ادعای Ben Reitaz به فروش 54 میلیون آیفون

Barclays با انتشار گزارشی تحقیقی در روز پنجشنبه، ادعا کرده پرسودترین تجارت اپل به این زودی‎ها قصد کاهش یافتن ندارد. بن ریتازِ (Ben Reitaz) تحلیلگر با استناد به منابع تامین زنجیره‎ای می‎گوید که شرکت واقع شده در کوپرتینو، با این سیرصعودی می‎تواند در سه ماهه‎ی مارس، 54 میلیون واحد را به فروش برساند. رقمی که نسبت به هر سال 24 درصد افزایش داشته است.

iphone666

معمولا سه ماهه‎ی مارس، دوران درخشانی برای فروش گوشی‎های هوشمند نیست، زیرا درست بعد از سه ماهه‎ی کریسمس آغاز می‎شود. در هر صورت، احتمالا iPhone 6 و iPhone 6 Plus، دارنده‎های آیفون‎های قدیمی و اندروید داران را نیز به سمت خریدن این گوشی‎های جدید ترغیب خواهد کرد.

طبق  مطلبی تحقیقی از Kantar در روز چهارشنبه، 13.9 درصد از مشتریان iOS در ژانویه، از اندروید به اپل تغییر سیستم داده‎اند که نسبت به 3 ماهه‎ای که در دسامبر پایان می ‎یابد، 12.1 درصد بیشتر شده است.

ریتاز گفته، تخمین 54 میلیونی‎اش می تواند حتی کمترین مقدار باشد؛ با در نظر گرفتن اینکه اپل در سه ماهه‎ی کریسمس، 74.5 میلیون آیفون فروخته، مطمئنا می‎تواند در نصف سال، 128.5 واحد آیفون را هم به فروش برساند.

بعد از انتشار iPhone 6s در همین پاییز- که انتظار می‎رود از تکنولوژی touch و برنامه‎های به روز‎رسانی‎شده برخوردار باشد- ریتاز می‎گوید که اپل در سال مالی 2015، 218 میلیون آیفون را به سرتاسر جهان ارسال خواهد کرد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.