آیا شارژ باتری گوشی اندرویدی شما به سرعت تمام می شود؟

آیا شارژ باتری گوشی اندرویدی شما همیشه کم است؟

حالا که به پایان سال میلادی 2016 می‎رسیم، شاید متوجه شده باشید دوام شارژ باتری شما همانند با آغاز این سال نیست. روز دوشنبه، شرکت نرم‎افزاری آواست گزارش جدیدی منتشر کرد که طی آن اپلیکیشن‎های اندرویدی‌ای که بیشترین فضای گوشی را اشغال و باتری مصرف می‎کنند نام برده شد. عملکرد این اپلیکیشن‎ها بسیار متفاوت است و طیف وسیعی را در بر‎ می‎گیرد، ولی تمامی آن‎ها یک نقطه‎ی اشتراک دارند و آن‎ هم میل به مصرف بیش از حد باتری گوشی شما است.

گزارش جهانی Android Performance & Trend Report شرکت آواست 10 اپلیکیشنی که به طور کلی بیشتر از همه بر روی عملکرد گوشی تاثیر می‎گذارند را بررسی می‎کند. سه اپلیکیشن شرکت فیس‎بوک سه جایگاه اول را به خود اختصاص می‎دهند:

  • رتبه‎ی اول را اپلیکیشن خود فیس‎بوک در اختیار دارد.
  • جایگاه دوم در اختیار musical.ly قرار می‎گیرد، یک اپلیکیشن نسبتاً جدید که به شما اجازه می‎دهد از لب‎خوانی یک آهنگ مشهور توسط خود و دوستانتان یک کلیپ 15 ثانیه‎ای بگیرید. این اپلیکیشن بسیار محبوب است و بیش از 100 میلیون کاربر، کلیپ‎ها را آپلود و تماشا می‎کنند ولی در تست‎های شرکت آواست این اپلیکیشن موفق شد در عرض 2 ساعت سطح شارژ گلکسی اس 6 سامسونگ را از 100 به 0 درصد کاهش دهد.
  • جایگاه سوم در اختیار اپلیکیشن گوگل‎مپز قرار می‎گیرد، به خصوص که اکثر افراد از آن تا چندین ساعت برای مسیریابی استفاده می‎کنند.
  • جایگاه بعدی در اختیار واتس‎کال، اپلیکیشن جدید دیگری قرار دارد که به شما اجازه می‎دهد با هر شماره‌ی تماس موبایل یا خانه به رایگان تماس برقرار کنید. یقیناً به نسبت اسکایپ هزینه‌ی این اپلیکیشن کمتر ولی میزان مصرف باتری آن نیز بیشتر است.
  • و جایگاه پنجم در اختیار اپلیکیشن Daily Mail قرار می‎گیرد که در واقع فضای ذخیره‎سازی زیادی هم اشغال می‎کند، چون به صورت خودکار بر روی گوشی شما اجرا می‎شود.

اپلیکیشن Tinder نیز در بین ده اپلیکیشن اول در بحث مصرف شارژ باتری و همچنین پهنای باند اینترنت قرار دارد. و شاید اپلیکیشنی که بیشتر از همه شما را متعجب زده کند اپلیکیشن Witness باشد. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می‎دهد که انجیل را به تمامی زبان‎ها برای داشتن یک تجربه‎ی چندرسانه‎ای غنی دانلود کنند. و با توجه به این‎که انجیل یک کتاب قطور است، جای تعجب ندارد که این اپلیکیشن فشار زیادی به گوشی شما وارد کند.

Gagan Singh، نایب رئیس ارشد شرکت آواست می‎گوید: “با توجه به این‎که گوشی‎های هوشمند، نقش مهمی در دنیای دیجیتالی ما ایفا می‎کنند، انتظارات مردم تنها داشتن امنیت در محیط آنلاین نیست، بلکه داشتن یک تجربه‌ی عالی نیز جزو خواسته‎های آن‎ها قرار می‎گیرد. نمودار عملکرد این اپلیکیشن‎ها الگویی عالی است تا به کاربران کمک شود بدانند چطور بایستی استفاده از اپلیکیشن‎های خود را به طور کامل مدیریت کنند تا از دستگاه‎های خود بیشترین استفاده را ببرند، بدون این‎که لذت استفاده از اپلیکیشن‎های محبوب خود را محدود کنند.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا