اپل آخرین برنامه بیت کوین را از اپ استور حذف می‌کند

بیت کوین ( bitcoin ) نوعی پول دیجیتال است بر پایه  امضای دیجیتال است و به کاربران امکان می دهد که بدون هیچ واسطه ای انتقال پول غیر قابل بازگشت انجام دهند. و اکنون اپل می‌خواهد آخرین برنامه باقی مانده با نام Blockchain را که کمپانی reveals سازنده آن است و یک کیف پول مجازی مربوط به بیت کوین است را از اپ استور حذف کند، و با این اقدام واحد پول بیت کوین دوباره با یک دردسر روبه رو خواهد شد.

این اساسا بدین معنی است که شرکت‌های سری و مخفی ارز از این به بعد نمی‌توانند به برنامه یا اپلیکیشنی مربوط به بیت کوین دسترسی داشته باشند. و به عنوان نمونه اپل دیگر به بسیاری از برنامه‌های شبیه یا مربوط به بیت کوین اجازه ورود به اپ استور را نخواهد داد. Blockchain یک برنامه کیف پول مجازیست که به وسیله HTML 5 نوشته شده است. و همچنین یکی‌ دیگر از برنامه‌های کیف پول که به وسیله HTML 5 نوشته شده و منبع باز است به نام Coinpunk.com، و کاربران می‌توانند با سافاری در آیفون به این برنامه دسترسی پیدا کنند و البته ممکن است برای کاربران غیر از آیفون محدودیت‌های در این برنامه وجود داشته باشد.

167578473-786x305

Blockchain ایمیلی از اپل دریافت کرده است و آن را به اشتراک گذاشته که در آن از بیت کوین به عنوان مسئله‌ای حل نشده توسط اپل نام برده شده است. تیم Blockchain می‌گوید که هیچ موضوع اختلافی پیش از حذف این برنامه از اپ استور با اپل نداشته است، هیچ نشانه‌ای از مشکلات، و اکنون نیز هیچ فرصتی برای جبران این مسئله وجود ندارد.

تیم Blockchain معتقد است که اپل در حال از بین بردن کیف پول‌های پرداخت بیت کوین است و آنها را به عنوان تهدیدی برای تلاش‌هایش در سیستم انحصاری پرداخت خود می‌داند.

اپلیکیشن Blockchain برای دو سال یکی از برنامه‌های موجود در فروشگاه اپل بوده است، که توانسته به رکورد بیش از 120000 دانلود برسد و بدون هیچ شکایتی از هیچ کدام از مشتری‌هایی که آن را خریده‌اند توانسته یک پایگاه وسیع کاربری قوی درست کند.

و تنها چیزی که در اینجا مشکل ساز شده است این است که اخیرا بیت کوین توانسته به رقیبی برای سیستم پرداخت شخصی اپل تبدیل شود. با پاک کردن تنها برنامه کیف پول باقی مانده بیت کوین، برنامه Blockchain، اپل می‌خواهد با حذف رقیب خود در سیستم پرداخت، موقعیت انحصاری خود را در بازار تثبیت کند.

همچنین ممکن است نگرانی اپل به خاطر مقررات بین المللی بیت کوین باشد، اگر چه این واحد پولی در بیشتر کشور ها قانونی است، اما تمام دولت‌ها در سراسر جهان در مورد استفاده آن به عنوان پول قانونی و یا کلا در مورد استفاده آن هشدار داده اند. از جمله آن‌ها می‌توان هند، نروژ، کره جنوبی در ماه گذشته، بانک مرکزی چین و تایلند در ماه ژولای نام برد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا