تست بدنه آیفون 6 ، آیفون 6 پلاس و چهار پرچمدار دیگر

چند روز پس از انتشار آیفون 6 و نسخه پلاس آن ، شایعاتی منتشر شد که آیفون 6 بعد از قرار گرفتن در جیب و یا یک مکان قابل انعطاف خم می شود ! همینطور شایعاتی در مورد شکایت تعدادی از خریدارا ن در رابطه با همین موضوع نیز منتشر شد . اما بعد از آن بود که شرکت بررسی حقوق مصرف کنندگان با انجام آزمایشاتی شایعه بودن این خبر را تایید کرد و طبق گزارش ها آیفون 6 بسیار سخت از چیزی است که در جیب خم شود .

تست بدنه آیفون 6 و آیفون 6 پلاس و چهار پرچمدار دیگر

تست بدنه آیفون 6

اما این آزمایش که به نام ” خمش سه نقطه ” معروف است ، نوعی تست سختی و مقاومت بدنه است که بصورت خاصی روی گوشی های مختلف انجام می شود . پیش از این گوشی های نظیر اچ تی سی وان ام 8 ، سامسونگ گالکسی اس 3 ، ال جی جی 3 و حتی آیفون 5 نیز این تست را انجام داده اند .

اما شیوه آزمون به چه شکل است :

بر طبق گزارش شرکت ابتدا استمارت فون در گیره افزایش فشار قرار می گیرد و در ابتدا نیرویی معادل 10 پوند به آن وارد می شود . مدت زمان وارد شدن هر نیرو 30 ثانیه است . سپس نیرو آزاد می شود و پس از مدتی با دوبرابر شدن اضافه می شود . یعنی در مرحله بعد 20 پوند نیرو در مدت 30 قانیه وارد می شود . مقادیر نیرو اضافه می شود تا زمانی که اولین خمش در بدنه به وجود بیاید . سپس با اضافه کردن بسیار کم و پوند به پوند نیرو به صورت ممتد وارد می شود تا زمانی که صفحه نمایش از بدنه خارج شود . در این زمان آزمایش متوقف شده و میزان فشار اندازه گیری می شود .

اما آزمایش نشان می دهد آیفون 6 پلاس به میزان بیشتری از آیفون 6 مستحکم تر است . در این آزمایش نیرو غالب برای شکستن آیفون 6 پلاس 110 پوند بود و از 90 پوند فشار بود که آیفون 6 پلاس از فرم خود خارج شد . همین آزمایش روی 6 نشان می دهد تغییر شکل در فشار 70 پوند و شکستن آن در فشار 100 پوند صورت گرفته است . اما اگر بخواهیم از یک گوشی دیگر بگوییم اچ تی سی وان ام 8 نمایش ضعیفی از خود نشان داد و در 70 پوند شروع به خم شدن کرد تا در 90 پوند شکست . این گوشی ضعیفترین بدنه را در مقابل دیگر رقیبان خود داشت .

تست بدنه آیفون 6

اما گوشی ال جی جی 3 نمایش بهتری داشت . جی 3 توانست تا 130 پوند فشار را تحمل کرده و نشکند . آیفون 5 نیز توانست رکورد زده و تا 150 پوند را تحمل کند . این در حالی بود که آیفون 5 از فشار 130 پوند شروع به خم شدن کرده بود . گالکسی اس 3 نیز بدنه قدرمتندی از خود نشان داد و توانست پا تا پای آیفون 5 تا 150 پوند فشار را تحمل کند . اما در اینجا بدنه تقریبا ضعیف دو پرچمدار شرکت آیفون و اپ تی سی جای تامل داشت .

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا