برنامه BeHere و شناسایی موقعیت دانش‌ آموزان

برنامه BeHere از iBeacons برای شناسایی موقعیت دانش‌آموزان و تعیین حضور و غیاب آن ها در کلاس درس بهره می‎برد.

موقعیت

موقعیت

iBeacons، فنّاوری مکان‌یابی داخلی جالب اپل در iOS 7 مبتنی بر شبکه کم مصرف Bluetooth 4.0، نظر صنایع مختلف را به خود جلب نموده است.

فروشگاه‌های مواد غذایی از این فنّاوری استقبال کرده‌اند و فروشگاه‌های خرده‌فروشی مانند Macy’s و فروشگاه‌های خود اپل از فرستنده‌های کوچک iBeacon استفاده کرده‌اند تا اطلاعات مفید را زمانی که کاربران در حال چرخیدن در فروشگاه هستند به صفحه قفل آنها ارسال نماید.

پارک‎ها، جشنواره‌های موسیقی و سالن های ورزشی به طور فزاینده‌ای از iBeacons استفاده می‌کنند و حتی یکی از موارد استفاده شامل دادن اجازه دسترسی آزاد به مجلات روزنامه‌فروشی‌ها به مشتریان بارها است.

شناسایی موقعیت دانش‌ آموزان

آخرین محل پیاده‌سازی iBeacon در کلاس درس است: برنامه جدید BeHere توسط یک شرکت برزیلی به نام Beelieve (دانلود رایگان) به‌صورت خودکار توسط فرستنده‌های iBeacon شرکت‌کننده‌های یک کلاس درس را ثبت می‌کند…

این فنّاوری چگونه کار می‌کند؟
دانش‌آموزان این تحقیق، برنامه را بر روی دستگاه‌های iPhone یا iPod touch نصب کردند و سرویس را تأیید کردند، با استفاده از جادوی مبتنی بر نزدیک شدن iBeacons معلمان می‌توانند دانش‌آموزانی که در کلاس شرکت می‌کنند را برآورد نمایند. (MacMagazine.br)

حتی لازم نیست دانش‌آموزان برای اعلام حضور خود نرم‌افزار را باز کنند – این کار زمانی که فرستنده iBeacon دستگاه‌های iOS را در نزدیکی موقعیت خود احساس می‌کند، تماماً به‌صورت خودکار اتفاق می‌افتد.
Beelieve شرح می‌دهد که «معلمان به طور خودکار می‌توانند تشخیص دهند که کدامیک از دانش‌آموزان در کلاس درس هستند و به مشکلات آنها به‌ صورت منظم و به‎روز رسیدگی نمایند». برنامه به معلمان عکس دانش‌آموزان را نشان می‌دهد که با ضربه زدن روی عکس آنها می‌توانند به اطلاعات و نام آنها دسترسی داشته باشند.

به‎روز‎رسانی 1/1 دارای چندین بهبود بخشی، برطرف کردن ایراد‎ها و قابلیت های جدید مانند تغییر تصویر نمایه (Profile) برای iOS 7.1 است. بسیار جالب است که برنامه BeHere هنگامی که بر روی iPad نصب شود می‌تواند به‌ عنوان معلم عمل نماید.

موقعیت

موقعیتاطلاعات بیشتر را از سایت Beelieve کسب نمایید.

می‎توانید برنامه BeHere را به‌ صورت رایگان از App Store دانلود نمایید.

برای استفاده از این برنامه به iOS 7.0 یا جدیدتر نیاز دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا