بررسی بازی Battle Camp یک بازی نقش آفرینی توسط حیوانات خانگی

به عنوان یک بررسی کننده‎ی اپلیکیشن‎ها، من بیشتر به نوع محتوای که برایم روی ساعت اپل موجود است، علاقه دارم. مطمئنا اپلیکیشن‎های زیادی وجود دارند که شما را در ارتباط نگه دارند. ولی در رابطه با بازی‎ها چطور؟

3

Battle Camp چند سالی می‎شود که یک بازی نقش آفرینی توسط حیوانات خانگی بوده است. ولی کمی بعد از آنکه اولین دور از عرضه‎ی ساعت اپل صورت گرفت و افراد زیادی این ساعت را خریدند، این بازی هم آپدیت شد و یک مینی گیم در آن قرار گرفت که به شما اجازه می‎دهد برای دریافت یک جایزه‎ی ویژه یک حیوان خانگی را تا بلوغش بزرگ کنید. ما برای طرفداران ساعت اپل خودمان بررسی این بازی را مهیا کرده‎ایم.

هدف در بازی

در آیفون، بازیکنان مناطق مختلفی را کاوش می‎کنند، ماموریت‎های مختلفی را قبول می‎کنند و با هیولا‎ها مبارزه می‎کنند. بعضی از هیولا‎ها می‎توانند به حیوانات خانگی تبدیل شوند که شما از آن‎ها برای ساختن یک تیم می توانید استفاده کنید، تیمی که به شما کمک خواهد کرد دیگر جنگل بان‎ها را در رقابت برای به دست آوردن تجربه‎ی کافی برای مبارزه با دشمن واقعی، یعنی اژدها‎‎های وحشی، شکست دهید.
در ساعت اپل، بازیکنان یک هیولا را تحت مراقبت قرار می‎دهند و تا زمانی که به بلوغ برسد از او مراقبت می‎کنند. غذا دادن و بازی کردن با این حیوان خانگی باعث شاد نگه داشتن او می‎شود. شادی باعث رشد می‎شود. زمانی که این حیوان خانگی بزرگ شود، شما جایزه‎ی ویژه‎ای دریافت می‎کنید که آن را در بازی روی آیفون می‎توانید دریافت کنید.

طراحی

در آیفون، بازی دارای دو عنصر اصلی است، نقش آفرینی و جنگیدن در میدان مبارزه. با کمپ‎های مختلف، بازیکنان می‎توانند با شخصیت‎های مختلف که در بازی نقش ندارند صحبت کنند و ماموریت‎ها را قبول کنند. شما همچنین می‎توانید با هیولا‎های وحشی مبارزه کنید تا امتیاز‎های تجربه‎ای بیشتری کسب و احتمالا یک هیولای کمیاب پیدا کنید.

زمانی که در جنگ هستید، بازیکنان برای حمله به هیولا‎های حریف با مطابقت دادن عناصر حمله می‎کنند تا اینکه نفر آخری که باقی بماند برنده می‎شود.

در ساعت اپل، بازیکنان از صفحه‎ای به صفحه‎ی دیگر ورق می‎زنند تا به جنبه‎های متفاوتی از این مینی گیم دسترسی داشته باشند. اولین صفحه وضعیت حیوانات خانگی را نشان می‎دهد. دومین صفحه خود حیوان را نشان می‎دهد و سومین صفحه دکمه‎های تعاملی را در اختیار شما قرار می‎دهد (غذا دادن، بازی کردن با حیوان و غیره)، و آخرین صفحه نوار پیشرفت سن هیولا را نشان می‎دهد.

2

گیم پلی

نیازی به بازی کردن از یک صفحه به صفحه‎ی دیگر نیست. حتی با آنکه بازی‎ها با هم در ارتباط هستند، شما می‎توانید به طور بالقوه فقط روی ساعت اپل بازی را اگر بخواهید، انجام دهید. بنابراین مهم نیست با کدام دستگاه ابتدا شروع کنید.

در آیفون، بازیکنان یک چند صد هیولای متفاوت را جمع‎آوری، بزرگ می‎کنند و با هیولا‎های حریف مبارزه می‎کنند. هر هیولا نماینده‎ی یکی از 5 عنصر اصلی یعنی آب، آتش، خاک، باد و سنگ است. زمانی که مبارزه است، از دانش قوای عناصر و ضعف آن برای شکست دشمن باید استفاده کنید.

به منظور حمله، شما باید حداقل سه عنصر را با هم مطابقت دهید. برخلاف تخته‎های سنتی مطابقت دادن سه عنصر با هم، شما می‎توانید عناصر را در هر جهتی که دوست دارید جابجا کنید. زمانی که یک تطبیق به دست می‎آورید، هیولایی که با آن عنصر مطابقت دارید به هیولای حریف حمله خواهد کرد. مبارزه تا زمانی که شما یا حریف شما تمامی هیولا‎های خود را از دست نداده‎اید ادامه پیدا می‎کند.

شما همچنین می‎توانید حرکات ترکیبی به وجود آورید که قدرت حمله را افزایش می‎دهد. شما همچنین می‎توانید عناصر بیشتری را در یک دریف برای افزایش محدوده‎ی حمله مطابقت دهید.

زمان گردش در کمپ‎ها، بازیکنان ماموریت‎هایی را انتخاب می‎کنند که کمک به افزایش امتیاز‎های تجربه‎ای آن‎ها می‎کند که همچنین به آن‎ها در شکست دادن دشمنان قوی‎تر کمک می‎کند. شما همچنین قادر به این خواهید بود که تیمی از هیولاها را مدیریت کنید. آنها را سطح بندی کنید، به آنها دیگر هیولاهایی را که در لیست خود دارید به عنوان غذا بدهید. برای بزرگ کردن آنها، مواد غذایی لازم را جمع آوری کنید ( دیگر هیولا‎ها ) و آن‎ها را زمانی که هیولا به سطح معینی می‎رسد ترکیب کنید.

همچنین یک بخش بازیکن در برابر بازیکن با یکسری قوانین (نظیر اینکه هر تطبیق دادن زمان‎بندی دارد) و یک سری آیتم جایزه‎ای که بشود آنها را برد، وجود دارد.
در ساعت اپل، مینی گیم به شما اجازه پرورش یک هیولا و بزرگ کردن آن را می‎دهد. این هیولا نیاز به تغذیه‎، تمیز کردن، زمان بازی، دارو و خواب منظم دارد. شما می‎توانید نیاز‎های هیولا را با مشاهده کردن صفحه‎ی وضعیت مشاهده کنید. زمانی که شما یک کار خاص برای حیوان خانگی خود انجام می‎دهید، باید برای یک مقدار زمان خاص قبل از اینکه بتوانید آن را دوباره استفاده کنید، صبر کنید. اکثر فعالیت‎ها دارای دو دقیقه انتظار هستند. گرچه، دارو زمان بیشتری می‎برد.

هر چند ساعت، حیوان خانگی شما آماده‎ی رشد می‎شود. در قالب یک نوزاد شروع می‎شود سپس کودک، بعد نوجوان و به همین ترتیب موارد دیگر می‎شود. حیوان خانگی شما باید کاملا شاد و سالم باشد قبل از اینکه به مرحله‎ی بعدی سنی برود، بنابراین مطمئن شوید که در طول این مسیر از او به خوبی مراقبت می‎کنید.

1

جنبه‎های خوب بازی

من همیشه فکر می‎کردم استایل تاماگوچی مینی گیم من را راضی نگه می‎دارد، ولی متوجه شدم که بر روی آیفون خیلی بیشتر در حال انجام مبارزه‎ها هستم. مشخص شد که هردو بازی در نهایت بسیار جالب و مفرح هستند. چیزهای زیادی برای جمع آوری وجود دارد که من عاشق اینجور چیزها هستم.

جنبه‎های بد بازی

از آنجاییکه بازی یک بازی رایگان ولی با خرید‎های درون اپلیکیشنی است، راه‎های زیادی وجود دارد که شما را وادار به خرید چیزی کند. شما دایما به دیوارهایی برخورد می‎کنید که تا زمانی انرژی بیشتری نگیرید نمی‎توانید از آن‎ها عبور کنید. همچنین آیتم‎های نایاب خاصی وجود دارد که باید با سکه‎های طلا، بجای به دست آوردن آن‎ها به شیوه‎ی معمول در بازی، خریداری شوند.

4

ارزش و قیمت بازی

به عنوان یک بازی رایگان، Battle Camp واقعا مفرح است. گرچه، شما خیلی سریع کشف می‎کنید که به شیوه‎ای برای گرفتن پول شما ساخته شده است (نظیر دیوار‎های زمانی). ارزش بخش replay بسیار بالا است. نه تنها شما باید هیولاها را در طبیعت پیدا کنید، بلکه همچنین باید هیولاهای فوق‎العاده نایاب را از ماموریت‎ها جمع آوری کنید.

نتیجه گیری

گرچه من به طور کامل از بازی آیفون لذت بردم، ولی می‎دانم که بعد از اینکه از خوردن به دیوار‎های پولی زیاد برخوردم کردم آن را بی‎خیال می‎شوم. این بازی مفرح است ولی یقینا برای من خرج زیادی خواهد داشت. با اینحال، من امتحان کردن مینی گیم را روی ساعت اپل توصیه می‎کنم. اگر هیچی نباشد، یک بازی نو است که باعث می‎شود با مچ خود کاری بکنید و توجه مردم را جلب کنید.

شما می‎توانید این بازی را از اپ استور امروز دانلود کنید.

بازی‎های مشابه

Cupcake Dungeon بازی نقش آفرینی دیگری است که می‎توان آن را روی ساعت اپل بازی کرد.

نظر شما در رابطه با این بازی چیست؟ ما را از نظرات خود در بخش زیر آگاه سازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا