ربات کنترل از راه دور BB-8 شرکت Hasbro

ربات کنترل از راه دور BB-8 شرکت Hasbro سرشار از جذابیت است، حتی وقتی که درست کار نمی کند

خیلی برای رباز R2-D2 متاسفم . معروف ترین و دوست داشتنی ترین ربات در تمام دنیا توسط ربات BB-8 ، که رباتی حتی بامزه تر و دوست داشتنی تر از R2-D2 است و در فیلم جدید جنگ ستارگان به نام Star Wars: The Force Awakens که حتی هنوز منتشر هم نشده است ، معرفی شده است ، سرنگون شده است.

1

به محض این که من ربات BB-8 که در حال چرخ زدن در اولین تریلر این فیلم دیدم ، می دانستم که اسباب بازی هایی که از این ربات ساخته می شوند ، دیوانه کنننده خواهند بود. خبرنگار ارشد سایت Mashable آقای لنس اولانف ، به تازگی توانسته ربات اسباب بازی BB-8 ساخته شده توسط شرکت Sphero را تست کند و او بلافاصله عاشق آن شده است.

هرچند ، شرکت Sphero در زمینه اسباب بازی کنترلی BB-8 انحصار کامل را ندارد. شرکت Hasbro نیز یکی از این ربات های کنترلی را می فروشد ، و ساخته این شرکت خیلی هم بزرگتر هست. و باید بگویم که قیمت آن نیز 80 دلار است ، یعنی تنها کمی گرانتر از نصف قیمت محصول شرکت Sphero که 150 دلار است ، می باشد.

این محصول که نامش به صورت رسمی ” اسباب بازی کنترلی BB-8 فیلم جنگ ستارگان ” است ، به راستی یکی از دوست داشتنی ترین اسباب بازی های کنترلی است که شما می توانید برای تعطیلات خریداری کنید. دفعه آخری که من با یک اسباب بازی کنترلی اینقدر تفریح کردم ، وقتی بود که ده ساله بودم و اولین ماشین اسباب بازی لامبورگینی ام را هدیه گرفته بودم.

تنها با یک نگاه به این ربات کنترلی BB-8 کافی است تا شما را شیفته آن کند و به سمت کنترلر آن کشیده خواهید شد. البته درست است که ربات ساخته شده توسط شرکت Sphero از لحاظ ساخت مدارهای داخلی پیچیده تر و بهتر است ، ولی این امر باعث نمی شود که ربات شرکت Hasbro مناسب و جذاب به نظر نرسد. نه تنها کارکرد با کنترلر این ربات شرکت Hasbro خیلی جذاب است ، بلکه نشده من این ربات را در حال کار کردن به کسی نشان بدهم و لبحند بر لبان آن فرد ننشیند. این ربات BB-8 برای همه جذاب و دوست داشتنی است.

2

سرهم کردن این موجود دوست داشتنی

بر خلاف ربات BB-8 شرکت Sphero ، ربات شرکت Hasbro نیازمند کمی کارکردن برای سرهم کردن است. وقتی که تمامی اجزای این ربات که در مقابلم بود نگاه می کردم زیاد خوشحال نشدم ،ولی بالاخره این کاری بود که باید انجام می شد.

اما در واقع سرهم کردن ربات BB-8 شرکت Hasbro خیلی کار آسانی است. شما فقط لازم است که قسمت سیاه ، که در واقع قسمت اصلی ربات است را ، در درون یکی از نیم دایره ها که بدنه ربات را تشکیل می دهند قرار دهید ، باتری های لازم را در درون آن قرار دهید ( برای باز کردن قسمت باتری به یک پیچ گوشتی چهار سو نیاز دارید ) وسپس با قرار دادن نیم دایره دیگر آن را مهر و موم کنید. سپس سر ربات را بر بالای بدنه آن نصب کنید ( باید ارتباط مغناطیسی بین بدنه و سر بر قرار شود ) و ربات توپ شکل شما آماده است.

قسمت آخر هم شامل قرار دادن دو باتری قلمی در درون کنترلر از راه دور است. برای این کار هم شما به یک پیچ گوشتی نیاز دارید تا بتوانید دریچه مربوطه را باز کنید.

و اگر برایتان سوال پیش آمده است باید بگویم که باتری ای در درون جعبه این ربات قرار داده نشده است و باتری ها را باید جداگانه خریده باشید.

3

بررسی دقیق تر

جدای از قیمت و اندازه ، چند تفاوت کلیدی بین ربات های اسباب بازی BB-8 شرکت های Hasbro و Sphero وجود دارد.

برای شروع ، باید بگویم که ربات شرکت Hasbro با کنترلر از راه دوری که در درون آن قرار داده شده است کار می کند ولی ربات شرکت Sphero به طور کلی توسط برنامه ای که مخصوص تبلت ها و گوشی های هوشمند است قابل کنترل شدن می باشد.

ربات BB-8 تنها می تواند به جلو و عقب حرکت کند ، که این کار توسط دکمه های بالا و پایینی که بر روی کنترلر قرار داده شده است ، انجام می شود. دکمه های چپ و راستی هم که بر روی کنترلر قرار دارند بدین منظور استفاده می شوند تا سر ربات BB-8 را به سمت های مختلف بچرخانند. ربات BB-8 به سمتی حرکت می کند که چشم سرش به آن اشاره می کند. محدوده کارکرد کنترلر تقریبا فوت است و علارغم این که بر روی جعبه نوشته شده است که آن را همواره به سمت ربات بگیرید ، این کار همواره ضروری نمی باشد.

شرکت Hasbro بیان کرده بود این ربات بر روی قرش بهتر کار می کند ، ولی من برای حرکت دادن آن بر روی زمین چوبی خانه ام به مشکلی بر نخوردم. این ربات ، مانند تریلر فیلم ، با تکان های معقول کوچکی حرکت می کند و بدنش به شکلی حرکت می کند که انگار کمی گیج است.

رباتBB-8 شرکت Sphero صیغلی تر و سریعتر است ، و می تواند به حالت دایره وار به دور ربات بزرگتر دور بزند ، ولی آرام تر راه رفتن ربات Hasbro به نظر من آن چنان آزار دهنده نبود. بلکه بر خلاف آن به نظر من به جذابیت آن نیز افزوده بود.

5

سر این ربات شرکت Hasbro بعضی وقت ها می افتاد ، اما باید گفت که ربات شرکت Sphero هم خیلی نسبت به جدا شدن سرش آسیب ناپذیر نبود. بعضی اوقات ، ربات BB-8 به طور کامل از هم جدا میشد ، که البته باید بگویم مشکل تا حد تقصیر من بود چون دو نیم دایره بدنه آن را به طور مناسب متصل نکرده بودم.

بهترین قابلیتی که ربات شرکت Hasbro نسبت به ربات Sphero دارد صداهایی است که می تواند از خودش پخش کند. ربات Sphero کاملا بی صدا است و صداهای آن تنها از نرم افزار گوشی هوشمند آن پخش می شود. این در حالی است که ، ربات Hasbro خیلی صحبت می کند. وقتی که آن را تنها می گذارید مدام از خودش صداهای رباتی پخش می کند.

ربات BB-8 شرکت Hasbro توجه شما را به خودش جلب می کند و سرش را به سمت شما چرخانده و آنقدر بوق میزند تا بالاخره شما با آن بازی کنید. از خیلی از جهات ، این ربات مانند یک حیوان خانگی نیازمند احساس به نظر می رسد! خوشبختانه ، اگر شما بخواهید که این ربات را خاموش کنید ، تنها کافی است که آن را سر وته کنید و بعد از دو ثانیه آن خاموش می شود.

ازدیاد روبات های بامزه

طرفداران پر و پا قرص سری جنگ ستارگان ممکن است به خاطر ساختار اسباب بازی گونه و ساده این ربات آزرده شده و به سراغ ربات شرکت Sphero برود ، ولی باید بگویم که همین رنگ بدنه منحصر به فرد و خطاهای گهگاهی ربات BB-8 شرکت Hasbro باعث شده است که من حتی آن را بیشتر دوست داشته باشم.

دیدن این که این رباط بارها و بارها از هم می پاشید و این که می دانستم دلیل این اتفاق ها اشتباه من بوده است ، باعث می شد که این رباط برای من یک طوری انسان گونه به نظر برسد. من با عیوب آن همزاد پنداری کردم و تنها می خواستم آن را بردارم و دوباره سرهم کنم و به آن بگویم که همه چیز درست می شود.

6

اگر قیمت بالای ربات اسباب بازی شرکت Sphero برای شما غیر قابل قبول است ، پس ربات شرکت Hasbro را امتحان کنید. من شانس این را داشتم که هر دوی این محصولات را دیده و تست کنم و باید بگویم که اگر بخواهم بین این دو انتخاب کنم ، به شخصه BB-8 شرکت Hasbro را انتخاب می کنم. این محصول ارزان تر است ، صدا از خودش در می آورد و همیشه جمعیت را شاد می کند. تنها مشکل کوچکی که دارد این است که مخاطبانی منحصر به فرد دارد وبه احتمال زیاد تا وقتی که من این مقاله را می نویسم ، در همه جا به طور کامل فروش خواهد رفت. پس زود دست به کار شوید تا بتوانید یکی برای خودتان پیدا کنید.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا