بهترین شبکه اجتماعی برای شغل شما کدام است؟

معمولا پیشنهاد می‌شود که برای افزایش حضور برند و نام تجاری، نیاز به فعایت در تمام شکل‌های شبکه اجتماعی دارید. ممکن است این پیشنهاد درست باشد، اگر شرکت شما دارای یک هماهنگ کننده رسانه‌های اجتماعی اختصاصی باشد. وگرنه فعالیت در همه شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بسیار وقت گیر باشد.

142633242-1-786x305

اگر شرکت شما به تازگی فعالیت خود را در وب شروع کرده و یا اینکه نیاز دارید حرفه‌ی خود را به گوش بقیه برسانید تا شغلی را بیابید یا اینکه اصلا بخواهید محصولات خود را به دیگران معرفی کنید، باید چند شبکه اجتماعی را برای شروع فعالیت خود انتخاب کنید، ما در این پست قصد داریم راهنمایی‌هایی را به شما بکنیم. در این پست ماهیت هر شبکه اجتماعی، پیگیری فعالیت، نحوه فعالیت شما را توضیح خواهیم داد و بهترین شبکه اجتماعی برای شغل شما را معرفی می‌کنیم. همچنین به شما می‌گوییم چطور بهترین استفاده را از این شبکه‌های اجتماعی انجام دهیم.

1. شبکه اجتماعی Twitter

219429v1

چه کسی باید استفاده کند: هر کسی; از افراد تا شرکت‌های چند ملیتی

چه چیزی را باید به اشتراک گذاشت: شروع کنید، به بحث‌ها بپیوندید و مکالمات را آغاز کنید; تعاملی مستقیم با شرکت‌ها و مشتریان داشته باشید.

چه تعداد پست باید گذاشت: چندین بار در روز

در توییتر حالت غالب اقتصادی در میان اشتراک گذاری‌های اجتماعی حکم فرما است. ارتباطات، شخصیت و اختصار، کلید شنیدن صدای شما می‌باشد. توییتر را شبکه اجتماعی ارسال متن و تصاویر می‌دانند، که تعداد کاراکتر حروف شما برای نوشتن محدود است. از این شبکه اجتماعی هر کسی می‌تواند استفاده کند.

ابزار‌ مفید: Buffer ابزاری پیشرفته است که به شما اجازه می‌دهد محتوای فعالیت‌های خود را ذخیره کنید. ابزاری مثل Buffer به شما اجازه ارسال پست به صورت زمان بندی، و بیشتر دیده شدن توسط شرکت‌های دیگر را می‌دهد.

این ابزار تضمین این نکته است که حرف‌های مربوط به حرفه و کسب و کار شما در توییتر دیده شود.

buffer-730x383

2. شبکه اجتماعی Instagram

326342_754

چه کسی باید استفاده کند: شرکت‌های مربوط به شیوه زندگی، غذا، مد و فشن، شخصیت‌ها و برند‌های لوکس

چه چیزی را باید به اشتراک گذاشت: عکس‌ و ویدیو‌های کوتاه (کوتاه‌تر از 15 ثانیه)

تعداد پست: یک بار در روز

اینستاگرام در ایران بسیار پر طرفدار است، این شبکه اجتماعی به شما اجازه می‌دهد تا محتوای بصری را به اشتراک بگذارید. شرکت‌های مختلف و حتی افراد مختلف با عکس برند و یا محصول خود را جا می‌اندازند و بسیار طرفدار پیدا می‌کنند. این شبکه اجتماعی را شبکه عکس و تصاویر می‌دانند.

در این شبکه اجتماعی دنبال کننده‌های فراوانی را می‌توانید به دست آورید و محتوای محصولات شرکت خود یا تصاویر جالب را به اشتراک بگذارید.

ابزار مفید: در این شبکه اجتماعی هشتگ‌های قابل کلیک بسیار برای اهداف و نتیاج جستجو مفید است. اما لینک در نظرات و نوشتن شرحی از تصاویر در این شبکه جایی ندارد و مفید واقع نمی‌شود.

در عوض با استفاده از integrated sharing functions برای فیسبوک، تامبلر و توییتر اشتراک گذاری محتوای رسانه‌ای بهتر انجام می شود.

4QMvDq_saAPga9luwN2wMkQ-_2e3kml3TkuBTkF9b78SGh2iSSBFXC722gnByV7FcAs2000-730x209

به علاوه Followgram ابزاری عالی برای ردیابی پست‌های بیشترین لایک شده، اظهار نظر‌ها به همراه نشان دادن تگ و مکان است.

3. شبکه اجتماعی LinkedIn

linkedin-team

چه کسی باید استفاده کند: شرکت‌های تجاری و کسب و کار، برای استخدام و کارجویان

چه چیزی را باید به اشتراک گذاشت: شرح شرکت، پژوهش‌های کارمند/کارفرما و شرح کار

تعداد پست: دو تا چهار بار در هفته

لینکدین در ایران ناشناخته است، این شبکه یک شبکه اجتماعی کسب و کار است. در این شبکه اجتماعی باید سعی کنید ارتباطات شرکت و موسسه خود را گسترش دهید. افراد در شرکت و سازمان شما نیز بهتر است در این شرکت فعالیت داشته باشند، هیچ شبکه اجتماعی دیگری نیست که انقدر کارفرمایان و کارمندان را به یکدیگر نزدیک‌تر کند.

اگر شرکت شما به دنبال مشتری و یا فردی برای استخدام است باید به این شبکه سر بزنید، ارتباطات خود را تا اندازه‌ای که می‌توانید گسترده کنید. و از فرصت‌های به وجود آمده در این شبکه اجتماعی حداکثر استفاده را بکنید.

linkedin-profile-view-730x333

4. شبکه اجتماعی Facebook

o.184684

چه کسی باید استفاده کند: همه

چه چیزی را باید به اشتراک گذاشت: هرگونه محتوای آنلاین، رویداد‌ها و تبلیغات

تعداد پست: یک تا دوبار در روز

فیسبوک بستر بسیار مناسبی برای اشتراک گذاری انواع محتوای تبلیغاتی، معرفی شرکت و سازمان، حرفه و برند شما است. در بین همه شبکه‌های اجتماعی، فیسبوک بهترین تجهیزات را برای پاسخ به یک نوشته، پرسیدن یک سوال و یا شروع یک بحث را فراهم کرده است.

فیسبوک یک ارتباط شخصی بسیار جالب در ساعات کار را فراهم می‌کند، البته استفاده معمول آن در خارج از ساعات کار انجام می‌شود.

5. شبکه اجتماعی +Google

google-plus-new-interface-1

چه کسانی باید استفاده کند: برند‌ها و شرکت‌ها، وبلاگ نویسان و بیزینس در بیزنیس

چه چیزی را باید به اشتراک گذاشت: هر محتوای رسانه‌ای، شبیه به فیسبوک

تعداد پست: یک یا دوبار در روز

گوگل پلاس جایگزینی برای فیسبوک است، کلمات کلیدی و موتور جستجوی گوگل پلاس در مرکز اصلی این شبکه اجتماعی قرار دارد. لینک مطالب وبسایت را می‌توان در این شبکه اجتماعی قرار داد تا به صورت مستقیم نتایج جستجو را به سمتی که شما بیشتر می‌خواهید هدایت کند. هشتگ‌ها در این شبکه اجتماعی ارزش بسیار زیادی دارند.

ابزار مفید: دارندگان وبلاگ بهتر است Google Authorship را نصب کنند تا بتوانند پروفایل گوگل پلاس خود را همراه با مطالب در سرتاسر وب به وسیله نتایج جستجو دنبال کنند. بیش از هر چیزی گوگل پلاس شما را با دیگر محصولات گوگل ادغام می‌کند.

thenextweb

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا