مروری بر بازی Blackshot Revolution و ویژگی‌های آن

محصول ابتدایی شرکت Foxhold یعنی Blokshot Revolution یک بازی تمرین هدف گیری فوق العاده است که توجه زیادی در آن به حرکات ترکیبی و کسب بالاترین امتیازها شده است. در مرکزیت این بازی وابستگی به طرح جالب مکانیک کنترل و تیراندازی خلاقانه دیده می‎شود که خودش را از سایر بازی‎های کسب امتیاز که در اپل استور محبوب شده‌اند، متمایز می‎کند. یادگیری قواعد پایه این بازی چند لحظه بیشتر زمان نمی‎برد، ولی این امر باعث نمی‎شود از ارزش امتحان این بازی کاسته شود.

Blokshot-Revolution-Header
هدف بازی  ‎

هدف این بازی دفاع از بخش پایینی صفحه از حمله اشکال هندسی آبی است. اولین خط دفاعی را چطور در نظر می‎گیرید؟ در رابطه با نیروی مایل به مرکز، فیزیک و یک توب زردرنگ درخشان حاوی قدرت‎ از بین بردن بلوک اشکال هندسی چه ایده‌ای دارید؟

 

طراحی

ظاهر این بازی بسیار کامل و آینده گرایانه است که کنتراست خوبی بین آن و اینترفیس پیکسلی شده‌اش ایجاد می‎کند. سلاح اصلی بازی در واقع در پس زمینه آبی بازی ظاهر می‎شود و باعث می‎شود به راحتی مسیر شلیک‎های خود را ردیابی کنید. جسم‎هایی که به سمت شما می‎آیند را می‎شود همچنین به آسانی دید، حتی اگر سایه‌ی آبی رنگ آن‎ها متفاوت باشد.

Blokshot-Revolution-Design

گیم پلی

انجام این بازی بسیار آسان است. این بازی کاملا با یک لمس ساده کنترل می‎شود. فشار دادن هر نقطه از صفحه نمایش باعث نوسان توپ درخشنده در جهت عقربه‎های ساعت می‎شود. به دنبال برداشتن انگشت شما گوی آتش در مسیر فعلی‌اش پرتاب می‎شود. هرچه بیشتر انگشت خود را نگه دارید، سرعت جسم پرتابی شما بیشتر است. این افزایش هم در رابطه با مدت زمان عمر توپ پرتابی و سرعتی که با آن سفر می‎کند، می‎باشد.

زدن توپ پرتابی به دیوار راهی عالی برای تغییر مسیر آن و مورد هدف قرار دادن چندین هدف با یک پرتاب است. تنها در آن واحد یک توپ پرتابی روی صفحه نمایش وجود خواهد داشت، بنابراین وجود هرگونه گوی کروی دیگر باعث از بین رفتن یکی قبلی می‎شود. ذکر این نکته مهم است که امکان متوقف کردن پرتابی که به صورت سهوی انجام می‎شود وجود دارد. شلیک‎های ساده‌‎ای که به چند هدف در یک زمان برخورد می‎کنند و باعث برخورد توده اجسام به یکدیگر شده که در نتیجه باعث توسعه حرکت ترکیبی شما می‎شود. زنجیره حرکت ترکیبی شما نیز مهم است، از این نظر که امتیاز شما را چند برابر می‎کند و یک شلیک سوم هم که به دنبال شلیک پخش می‎شود، باز می‎کند.

Blokshot-Revolution-Gameplay

جنبه‎های خوب

گیم پلی ساده این بازی در واقع جالب و سرگرم کننده است. خلاقیت ریزش صفحه نمایش به دنبال افتادن اجسام هندسی و طراحی شلیک‎هایی که به جسم دیگر برخورد کرده و باعث نابودی دیگر اجسام می‎شود و در همین حین امتیاز‎های شما را بالا می‌برد واقعا جذاب است. تنها مشکل در رابطه با بازی Blockshot این است که فاقد تنوع لازم برای تسریع بخشیدن سرعت عمل بازی است.

 

جنبه‎های بد

برای اولین بار که بازی Blokshot Revolution را بازی می‎کنید، این بازی در عین سادگی‌اش دارای جنبه‎های بصری شگفت انگیز است. بعد از چند دقیقه بازی کردن ولی، جریان بی پایان اجسام آبی کمی خسته کننده می‎شود. رنگ هرگز تغییر پیدا نمی‎کند و جنبه‎های گرافیکی بازی هرگز عوض نمی‌شود، دو موردی که در دیگر بازی‎های مشابه اجرای آن بسیار هیجان انگیز است.

گیم پلی این بازی همچنین خیلی سریع رنگ می‌‎بازد. شلیک‎های سه تایی تنها قدرتی‎های موجود در بازی برای بازیکن هستند و در این بازی حس می‎شود که خیلی خوب می‎شد از چنین چیزهایی استفاده کرد. تغییرات ظریف در شکل هدف و افزایش مکرر آن‎ها همچنین کمک کمی به تازگی و زنده نگه داشتن بازی می‎کنند.

 

ارزش بازی

این بازی را به راحتی و رایگان می‎توان دانلود و لذت برد. خرید آن از اپل استور به قیمت 1.99 دلار تنها باعث بازشدن کل ساندتراک‌‎های بازی و از بین بردن تبلیغات می‌‎شود. با آنکه چنین گزینه ای بسیار خوب است ولی از نظر من که تبلیغات اصلا مانعی برای انجام بازی نبودند و با آنکه تنوع موزیک‎ها در پس زمینه عالی بود، زیاد به افزایش لذت من در تجربه بازی کمک نمی‎کرد.

 

نتیجه گیری

اگر واقعا دیوانه چنین بازی‎هایی هستید، باید گفت که بازی Blackshot Revolution ارزش بازی کردن را  می‎تواند داشته باشد. ولی اگر شما به دنبال یک بازی هستید که فقط سریع وقت گذرانی کنید، اپل استور پر از موارد جایگزین دیگر است که چیز‎های بیشتری برای عرضه دارند.

 

اپلیکیشن های مرتبط

از نظر بصری، بازی کمی من را به یاد Frozen Synapse می‎اندازد ولی گیم پلی بازی بیشتر یادآور شکل‎های خاصی از Bust-A-Move است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا