آیفون با 1 گیگ رم بهتر از دستگاه های اندروید با 2 گیگ رم

یکی از بحث های داغ این روزها این است که چرا شرکت اپل قصد ندارد رمی بیشتر از یک گیگابایت برای آیفون 6 و آیفون6پلاس عرضه کند و این سوال با مطرح کردن این موضوع پررنگ تر می شود که اندروید برای بار سوم از رم های 2 گیگابایتی در گوشی های هوشمند استفاده کرده است. پس چرا اب وجود این کاری که اندروید انجام داده شرکت اپل هنوز قصد ندارد رقابت کند و میزان رم گوشی های هوشمند خود را افزایش دهد؟

یک وب سایت اجنماعی به نام Quora وجود دارد که مردم در آن سوا های خود را مطرح می کنند و متخصصان در آن زمینه پاسخ گو می شوند؛ در این وب سایت این سوال مطرح شد و متخصصین پاسخ های مختلفی را به این سوال ها داده اند و در این پست چند مورد از دلایلی که آیفون هنوز در زمینه رم از اندروید پیشی نگرفته است را توضیح می دهیم . متخصصی که به این سوالات پاسخ هایی منطقی داده است شخصی به نام Glyn Williams می باشد.

iPhone-6-Android-main1

در این سایت پاسخ هایی توسط حدود 2600 نفر قرار داده شده و همچنین یک تصویر گرافیک وجود دارد که در آن سیستم عامل های مختلف از جمله جاوا و غیره مقایسه شده اند و توضیح داده شده است که اندروید به دلیل دستی انجام شدن خیلی کار ها در دستگاه هایی که دارای این سیستم عامل می باشند نیاز به حافظه خیلی بیشتر نسبت به آیفون با سیستم عامل آی او اس دارد.

شما هم می توانید وارد این سایت اجتماعی شده و سوال خود را از Glyn Williams بپرسید اما چیزی که بصورت خلاصه و مفید از صحبت های وی به دست آمده این است که برنامه های اندروید از جاوا استفاده می کتنند ، در نتیجه در سیستم عامل های اندروید برنامه ها به صورت حافظه بازیافتی باقی می مانند و با یک نسبتی بعد از حذف هم دوباره حافظه کمی را اشغال می کنند و این موضوع باعث می شود زمانی که سیستم نیاز به حافظه دستگاه دارد با مشکل برخورد کند.

با توجه به این دیاگرامی که تهیه شده است ، Williams اشاره می کند که اندروید یک چهارم الی یک هشتم حافظه اش را به زباله هایی که هرگز بازیابی نمی شوند اختصاص می دهد و این موضوع موجب می شود که اندروید برای کارایی مساوی با آیفون باید رمی برابر با 4 الی 8 برابر رم دستگاه های آی او اس داشته باشد.کاربران نیز این موضوع را تایید می کند که برخلاف آیفون اندروید همیشه مشکلاتی در زمینه حافظه را داشته است.

191

بهتر است کمی بیشتر درباره آی او اس حرف بزنیم ؛ این سیستم عامل برخلاف اندروید بخشی به نام جمع آوری آثار برنامه های حذف شده را ندارد و لازم هم نیست برای همگام سازی با اندروید و جاوا آن دسته از برنامه هایی را که برای اجرای برنامه های بعدی مورد نیاز هستند در سیستم نگهداری کند. در آی او اس های اپل یک بخش جداگانه ای برای ذخیره برنامه هایی که برای اجرای سایر برنامه های نصبی نیاز هستند وجود دارد و نیازی نیست که بخشی از حافظه داخلی دستگاه به این موضوع اختصاص داده شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا