بهترین ویژگی‎های ساعت اپل کدام است

از زمان ماه دسامبر سال قبل که اپل در رابطه با عرضه ساعت این شرکت به بازار صحبت کرده است، هدف از ساخت آن به دفعات مورد بحث قرار گرفته است و چون تاریخ عرضه ساعت اپل به بازار دارد نزدیک می‎شود، به نظر می‎رسد این موضوع مورد بحث بیشتری قرار گرفته است.

1

باید پذیرفت ک استفاده کنید، باید مشخص و در رابطه با آن‎ها صحبت شود.

من ادعا نمی‎کنم زمانی که بحث ارتباطات می آید، بهتر می توانم از اپل عمل کنم. و هدف هم اینجا چنین چیزی نیست، ولی به عنوان کسی که نزدیک به یکسال هرروز از ساعت شرکت Pebble استفاده می‎کرده ام، فکر می‎کنم که به خوبی می‎دانم ویژگی‎های لازم یک ساعت هوشمند چه چیزهایی می‎باشند.

ابتدا این را بخوانید

قبل از اینکه ادامه مقاله را بخوانید، باید در رابطه با مطلبی به شما هشدار داده شود. من خیلی خوب می‎دانم تمامی صحبت هایی که اینجا می کنم بعدا به عنوان مطالب آزار دهنده در توییتر یاد می شوند. ولی همانطور که در سال 2007 سخت می‎شد افراد مختلف را متقاعد کرد که چرا نمی‎شود داشتن آیفون را نادیده گرفت، اهمیت داشتن ساعت اپل را نیز فوق العاده سخت می‎توان بیان کرد. تا زمانی که از یک ساعت هوشمند استفاده نکرده باشید، به اهمیت آن در زندگی روزمره خود پی نخواهید برد.

برقراری ارتباط آنی با ساعت اپل

به عنوان دستگاهی که روی مچ بسته می‎شود، استفاده از ساعت اپل بسیار سریع و بدون سختی می‎شود می‎شود. نیازی نیست که گوشی خود را از جیب، برای اینکه بفهمید چه کسی به شما پیامک داده است و چه می‎گوید، در آورید. این امر باعث می‎شود که ارتباط برقرار کردن سریع تر و فوری تر انجام شود.

سخت می شود از این امر به عنوان یک مشکل اساسی و آزار دهنده نام برد، ولی با هم رو راست باشیم، زمانی که کوچکترین صدایی از گوشی همراه ما در می‎آید یا متوجه صدای ویبره آن می‌‎شویم فورا به سمت آن هجوم می‎بریم. ما دوست داریم که با افراد زیادی در ارتباط باشیم، و عاشق هشدارهایی هستیم که بر روی صفحه نمایش گوشی همراه ما ظاهر می‎شوند. ساعت اپل باعث می شود به صورت آنی، حتی ما با این موارد ارتباطی نزدیک تر شویم.

راحتی ساعت اپل

به نظر من راحتی یکی از بخش‎های متمم ارتباط آنی به شمار می‎رود، به طوری که این دو با هم گره خورده اند. درست نظیر زمانی که ما دوست داریم به چیزهای مختلف فورا دسترسی داشته باشیم، دوست داریم که این دسترسی به آن‎ها هم ساده انجام شود و مجددا ساعت اپل در این زمینه چنین امری را با تنها بلند کردن مچ دست فراهم ساخته است.

نیازی نیست دنبال گوشی خود باشیم و زمان را فقط برای آگاهی از هشداری که می تواند بی اهمیت باشد، تلف کنیم. تا حالا چندبار شده است که به سمت گوشی آیفون خود بروید تا نگاهی به آخرین هشدار بیاندازید ولی متوجه می‎شوید که تنها چیزی بوده که اهمیتی برای شما نداشته است. به این وقت تلف کنی می‎گویند. به انسان احساس ناراحتی دست می‎دهد زمانی که بخاطر چیزی که بی اهمیت باشد، گوشی خود را از جیب در آورد.

با ساعت اپل، شما می توانید خیلی راحت مچ دست خود را بالا آورید تا متوجه شوید چه خبر است. شما می توانید سپس نسبت به آن واکنش نشان دهید یا اینکه به کارهای خود ادامه دهید. دیگر زمان تلف نمی‎شود و فقط باید گفت آسایش تمام و کمال.

تمرکز ساعت اپل

از نظر من تمرکز ارتباط نزدیک و حقیقی با ارتباط فوری و راحتی دارد. بخاطر دسترسی فوری و آسان به جهانی که با آن در ارتباط هستیم، ساعت اپل به ما اجازه می‎دهد تمرکز بیشتری به چیزهایی داشته باشیم که نیازمند توجه فوری ما می‎باشند.

هر زمان که من به گوشی خود نگاه نمی‎کنم، آن را از حالت قفل خارج نمی‎کنم و برنامه ای را اجرا نمی‎کنم، می‎توانم به روی کارهایی که در حال انجام آن‎ها هستم تمرکز داشته باشم. این تمرکز می‎تواند، تمرکز بر کار من، تمرکز بر رانندگی و یا مهم تر از همه تمرکز و نشان دادن توجه به افرادی باشد که من به صورت واقعی و فیزیکی با آن‎ها در تعامل هستم.

این روزها قطع کردن یک مکالمه برای نگاه به گوشی همراه چیزی است که اکثرا پذیرفته شده است، با اینکه هنوز از نظر من بی نهایت بی ادبانه است که فردی که شما با او در حالت صحبت هستید به گوشی خود نگاه کند و فقط سر خود را چون نشان دهد قسمتی از گفتگو بوده است تکان دهد. با توجه به این امر، نگاه سریع به هشدارها از طریق ساعت روی مچ دست از نظر اجتماعی، زمانی که به عنوان مثال با خانواده شوهر یا همسر خود سر میز شام هستید، بیشتر قابل پذیرش است تا اینکه آیفون خود را از جیب در آورید تا ببینید چه چیزی رخ داده است. ساعت اپل به شما اجازه می‎دهد به شیوه محترمانه ای به هشدارهای خود نگاه کوچکی داشته باشید. اندازه صفحه نمایش و قابلیت‎های به نوعی محدود آن همچنین کمتر توجه شما را پرت می‎کند. در مقابل، زمانی که پیامی دریافت می کنید و آیفون خود را برای مشاهده آن از حالت قفل خارج می‎کنید خیلی زود توجه تان جلب دیگر هشدارها، پیام‎ها، نرم افزارها و سایر موارد می‎شود.

جمع بندی

همانطور که در بالا اشاره کردم، تمامی موارد بالا صد درصد حتمی نیست. تنها زمانی که برای یک مدت طولانی با ساعت اپل زندگی می‎کنید متوجه می‎شوید که مهمترین ویژگی‎های شگفت انگیز آن ارسال ضربان قلب به صورت جالب برای دوستانتان، یا دنبال کردن علایم مهم حیاتی و سلامت نمی باشد. مهم ترین ویژگی‎های ساعت اپل آن‎هایی هستند که به شما اجازه برقراری ارتباط به صورت ساده و سریع را بدهد و با افراد دیگر در حالی در ارتباط باشید که تمام توجه شما معطوف دنیای واقعی باشد که در آن هستید. این یعنی صرفه جویی در زمان. یعنی راحتی در برقراری ارتباط بدون حواس پرستی و مزاحمت. یعنی در ارتباط بودن با تمام جهان بدون قطع رابطه از دنیایی که در آن هستیم.

مجددا باید بگویم، تا زمانی که آیفون نداشتید نمی دانستید چقدر به این گوشی همراه نیاز دارید، همینطور تا زمانی که ساعت اپل نداشته باشید نمی توانید بگویید چقدر به آن نیاز دارید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا