اخبار جدید از قوانین ضد سرقتی کالیفرنیا برای گوشی های اپل

یک لایحه قانونی جدید در کالیفرنیا که تمامی گوشی های هوشمند را ملزم به داشتن تکنولوژی ضد سرقت کرده بود امروز توسط Jerry Brown فرماندار کالیفرنیا امضا شد و به تصویب رسید.قانون SB-962 مربوط به گوشی های هوشمند در ماه فوریه معرفی شد ، این قانون در برگیرنده یک  کلید-امحا یا kill switch برای دستگاه های سلولی بود و در ماه آگوست در مجمع ایالتی کالیفرنیا تصویب شد و پس از رای گیری نهایی بعد از مدت کوتاهی به مجلس سنای کالیفرنیا منتقل شد.

این قانون به هر دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه مربوط می شود ، و دست کاری در گوشی بدون اجازه مالک آن را برای کسی که گوشی را به سرقت برده است غیرممکن می کند ، تکنولوژی ضد سرقت قادر به مقاومت در برابر تنظیمات مجدد می باشد ، و باید در هنگام خرید دستگاه این فناوری در آن نصب شده باشد و بتوان طوری آن را تنظیم کرد که فقط کاربر مجاز بتواند آن را دستکاری کند.

این قانون جدید کالیفرنیا برای جلوگیری از سرقت گوشی های هوشمند طراحی شده است ، که در شهرهای بزرگی چون سان فرانسیسکو و نیویورک مدت هاست مردم از این معضل اجتماعی رنج می برند ، این قانون توسط دادستان منطقه فرانسیسکو جورج لافزن و سناتور دولتی مارک لنو نیز تصویب شده و شرکت های تولید گوشی از ماه جولای سال 2015 ملزم به انجام این قانون هستند.

سناتور لنو طی مصاحبه ای در تلویزیون سان فرانسیسکو گفت:

با شروع سال آینده تمامی گوشی های فروخته شده در کالیفرنیا و به احتمال زیاد در ایالات دیگر ، در هنگام فروش مجهز به تکنولوژی ضد سرقت خواهند بود . تلاش ها در راستای از بین بردن انگیزیه سرقت گوشی هوشمند که امروزه در جامعه ما به یک معشل دامن گیر تبدیل شده است می باشد.

دادستان منطقه سانفرانسیسکو جورج لافزن نیز طی مصاحبه ای اعلام کرد:

سرقت گوشی یک بیماری اجتماعی است که میلیون ها نفر در سراسر کشور و میلیون ها نفر دیگر در سراسر جهان به صورت نهفته به آن مبتلا هستند، کمتر پیش می آید دولتی برای قانون گذاری دست به دامن تکنولوژی شود ، اما اکنون این قانون به کاربران گوشی هوشمند اطمینان می دهد که می توانند با خیال راحت از گوشی خود استفاده کنند. و دیگر خشونت های سرقت گوشی به اطلاعات آن ها آسیبی نخواهد رساند.

مدت ها قبل اعلام شد که تولید کنندگان گوشی های هوشمند مانند سامسونگ و مایکروسافت این قانون را پذیرفته اند و به تازگی مشخص شد که اپل نیز از این قانون پشتیبانی خواهد کرد ، این شرکت با فعال کردن یک قفل طبق قانون جدید در سیستم عامل iOS 7 موافق کرده است. قفل فعال می تواند حساب کاربری  iCloud کاربر را در دستگاه ها قفل کرده و وقتی که رمز مجاز وارد شد آن را فعال کند.وقتی گوشی آیفون سرقت رفت سارق به هیچ وجه نخواهد توانست در آن گوشی حساب کاربری یا اپل آیدی ایجاد کند و حساب قبلی را نیز غیر فعال کند و عملا گوشی به هیچ درد او نخواهد خورد.

 

ios7_activation_lock

قانون فدرال مشابهی نیز به تصویب رسیده است که برای گوشی هایی که به سرقت رفته اند برای حمایت از اطلاعات گوشی می باشد ، این قانون به تمامی گوشی های هوشمند سراسر ایالات متحده مربوط می باشد که باید به فناوری kill switch مجهز بوده و در صورت سرقت گوشی کاربر بتواند از راه دور اطلاعات خود را پاک کند.

در حال حاضر تنها در تنها ایالت مینه سوتا و کالیفرنیا  قانون استفاده از ضد سرقت در گوشی های هوشمند اجباری شده است ، در ماه آوریل کمپانی های بزرگ ارائه کننده گوشی هوشمند یعنی اپل، گوگل، سامسونگ، نوکیا، و … از این قانون حمایت کرده اند و قرار شده که گوشی هایی که از ماه جولای 2015 به بعد وارد بازار می شوند مجهز به این تکنولوژی باشند.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا