مذاکرات برای آوردن سیستم Apple Pay به کشور‎های بیشتر

طبق گفته سایت Caixin Online، در تلاش‎های اپل برای آوردن تکنولوژی Apple Pay به چین، منطقه‎ای که می‎تواند کمک به افزایش تعداد پرداخت‎ها کند، وقفه انداخته می‎شود.

1

برخلاف صحبت‎‎های قبلی که نشان از بستن قرارداد بین اپل و کمپانی چینی UnionPay داشت، این سایت می‎گوید هیچکدام از دو طرف به توافق نرسیده‎اند و جدول زمانی برای همکاری معین نشده است.

تیم کوک، مدیر بخش اجرایی اپل سال گذشته گفت که: چین واقعا یک بازار کلیدی برای ما به شمار می‎رود. هرکاری که می‎کنیم در جهت این است که بتوانیم آن را آنجا بکار بگیریم. Apple Pay در راس این کار‎ها قرار دارد.

گفته می‎شود که اپل از سال قبل شروع به مذاکرات کرده است، به این امید که در ماه مارس، زمانی که iOS 8.3 دیگر از Union Pay پشتیبانی ‎کند، بتواند به نوعی قرارداد با این شرکت چینی ببندد. ولی قراردادی برای بستن وجود ندارد و UnionPay در این معامله یک بخش حیاتی به شمار می‎رود، از این نظر که این شرکت دارای یک حق انحصاری در این کشور در رابطه با پردازش پرداخت‎ها با کارت اعتباری است.

به نظر وقفه در مذاکرات از سوی UnionPay می‎آید، که اعتقاد دارد 0.15 درصد از 2 درصد وجه پرداخت شده توسط تاجران برای پرداخت با هر کارت اعتباری و نصف پنی برای پرداخت با هر کارت بدهی (debit card) که اپل به ازای هر تراکنش دریافت می‎کند، زیادی است. اپل برای مذاکرات به هشت بانک چینی نزدیک شده است و منبع اطلاعاتی سایت CaxinOnline گفته است که هیچکدام از این صحبت‎ها به خوبی پیش نرفته است.

به علاوه، صحبت‎ها در رابطه با آوردن Apple Pay به بریتانیا سرعت آهسته‎ای به خود گرفته است. سایت تلگراف در ماه گذشته گزارش داد که سرویس Apple Pay در نیمه اول سال 2015 عرضه می‎شود، گرچه حالا به نظر این امر به نیمه دوم موکول شده است.

حتی با وجود مشکلات در کشور‎های خارجی، Apple Pay در ایالت متحده به پیشروی خود ادامه می‎دهد. بیشتر از 180 بانک حالا از این سرویس پرداخت بیسیم به همراه 68 تاجری که این روش پرداخت را پذیرفته‎اند، استفاده می‎کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا