Best Buy از ابتدا اقدام به فروش ساعت اپل نمی‎کند

چند ساعت مانده به نشست خبری اپل، خبرگزاری رویترز گزارش داد که یکی از بزرگ‎ترین فروشندگان محصولات اپل، Best Buy، احتمالا از ابتدای عرضه این پوشیدنی در ماه آوریل آن را عرضه نمی‎کند. Best Buy این خبر را تایید نکرده است اما رویترز به “منبعی با اطلاع مستقیم از موضوع” استناد می‎کند.

6

موضوع این نیست که Best Buy نمی‎خواهد اولین هجوم اپل به بازار پوشیدنی‎ها را بفروشد، بلکه این اپل است که قضیه را کنترل می‎کند. اخبار منتشره حاکی از آن است که این شرکت مستقر در کوپرتینو (Cupertino) در نظر دارد بر توزیع و فروش اولیه محصول با شدت بیشتری نظارت کند، که باعث شده‎است بسیاری از خرده‎فروشان از زمان و یا حتی امکان فروش این محصول بی‎خبر باشند.

ساعت اپل اولین محصول این شرکت است که خریداران پیش از خرید باید آن را بپوشند و اندازه مناسب را انتخاب کنند و اساسا این محصول باید به عنوان یک جواهر به آن‎ها فروخته شود. پیش از این گزارشاتی منتشر شده بود که کارکنان فروشگاه‎های اپل آموزشهای وسیعی را در مورد چگونگی فروش ساعت اپل- گونه‎ای از محصول که تا کنون به مشتری نفروخته‎اند- دیده‌اند.

ون بیکر (Van Baker) قائم‎مقام تحقیق و پژوهش در شرکت تحقیقات فناوری گارتنر (Gartner Inc) در گفتگو با رویترز عنوان کرد: ” اپل دارد محتاطانه رفتار می‎کند. مجهولات زیادی راجع به نحوه عملکرد این محصول وجود دارد.”

بعلاوه، خرده‌فروشان دیگری چون Macy’s، Saks 5th Avenue، Bloomingdales و Barney’s هم اعلام کرده‎اند که هیچ برنامه‎ی فوری برای عرضه این ساعت ندارند. اپراتورهای بزرگ موبایل نیز تاکنون در این مورد صحبتی نکرده‎اند.

تیم کوک (Tim Cook)، مدیرعامل اپل، پیش از این گفته‎بود که ساعت این شرکت در ماه آوریل برای فروش عرضه می‏شود. جزئیات بیشتر مانند قیمت در نشست خبری “پیش از بهار” این شرکت در روز دوشنبه اعلام خواهدشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا