privacy

باتری گوشی و لپ تاپ ، حریم خصوصی شما را به خطر می اندازد

آیا واقعا گمان می کنید که جستجوهای شما در فضای وب کاملا امن است و افراد دیگری از آن اطلاع ندارند ؟ تحقیق جدیدی نشان می دهد که حتی باتری تلفن های هوشمند و یا لپ تاپ ها می تواند حریم خصوصی شما را به خطر بیاندازد. یک امکان جدیدی در HTML5 وجود دارد که به وسیله آن ، صفحه وب مورد استفاده قادر خواهد بود اطلاعات باتری دستگاه را بسیار دقیق به دست بیاورد . تحقیقات به خوبی  نشان می دهند که صاحبان این تکنولوژی به راحتی خواهند توانست شما را در اسرع وقت ردیابی کند . و حتی اگر شما از نرم افزار های پیشرفته ای برای حفظ اطلاعات مثل Tor  استفاده کنید تفاوت زیادی نخواهد کرد .

privacy
privacy

این اتفاق به این دلیل خواهد افتاد که Battery Status API می تواند اطلاعات مختلفی در مورد باتری دستگاه مانند سطح ، زمان شارژ شدن و جدا شدن از شارژ به دست بیاورد. علاوه بر آن ، این اطلاعات برای هر دستگاه نسبت به دیگری متفاوت است . این جمله به این معناست که افرادی که قصد سوءاستفاده را دارند ، می توانند یک انگشت نگاری دیجیتالی را انجام دهند که طی آن تمامی حرکات شما در فضای وب ردیابی می شود .

به مرور زمان ،  Battery Status API می تواند شخصیت هر کاربر را به طور مجزا نشان دهد ( مانند کوکی های معمول امروزی) علاوه بر این ، اطلاعات موجود در باتری می تواند جایگزین کوکی هایی شود که تا به امروز مورد استفاده قرار می گرفته و کاربران می توانستند به راحتی این اطلاعات را پاک کنند .در سیستم های مشترکی که دو یا چند دستگاه به طور مشترکی از یک نوع اینترنت در فضای کار و یا منزل استفاده می کنند تمامی آی پی ها و خصوصیت های اتصال شبیه هم هستند … در اینجا نیز اطلاعات باتری می تواند تمامی این دستگاه ها را از هم مجزا کند … در این قسمت نیز مکانیسم های قدیمی نمی توانند کارایی مورد رضایتی داشته باشند .

چرا 15 درصد مردم آمریکا از اینترنت استفاده نمی کنند؟

نوع ردیابی ای که در این روش به کار گرفته می شود طوری است که فرار از آن بسیار دشوار است . چون در مرحله عمل تقریبا تمامی دستگاه ها آسیب پذیر هستند . علاوه بر این ،  دستگاه هایی که از باتری قدیمی و کهنه استفاده می کنند توانایی کمتری برای مقابله با این جور حملات را دارند .

طبق این تحقیق

پتانسیل کش رفتن اطلاعات توسط این نرم افزار در اوایل سال 2012 مورد انتقاد قرار گرفت که مناسفانه این شرکت تا به حال تصمیمی برای تجدید نظر در مورد آن اتخاذ نکرده است .

این مشکل برای بعضی از دستگاه ها به راحتی قابل حل است . تنها کافی است که از دقت باتری بکاهید . با کاهش این میزان ، در هیچ یک از عملکردهای تلفن همراه اختلالی ایجاد نمی شود و تقریبا ردیابی گوشی غیر ممکن خواهد شد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا