کالیبره کردن حسگر روشنایی خودکار آیفون و آیپد در iOS 7

اگر شما با قابلیت روشنایی خودکار iOS 7 مشکل دارید، آرامش خود را حفظ کنید، چرا که تنها فردی نیستید که این مشکل را دارید.

بسیاری از کاربران متوجه شده‌اند، روشنایی پس زمینه صفحه نمایش، همیشه به درستی تنظیم نمی‌شود اما اگر به دنبال راه‌حلی برای این مسئله بودید، آموزش زیر را بخوانید.

کالیبره کردن

قابلیت روشنایی خودکار بایستی روشنایی دستگاه شما را متناسب با محیط شما تنظیم نماید؛ بنابراین اگر برای مثال، در اتاق تاریک هستید، به طور طبیعی بهتر می‌توانید صفحه نمایش را ببینید و بنابراین، روشنایی خودکار فعال‌شده و روشنایی را کاهش می‌دهد. این قابلیتِ کاربردیِ کوچک نه تنها به چشمان شما برای بهتر دیدن کمک می‌کند، بلکه قطراتی از باتری ارزشمند را نیز برای شما ذخیره می‌کند تا بتوانید کمی بیشتر از گوشی هوشمند خود استفاده کنید.

همان‌گونه که تعدادی از کاربران آیفون و آیپد متوجه آن شده‌اند، روشنایی خودکار می‌تواند نامنظم کار کند اما می‌توانید با دنبال نمودن چند گام ساده این قابلیت را از نو تنظیم نمایید. خوشبختانه، انجام این کار تنها چند ثانیه طول می‌کشد و زمانی که روشنایی خودکار دوباره تنظیم شد، به طور کامل و دقیق کار خواهد کرد.

پیش از آنکه کار را آغاز کنیم، شما نیاز به یک مکان تاریک دارید تا بتوانید به درستی روشنایی خودکار را تنظیم نمایید، بنابراین پرده‌ها یا کرکره‌های اتاق را بکشید یا یک کمد لباس پیدا کنید.

کالیبره کردن  آیفون و آیپد

گام اول: برنامه Settings را از صفحه آغازین باز نمایید.

گام دوم: به قسمت Brightness & Wallpaper بروید و قابلیت روشنایی خودکار را غیرفعال کنید.

کالیبره کردن

گام سوم: زمانی که در اتاق تاریک هستید روشنایی را تا کمترین حد پایین بیاورید.

کالیبره کردن

گام چهارم: در انتها، روشنایی خودکار را دوباره روشن نمایید و همه چیز باید کاملاً به طور درست‌کار کند.

کالیبره کردن

ممکن است نیاز باشد در آینده مراحل بالا را برای دستیابی به کارایی روشنایی خودکار دوباره انجام دهید اما اگر مشکلی با آن داشتید امید است مراحل بالا مشکل شما را حل کند.

حسگرهای نوری که روشنایی خودکار را میسر می‌سازند بسیار مفید هستند اما اگر می‌خواهید بهترین کارایی را از آن‌ها داشته باشید باید هر از چند گاهی به آن‌ها رسیدگی کرده و با کالیبره کردن آن دقت آن را افزایش دهید. اگر روشنایی خودکار با حداکثر کارایی خود عمل نمی‌کند، مراحل بالا را انجام دهید و در صورتی که برایتان کار کرد یا نکرد برای ما پیغام بگذارید.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا