فراخوان اپل برای تعویض باتری آیفون 5 و تعمیر دکمه هوم

شرکت اپل یک برنامه ای را شروع کرده است که طی آن باتری مربوط به درصد کمی از آيفون های نسل 5 را که معیوب هستند و عمر باتری کم بوده و دفعات بیشتری نیاز است که آن را شارژ کرد تعویض می کند.

iphone_5_black_white

آن دسته از گوشی های آیفون 5 که در نمایشگاه فروش محصولات اپل از  سپتامبر 2012 تا  ژانویه سال 2013 به فروش رسیدند واجد شرایط تعویض رایگان باتری می باشند.

اطلاعیه ای که شرکت  اپل  منتشر کرده اینگونه است:

شرکت  اپل  تعیین کرده است که درصد کمی از آيفون های نسل 5 به خصوص آن هایی که با یک سری شماره سریال خاص طی سپتامبر 2012 و ژانویه 2013 به فروش رسیدند عمر باتری کمتری دارند و بیشتر نیاز دارند که شارژ شوند .

شرکت  اپل  به منظور رفع مشکل مشتریان خود بدینویسله اعلام می کند که با در دست داشتن مدارک زمان خرید گوشی خود و واجد شرایط فوق بودن گوشی می توانید به صورت رایگان باتری آن را در نمایندگی های  اپل  تعویض کنید.

شرکت  اپل بیان کرده است که این موضوع مربوط به یک سری شماره سریال های خاصی می باشد و کاربران آیفون5 می توانند شماره سریال گوشی خود را در سایت شرکت  اپل وارد کنند تا متوجه بشوند آیا گوشی آن ها به تعویض باتری نیاز دارد. کسانیکه مشخص شد باتری گوشی آن ها ضعیف یا معیوب است می توانند توسط نمایندگی های مجاز شرکت   اپل ، فروشگاه های مربوط به محصولات شرکت  اپل یا از طریق پشتیبانی های فنی این شرکت باتری خود را تعویض کنند و برای اینکار هیچ هزینه ای از آن ها دریافت نخواهد شد.

باتری آیفون 5

همچنین کاربرانی که پیش  از این نسبت به تعویض باتری خود اقدام کرده بودند و هزینه ای را بابت این موضوع پرداخت کرده بودند می توانند از طرف شرکت  اپل پول خود را بس بگیرند. سایت خدمات پشتیبانی شرکت  اپل بیان کرده است که این برنامه به مدت دو سال بعد از خرید یعنی تا 1 مارس 2015 جریان خواهد داشت . این برنامه از امروز در ایالات متحده و کشور چین آغاز شده و تا 29 آگوست در نمایندگی های سایر کشورها نیز آغاز خواهد شد.

خراب شدن دکمه هوم آیفون

علاوه بر تعویض باتری  این شرکت یه برنامه ای دیگری را نیز برای آن دسته از گوشی های آیفون5 که دکمه sleep/wake آن ها ضعیف و معیوب است در دست دارد که طی آن بدون دریافت هیچ هزینه ای این دکمه را تعمیر می کند.

اما در مورد کاربران  آیفون 5S  که بخش هایی از دستگاه آن ها از جمله باتری معیوب می باشد ، این شرکت تصمیم دارد به جای تعویض برنامه دیگری را برای آن ها طراحی کند که به زودی آن را مطرح خواهد کرد.

macrumors

3 دیدگاه دربارهٔ «فراخوان اپل برای تعویض باتری آیفون 5 و تعمیر دکمه هوم»

  1. توي سايت اپل رفتم اما حرفي از باطري نبود فقط sleep/wake button در موردش توصيح داده

  2. اين اينكه اون صفحه مورد نظر براي تشخيص شماره سرياله. گوشيه من شامل اين برنامس. اپل توي ايران نمايندگي نداره؟ حالا ما بايد چيكار كنيم با اين باتري و كليد معيوب؟ كسي ايده اي نداره؟؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا