فراخوان بخش طراحی نرم افزار گوگل برای گوگل فیت

google-fit-630x317

گوگل اعلام کرد که پلت فرم های جدید خود را با نام Google Fit در کنفرانس Google I/O  (کنفرانسی که سالانه در سان فرانسیسکو ، کالیفرنیا و… برگزار می شود و در آن شرکت گوگل نرم افزارهای خود را معرفی می کند.) در ماه ژوئن معرفی خواهد کرد. و امروز این شرکت به صورت رسمی گوگل فیت های خود را به صورت Software development kit یا کیت توسعه نرم افزار نمایش داد و اجازه داد توسعه دهندگان شروع به ساخت برنامه هایی برای این دستگاه بکنند.

این SDK یا کیت توسعه نرم افزار شامل سه رابط برنامه کاربردی می باشد ، از جمله رابط های سنسور ، رابط های ضبط کننده و رابط های تاریخچه.

* رابط ها یا API های سنسوری به نرم افزارهای اجازه می دهند که مانند یک سنسور پوشیدنی عمل کنند و بتوان با نصب این برنامه یک چیز مشخصی مانند ضربان قلب را اندازه گیری کرد.

* API های ضبط کننده وظیفه جمع آوری اطلاعات را بر عهده دارد و برنامه هایی اینچنینی مثلا مکان یک شخص را مشخص می کنند و خیل عظیمی از اطلاعات را می تواند در حافظه خود ذخیره کند.

* و سرانجام API های مربوط به تاریخچه دسترسی به اطلاعاتی مانند آخرین مکانی که در آن بودیم را ممکن می سازد ، گوگل می گوید که این ویژگی برای دوندگان خیلی مفید است که به آن ها نشان می دهد اکنون کجا بودند و باید به کجا بدوند.

download (3)

شرکت گوگل امیدوار است که توسعه دهندگان قدر این دستگاه را بدانند و سریعا به دنبال ساخت نرم افزارهایی برای این دستگاه باشند و ویژگی های این دستگاه را در صورت نصب برنامه مناسب به این صورت اعلام می کند:

    مربی شخصی برای فرد  ، آگاهی بیشتر نسبت به وضع درونی خود ، توصیه هایی برای تناسب اندام و خیلی از ویژگی های دیگر…

توسعه دهندگان برای ایجاد نرم افزار علاوه بر نسخه های جدید از خدمات گوگل پلی از جمله API  های مربوط به گوگل فیت به دانلود اندروید L ، نسخه های پیشرفته از Nexus 5 و/ یا Nexus7  نیاز دارند.

به گفته شرکت گوگل برنامه های نهایی برای اجرا شدن در این کیت توسعه نرم افزاری تا اواخر سال جاری آماده عرضه خواهند بود.

technobuffalo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا