آموزش قرار دادن شماره تلفن در بلک لیست آیفون

راهی برای فرار از آن وجود ندارد، همیشه افرادی وجود خواهند داشت که دوست نداشته باشید با آن‎ها صحبت کنید. برای بسیاری از ما، این تماس‎های ناخواسته از سوی افرادی است که با آن‎ها قطع رابطه کرده‎ایم و می‎خواهند چیزی که از دست رفته است را دوباره داشته باشند. یا افرادی هستند که شما دوست دارید فراموششان کنید.

iphone-emergency-call-640x0

با آموزش ما در رابطه با نحوه‎ی مسدودسازی تماس‎ها در آیفون، بدون توجه به نسخه‎ی سیستم عامل گوشی خود همراه باشید. شما قادر به مسدودسازی تماس شماره‎هایی که در گوشی خود ندارید نیستید، ولی حداقل این توانایی را خواهید داشت که شماره‎ی افراد آشنایی که دوست ندارید تماس‎ها، پیام‎ها، و FaceTime آن‎ها را دریافت کنید، مسدود کنید.

بلک لیست آیفون در iOS 7 و iOS 8 و iOS 9

راه درازی سپری شده است، ولی اپل سرانجام موفق شده است سیستم عاملی بسازد که در خود، قابلیت‎های مسدودسازی را دارد. این ویژگی، که با تمامی نسخه‎های iOS از زمان انتشار iOS 7 همراه شده است، به کاربران اجازه می‎دهد که به شکل سریعی بدون نیاز به هرگونه سخت افزار خارجی یا اپلیکیشن شخص ثالث، تماس‎ها، پیام‎ها، و درخواست‎های Facetime را مسدود سازند. اضافه شدن چنین چیزی یک خوشامدگویی گرم را با خود به همراه دارد، به آن می‎توان هم از طریق بخش تنظیمات گوشی و هم لیست تماس، دسترسی داشت. ولی تنها در iPhone 4 و بعد از آن، آیپد مینی، و نسل پنجم آیپاد تاچ دیده می‎‏شود.

زمانی که این ویژگی به خوبی تنظیم شود، تماس‎های مسدودشده به صورت خودکار به صندوق صوتی شما هدایت می‎شوند. هیچگونه نشانه‎ای از دریافت تماس، متن، یا درخواست Facetime برای شما وجود ندارد. پیغام تایید ارسال و دیگر نشانه‎ها همچنان بر روی دستگاه فرد ارسال‌کننده ظاهر خواهد شد، یعنی ارسال‌کننده از تصمیم شما مبنی بر مسدودسازیش مطلع نخواهد شد. استفاده از iOS 7 تا 9 iOS برای مسدودساختن تماس‎ها، یک خیابان یک طرفه است. بنابراین شما همچنان می‎توانید، بدون مشکل شماره‌های لیست تماس خود را برای تماس، پیام دادن یا Facetime مسدود کنید.

گام اول: iOS 7 یا 8 یا 9 را دانلود و نصب کنید. اگر چنین کاری را در حال حاضر انجام نداده‎اید، از دستگاه خود نسخه‎ی پشتیبان بگیرید و از طریق iTunes یا شبکه‎ی وای‌فای خود به نسخه‎های iOS 7 یا 8 یا 9 آپگرید کنید. برای انجام این کار با استفاده از روش دوم، روی آیکون اصلی Settings از صفحه‎ی Home گوشی هوشمند خود آهسته ضربه بزنید، گزینه‎ی General را نزدیک به بالای منوی ظاهر شده انتخاب کنید، و سپس روی Software Update آهسته ضربه بزنید. مطمئن شوید که دستگاه شما به برق متصل باشد سپس روی دکمه‎ی Download and Install به آهستگی ضربه بزنید.

ios-8-download-screenshot-1920x1136-640x640

گام دوم: پیش رفتن به سمت منوی مسدودشده – زمان مشاهده‎ی صفحه‎ی Home روی آیکون اصلی Settings به آهستگی ضربه بزنید، گزینه‎ی Phone را از منوی ظاهر شده انتخاب و روی گزینه‎ی Blocked زیر بخش Calls به آهستگی ضربه بزنید. می‎توانید، گزینه‎ی Messages یا FaceTime را از منوی اصلی تنظیمات، برای دسترسی به همان منوی Blocked که در تنظیمات Phone داشتیم، انتخاب کنید.

block-iphone-call-2-625x625

گام سوم: مسدودسازی شماره – روی دکمه‎ی آبی رنگ Add New به آهستگی ضربه بزنید و از لیست تماس ظاهر شده، شماره‎ای که می‎خواهید مسدود کنید را انتخاب نمایید. برای از حالت مسدود در آوردن یک کاربر، به سادگی روی گزینه‎ی آبی رنگ Edit در گوشه‎ی بالا سمت راست منوی Blocked به آهستگی ضربه بزنید، کاربری که می‎خواهید آن را از حالت مسدودسازی در آورید رنگ قرمز دارد. سپس، برای تایید تغییرات، روی دکمه‎ی قرمز رنگ Unblock به آهستگی ضربه بزنید.

block-calls-3-625x625

روش جایگزین برای مسدود کردن: روی آیکون Phone در صفحه‎ی Home، به آهستگی ضربه بزنید، تماس‎های از دست رفته یا تمامی تماس‎ها را انتخاب کنید، روی آیکون اطلاعات در سمت راست شماره‎ای که دوست دارید مسدود کنید به آهستگی ضربه بزنید. حالا در پنل اطلاعات ظاهر شده اسکرول کنید، و آهسته روی گزینه‎ی آبی رنگ Block this Caller ضربه بزنید، به دنبال آن برای تایید درخواست شما، گزینه‎‏ای با عنوان Block Contact ظاهر می‎شود.

block-call-using-ios-7-625x625

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا