تعمیر دوربین های فایر فون آمازون اصلا آسان نیست

فایر فون گوشی هوشمند آمازون می باشد که مدت ها قبل با ویژگی های بسیار زیادی چون ویژگی منحصر به فرد یعنی اسکن سه بعدی(کار کردن با گوشی بدون نیاز به لمس و فقط با حرکت سر ) عرضه شد. به تازگی گروهی به نام  iFixit  به صورت  عمدی و کاملا خود سرانه  تجهیزات مربوط  Fire Phone به صورت قطعه های مجزا در آورده و تخریب کردند تا ببینند نحوه تعمیر آن چگونه خواهد بود ، اما آن ها متوجه چه موضوعی شدند؟

fireteardown

در نگاه اول ، همه چیز امیدوار کننده به نظر می رسید و با پیچ های استاندارد Torx  قطعات  را روی هم قرار داده شدند. اما بعد از آن تمامی مشکلات شروع شدند. به طور مثال ، باتری که بایک برچسب چسبانده شده بود ، اما پنج قسمت جلویی مربوط به دوربین که با چسب نگه داشته شده بودند خیلی زود از هم جدا شدند . این مسئله موجب می شود که تعمیر این گوشی توسط خود شما تقریبا غیر ممکن باشد مگر اینکه شما به قدر کافی صبور باشید تا تک تک اجزا را ذوب کرده و سپس به یکدیگر بچسبانید.

فایر فون آمازون

فایر فون با چهار دوربین منظره‌ای سه بعدی كه در اختیار کاربر قرار می‌دهد وسیله ای کاربردی برای خریدهای اینترنتی است. قیمت آن  649 دلار است. کاربر این گوشی با فشار دادن دکمه‌ای از جنس یا کالای مورد نظر خود عکس می گیرد و به محض آن که مشخصات آن کالا در سایت آمازون شناسایی شد، کاربر می‌تواند در فضای مجازی سفارش خرید آن را بدهد.

دریافت قطعات یدکی نمی تواند به هیچ وجه ایده آل باشد ، زیرا اجزای مربوط به یک قطعه به قدری زیاد است که شما نمی توانید به راحتی قطعه ای را با قطعه دیگر جایگزین کنید. به دلیل اینکه وقتی این گوشی آسیب ببیند نهایتا 3 گوشی از 10گوشی قابل تعمیر خواهند بود هنوز خرید آن منطقی به نظر نمی رسد.

 

engadget

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا