کمپانی BMW دامین alphabet.com را به گوگل نمی فروشد

نام آلفابت هم اکنون در اختیار شرکت خودرو سازی المانی BMW  است

کمپانی گوگل قصد دارد تا یک شرکت جدید را برای سایر فعالیت هایش به نام آلفابت ایجاد کند . روزنامه نیویورک تایمز در گزارش امروز خود به مشکل جدید این کمپانی برای ایجاد این شرکت با این نام پرداخته است . نام آلفابت هم اکنون در اختیار شرکت خودرو سازی المانی BMW  است و هم چنین دامین alphabet.com  نیز در اختیار این شرکت است .

v

اما مشکل گوگل از آنجا شروع می شود که این کمپانی قصد فروش این دامنه را ندارد چرا که این دامنه و این برند برای کمپانی BMW  نیز دارای اهمیت است . البته دیروز کمپانی گوگل با اعلام خبر ثبت شرکت آلفابت اقدام به ثبت دامنه abc.xyz  کرد .

شرکت آلفابت نام کمپانی جدیدی است که بنیانگذاران شرکت گوگل یعنی لری پیج و سرگی برین برای شرکت جدید خود انتخاب کرده اند . هدف از ایجاد این شرکت جداسازی فعالیت های گوگل و انتقال پروژ ه هایی مانند فایبر و  پروژه ایکس به این شرکت است تا گوگل بتواند به طور تخصصی در حوزه های جست و جو ، ایمیل و اندروید به فعالیت بپردازد .

جالب است که بدانید از دیروز که گوگل این خبر را رسانه ای کرده است دامنه ی alphabet .com  غیر فعال شده است که این موضوع به خاطر هجوم بیش از حد ترافیک به این سایت بوده است .

کمپانی BMW هم اکنون به دنبال آن است تا در صورتی که گوگل از این برند استفاده تجاری نماید از این کمپانی به دلیل نقض حقوق مالکیت برند این شرکت شکایت کند . البته تعداد شرکتهایی که در اسم خود کلمه آلفابت را ثبت کرده اند بسیار زیاد هستند به عنوان مثال در آمریکا بیش از صد شرکت وجود دارد که در نام کمپانی خود از این کلمه استفاده کرده اند مثل صنایع آلفابت که یک کمپانی الکترونیکی است که در سال 1965 به وجود آمده است و در ایالت اوهایو مشغول تولید صنایع برقی می باشد .هم اکنون نام الفابت در توئیتر نیز ثبت شده است که متعلق به فردی به نام کریس آندراکیچ است هر چند مطمئنا او نسبت به بقیه شرکتها حساسیت کم تری نسبت به نام خود دارد .

بنیانگذار شرکت وای کامبینیتر  ، پاول گراهام روز گذشته در وبلاگ خود پستی منتشر کرد که در آن نوشته بود : مطمئنا داشتن دامین برای یک شرکت در فضای مجازی مهم است اما این موضوع برای شرکتهایی بیشتر اهمیت دارد که قصد دارند تا در اینترنت تجارت خود را بنا کنند .

مطابق گفته های پاول گراهام می توان این موضوع را برداشت کرد که مالکیت دامنه alphabet .com  می تواند برای گوگل مهم نباشد چرا که این شرکت محصولات تجاری خود را با این نام عرضه نخواهد کرد اما مطمئنا کمپانی گوگل برای ثبت هر دامنه دیگری در اینترنت دچار مشکلات مشابهی خواهد شد .

نظرات خود را برای ما در بخش نظرات ارسال کنید .

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا