خاتمه دهد، و یک لغزنده (slider) در قسمت سمت راست قرار گرفته است که اجازه به رد کردن تراک‎های موسیقی و تنظیم حجم صدا را می‎دهد.

Batband دارای یک باتری یونی-لیتیومی است که گفته می‎شود قدرت باز پخش 6 ساعت موسیقی یا 8 ساعت مکالمه را دارد. یک کابل micro USB نیز به همراه دستگاه برای شارژ آن قرار دارد.

برای این هدفون قرار است کمپینی در سایت Kickstarter قرار گیرد.

در زمان نوشتن این مقاله، میزان هزینه‎ی لازم برای شروع تولید یکی از این هدفون‎ها 149 دلار اعلام شده است. اگر تمامی چیزها طبق برنامه پیش رود، انتظار می‎رود از ماه فروردین 2016 شاهد عرضه‎ی این هدفون‎ها به بازار باشیم.

gizmag

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا