استخدام دو پیمانکار برای ساخت شعبه 2 محوطه کوپرتینو

در کنار ساخت و ساز محوطه spaceship در کوپرتینو ، اپل به تازگی یک پیمانکار بزرگ را استخدام کرده است ، و در این حال موجی از شایعات شکل گرفته که آیا اپل  می تواند برنامه ریخته که تا پایان سال 2016 پروژه spaceship را به پایان برساند .

طبق نوشته ژورنال تجاری Silicon Valley شرکت  Rudolph & Sletten Inc بر روی ساخت محوطه شماره دو در کوپرتینو تمرکز کرده اند ، کاری که قبلا گفته شده بود قرار است شرکت ساختمانی DPR با همکاری Skanska (شرکتی در ایالات متحده) آن را انجام دهند.

IMG_20150504_201437

 

دقیق مشخص نیست که چرا Rudolph & Sletten با اپل قرار داد بسته اند و آیا می خواهند همان پروژه ای را که با مشارکت DPR/Skanska قرار بود انجام شود پیش ببرند یا نه. دو منبع دیگر گفته اند که این پیمانکارها قرار است به عنوان همکاری دو کمپانی قبل که هسته اصلی این پروژه هستند این کار را شروع کنند.

نه خود شرکت اپل و نه سه شرکتی که اسمشان در این پروژه مطرح شده است ، در  مورد فضای داخلی ساختمان صحبتی نکرده اند ، اما منابعی که در محل ساخت و  ساز حضور دارند ، همچنین ژورنال تجاری Silicon Valley  گفته اند که استخدام دو پیمانکار جدید موجب تاخیر پروژه ساخت این محوطه خواهد شد. گیفت کارت آیتونز

تاخیر در ساخت محوطه 2 به صورت بالقوه می توان باعث بالاآوردن توده ای از هزینه ها در حد 5 میلیارد دلار بشود. قبل از اینکه مسائل مالی و بودجه باعث تجدیدنظر اپل در مورد ساخت محوطه 2 بشود، به فکر این است ساخت و ساز را به دو مرحله تقسیم کند ، تا در هزینه ها اندکی صرفه جویی شود. فاز اول ساخت محوطه اصلی به همراه چند ساختمال در اطراف آن مانند تالار سخنرانی و مرکز تناسب اندام (فیتنس) می باشد ، در حالیکه فاز دوم به توسعه ساختمان Tantau  می پردازد که  600,000 فوت مربع مساحت دارد و منطقه ای دارای امکانات پژوهشی می باشد ، برنامه ریزی های مربوط به فاز دوم ساخت و ساز به اکتبر سال 2014 بر میگردد.

spaceshipcampustantau

در کوپرتینو ساختار پایه ای مربوط به محوطه دایره ای شکل اصلی کامل شده است ، و تا چندماه دیگر دیوارهای آن کاملا بالا می روند، همچنین ساخت و ساز پارکینگ عمومی در زیرزمین و چند ساختمان فرعی دیگر نیز در حال حاضر اجرا می شود.

محوطه دوم اپل 2.8 میلیون فوت مربع از ساختمان اصلی حلقوی بزرگ تر می باشد و امکانات آن شامل یک پارکینگ زیرزمینی به ظرفیت 2400 ماشین ، 100 هزار فوت مربع مربوط به مرکز فیتنس یا تناسب اندام و 120 هزار فوت مربع مربوطه به تالار سخنرانی می باشد. کل محوطه را اگر در نظر بگیریم 80 درصد آن فضای سبز می باشد که در وسط آن یک سالن غذاخوری مجلل وجود خواهد داشت.

تا کنون مقامات شرکت اپل چیزی درباره تاخیر در پروژه ساخت محوطه کوپرتینو نگفته اند و شواهد نشان می دهد که همچنان به سختی در حال کار در محل می باشند و شاید طبق قول اپل این محوطه تا پایان سال 2016 تکمیل شود و هنوز هیچ چیز معلوم نیست.

macrumors

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا