ادعای Ben Reitaz به فروش 54 میلیون آیفون

Barclays با انتشار گزارشی تحقیقی در روز پنجشنبه، ادعا کرده پرسودترین تجارت اپل به این زودی‎ها قصد کاهش یافتن ندارد. بن ریتازِ (Ben Reitaz) تحلیلگر با استناد به منابع تامین زنجیره‎ای می‎گوید که شرکت واقع شده در کوپرتینو، با این سیرصعودی می‎تواند در سه ماهه‎ی مارس، 54 میلیون واحد را به فروش برساند. رقمی که نسبت به هر سال 24 درصد افزایش داشته است.

iphone666

معمولا سه ماهه‎ی مارس، دوران درخشانی برای فروش گوشی‎های هوشمند نیست، زیرا درست بعد از سه ماهه‎ی کریسمس آغاز می‎شود. در هر صورت، احتمالا iPhone 6 و iPhone 6 Plus، دارنده‎های آیفون‎های قدیمی و اندروید داران را نیز به سمت خریدن این گوشی‎های جدید ترغیب خواهد کرد.

طبق  مطلبی تحقیقی از Kantar در روز چهارشنبه، 13.9 درصد از مشتریان iOS در ژانویه، از اندروید به اپل تغییر سیستم داده‎اند که نسبت به 3 ماهه‎ای که در دسامبر پایان می ‎یابد، 12.1 درصد بیشتر شده است.

ریتاز گفته، تخمین 54 میلیونی‎اش می تواند حتی کمترین مقدار باشد؛ با در نظر گرفتن اینکه اپل در سه ماهه‎ی کریسمس، 74.5 میلیون آیفون فروخته، مطمئنا می‎تواند در نصف سال، 128.5 واحد آیفون را هم به فروش برساند.

بعد از انتشار iPhone 6s در همین پاییز- که انتظار می‎رود از تکنولوژی touch و برنامه‎های به روز‎رسانی‎شده برخوردار باشد- ریتاز می‎گوید که اپل در سال مالی 2015، 218 میلیون آیفون را به سرتاسر جهان ارسال خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا