ضبط مکالمه و ضبط تماس تلفنی روی گوشی اندرویدی

تا حالا شده که آرزو کرده باشید کاش راهی برای ضبط صدای مکالمه وجود داشت ؟ مثلا زمانی که در حال مکالمه با پشتیبانی محصولی هستید و پشتیبان درست به شما پاسخ نمی دهد یا اینکه در حال کمک گرفتن از دوستی هستید و صدای کمک رسان را برای مرور دوباره احتیاج دارید .

BNNOOR650x300x00_lead_image_call_recorder.pagespeed.ic.-SH-STIFBDBNNOOR.png

ضبط صدای مکالمه روی اسمارتفون های اندرویدی

اگر به این مشکلات برخورده اید با ما در این مقاله همراه باشید تا با کمک یک نرم افزار کوچک روشی برای ضبط مکالمه ارائه کنیم . در این روش می توانید به راحتی صدای مکالمه را ضبط کنید و حتی تنظیم کنید با هر تماس مکالمه اتوماتیک ضبط و ذخیره شود . این برنامه قابلیت ضبط صدای خروجی را دارد و حتی زمانی که از اسپیکر برای مکالمه استفاده می کنید  و یا حتی یک مکالمه کنفرانسی دارید .

فراموش نکنید ضبط صدای افراد در حین مکالمه غیرقانونی است و فقط در صورتی که اجبار داشته باشید یا با اطلاع طرفین صدای مکالمه را می توانید ضبط کنید .

Call Recorder by Boldbeast نام اپلیکیشن اندرویدی است که بر روی بسیاری از اسمارتفون ها و همچنین گجت های اندرویدی قابل اجراست . برای دانلود این نرم افزار علاوه بر لینک می توانید عبارت call recorder boldbeast را در پلی استور گوگل سرچ کنید . 

تمام آموزش های ما مربوط به این اپلیکیشن است پس این برنامه را دانلود کرده و نصب کنید . برنامه را اجرا کنید که با یک صفحه با یک کلید و با دو آپشن مواجه می شوید . از اینجا به بعد آموزش را همراه با عکس ادامه می دهیم .

برای شروع ضبط ابتدا دوبار روی کلید قرمز موجود در صفحه کلیک کنید . ( اینکار را به آرامی انجام دهید و بین کلیک ها فاصله باشد ) . با اینکار عملیات ضبط صدا آغاز می شود . برای متوقف کردن دوباره همین عملیات را تکرار کنید . یک پیغام از شما میخواهد تایین کنید آیا میزانی که ضبط شما ذخیره شود یا خیر .

BNNOOR650x366x01_call_recorder_manual_record_land.pagespeed.ic.wM-wU9bMrWBNNOOR.png

خب این فقط یک ضبط صدای ساده بود . برای امکانات بیشتر باید وارد منوی تنظیمات شویم . از طریق کلید منوی روی گوشی یا روی تاچ منوی تنظیمات را باز کنید و کلیک کرده و وارد شوید .

BNNOOR650x366x02_selecting_settings_in_call_recorder_land.pagespeed.ic.TUypVjGkblBNNOOR.png

برنامه بصورت پیش فرض اطلاعات ضبط شده را در یک پوشه مخفی روی مموری داخلی گوشی ذخیره می کنید . برای تغییر این مسیر پیش فرض بخش App Settings را باز کنید . 

BNNOOR650x366x03a_selecting_app_settings.pagespeed.ic.9hvuBY7aqGBNNOOR.png

با اشاره به بخش Clip Saving Folder می توانید مسیر ذخیره ضبط شده ها را تغییر دهید . به عکس زیر دقت کنید قبل از قرار دادن نام فولدر از یک نقطه استفاده شده که نشان دهنده مخفی بودن فولدر جاری است . برای مثال ما مسیر جاری را مناسب می دانیم پس این مسیر را تغییر نمی دهیم . اما بهتر است فولدر ضبط را از مخفی خارج کنیم پس با ویرایش این بخش نقطه پیش از نام فولدر را حذف می کنیم . 

نکته : برای ویرایش باید کل مسیر ذخیره را دوباره وارد کنید . می توانید این مسیر را یادداشت کرده و دوباره وارد کنید یا اینکه از نرم افزارهایی مثل Es file manager برای ساخت فولدر و دریافت مسیر کامل آن استفاده کنید .

همینطور که در عکس مشخص است نقطه حذف شد و فولدر از حالت مخفی بیرون آمد .

BNNOOR650x366x03c_clip_saving_folder.pagespeed.ic.SBGap_npirBNNOOR.png

بقیه آپشن ها زیاد مهم نیستند شما میتوانید به راحتی با مطالعه هر قسمت تغییراتی اعمال کنید . بهتر است به مهمترین تنظیمات برسیم پس کلید بازگشت گوشی را فشار داده تا به صفحه اصلی تنظیمات برسیم . در این صفحه Call Settings را کلیک کنید تا وارد تنظیمات این بخش شویم . 

BNNOOR650x366x03_settings_screen_land.pagespeed.ic.MykTtcMeHbBNNOOR.png

برنامه بصورت پیشفرض تنظیمات ذخیره را بصورت اتوماتیک تنظیم کرده است . یعنی به ازای هر تماس دریافتی یا تماس خروجی بصورت اتوماتیک مکالمات شما ذخیره می شود . برای تغییر میزان پیش فرض روی Auto Record Calls کلیک کنید .

 

در پنجره باز شده می توانید تنظیم کنید که آیا ضبط اتوماتیک غیرفعال شود ( Disable )

فقط در تماس های خاصی صداها ضبط شوند . ( چیزی شبیه لیست سفید Include list )

در همه تماس ها بجز این لیست صداها ضبط شوند . ( چیزی شبیه لیست سیاه Exclude list )

دو مورد لیست سیاه و سفید فقط روی گوشی های خاصی قابل اجرا هستند !

BNNOOR650x366x05_turning_off_auto_record_land.pagespeed.ic.wH97ZzaqUPBNNOOR.png

بعد از این تغییرات به صفحه تنظیمات برمی گردید . یکی دیگر از آپشن های موثر پرسیدن سوال بعد از اتمام مکالمه است . ( سوال آیا صدای ضبط شده ذخیره شود؟ ) . شما می توانید با تیک زدن این قسمت این سوال را فعال کنید تا پس از مکالمه صداهای بی ارزش را ذخیره نکنید .

BNNOOR650x366x06_ask_before_save_land.pagespeed.ic.N7nsVkTaZMBNNOOR.png

جعبه سوال بعد از اتمام مکالمه چیزی شبیه عکس زیر است .

BNNOOR650x366x07_save_call_recording_dialog_land.pagespeed.ic.S8o3VyYfUlBNNOOR.png

تا اینجا تنظیمات مورد نیاز و ضروری را بررسی کردیم . بهتر است از اینجا به بعد نگاهی به فایل های ذخیره شده داشته باشیم . برای گوشی دادن به صداها یا مشاهده لیست وارد صفحه اصلی برنامه شوید و مانند عکس زیر آیکون گوشی را کلیک کنید .

BNNOOR650x366x08_accessing_recordings_list_land.pagespeed.ic.t2ydzvSXaLBNNOOR.png

طبق عکس زیر کلیپ های ضبط شده با شماره تماس و تاریخ لیست می شوند . با یکبار کلیک روی هر کدام می توانید به صدای ضبط شده گوش دهید .

BNNOOR650x366x09_list_of_recordings_land.pagespeed.ic.nQYN3tWp6xBNNOOR.png

همچنین برای دسترسی به آپشن های بیشتر هر کلیپ را چند دقیقه نگه دارید تا لیستی از آپشن ها را مشاهده کنید . از طریق جعبه باز شده می توانید کلیپ را تغییر نام داده حذف کرده یا جزئیات آن را مشاهده کنید . گزینه Note یک ویرایشگر را برای شما باز می کند که می توانید در مورد هر کلیپ ذخیره شده توضیحاتی وارد کنید .

BNNOOR650x366x09a_boldbeasst_recorder_dialog.pagespeed.ic.w3uK22eSdCBNNOOR.png

همینطور که در ابتدا توضیج دادیم این برنامه توانایی ضبط هر صدایی را دارد و آموزش دادیم به چه طریقی رکوردر را روشن یا خاموش کنید . در اینجا می توانید مانند تصویر با کلیک آیکون میکروفن لیست این کلیپ ها را نیز مشاهده کنید . در این قسمت نیز مانند بخش کلیپ های مکالمه آپشن هایی برای هر کلیپ در نظر گرفته شده است . شما می توانید جزئیات هر کلیپ را مشاهده کنید آن را حذف کرده یا برروی آن یادداشت بنویسید .

BNNOOR650x366x10_accessing_memos_land.pagespeed.ic.l14YVO3UujBNNOOR.png

BNNOOR650x366x11_list_of_memos_land.pagespeed.ic.Q3zoMdZamnBNNOOR.png

BNNOOR650x366x11a_selecting_note.pagespeed.ic.SfMsoimdISBNNOOR.png

Boldbeast Call Recorder یک برنامه رایگان نیست و 9.99 دلار قیمت دارد اما به شما اجازه استفاده از برنامه به مدت هفت روز را می دهد . البته می توانید این برنامه را از مارکت های ایرانی به رایگان دریافت کنید . 

BNNOOR325x289x13_smart_voice_recorder_bottom.pagespeed.ic.ZFWlPVNZfEBNNOOR.png

 howtogeek

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا