نگاهی به تکنولوژی دوربین LinX در دستگاه های iOS

موفقیت اخیر اپل که تصویربرداری LinX می باشد ، یکی از هیجان انگیز ترین موفقیت های این کمپانی طی چندماه اخیر است ، این فناوری که توسط LinX  عرضه می شود موجب بهبود کیفیت دوربین های نسل بعدی دستگاه های آی او اس می شود. با توجه به اهمیت این موضوع می خواهیم نگاهی عمیق تر به تکنولوژی LinX داشته باشیم ، و ببینیم این فناوری چه بهبودی در زمینه عکاسی توسط آیفون خواهد داشت.

دوربین نه چندان برجسته:

متخصصان LinX در زمینه دوربین های چند دیافراگمی برای دستگاه های تلفن همراه که مزیت های خیلی بهتری نسبت به دوربین های تک دیافراگمی دارند که یکی از آن ها پک کردن شگفت انگیز کیفیت تصاویر در اندازه های کوچک است. با دروبین چند دیافراگمی LinX قادر خواهد بود از چند سنسور کوچک به جای یک سنسور بزرگ استفاده کند که نیاز به یک لنز دیگر را از بین میبرد.

iPhone-6-Camera

آیفون6 و آیفون6پلاس با لنزهای برجسته آماده شدند ، تا اپل مجبور نباشد به خاطر نازک شدن دستگاه کیفیت تصاویر را قربانی کند ، اما اپل قصد دارد با به کارگیری تکنولوژی LINX حلقه دوربین را هم سطح پشت گوشی کند. با توجه به  LinX استفاده از چند سنسور به جای یک سنسور بزرگ موجب کاهش ارتفاع اطراف دوربین به اندازه 1.4 تا 2 میلی متر می شود.

کیفت تصویر SLR ( دارای یک عدسی)

LinX  اعلام کرده است که عرضه دوربین های چند دیافراگمی اخیرش برای موبایل ها در ژوئن سال گذشته صورت گرفته است ، و طبق مدارک موجود این کمپانی اولین الویت خود را بهبود  کیفیت تصاویر می داند و راه های بسیار مختلفی را برای بهبود طراحی دوربین های مولتی دیافراگم عرضه می کند.

ما هنگامی طراحی الگوریتم ها و مازول هایمان مهم ترین اولویتمات کیفیت تصا.ویر می باشد. ما حتی از کانال های متعدد و قوی برای افزایش حساسیت دوربین استفاده می کنیم تا تصاویر خیره کننده ای را در نور کم محیط داشته باشیم.

 

 

دوربین های موبایل LinX  درشرایط نوری معمولی و وجود نویس های کم تصاویری  مانند تصاویر دوربین های SRL را ارائه می کنند و همچنین جزئیات بیشتری را نسبت به دوربین های تک دیافراگم عرضه می کند. برای اثبات این قضیه LinX چندین تصویر مختلف را با دوربین 8 مگاپیکسلی LinX گرفته است که یک دوربین دو دیافراگمی با دو سنسور 4 مگاپیکسلی با BSI 2 میکرون (قطر نور) می باشد و با تصاویر گرفته شده توسط دوربین آیفون 5S مقایسه شده است ( دوربینی تک دیافراگمه 8 مگاپیکسلی با 1.5 میکرون BSI)

 

کاهش نویز و جزئیات

تصاویر گرفته شده با دوربین LinX  روشن تر و شفاف تر بودند و کاهش قابل توجهی در میزان نویز را نشان می دهند . هنگامی که روی تصویر زوم می کنیم جزئیات در این تصویر بیشتر است. می توانید دو عکس زیر را باهم مقایسه کنید.

 

linxlownoise-800x424

 

نورپردازی درونی:

در عکس زیر عکسی که دارای سطو متوسط از نور می باشد تقریبا دارای 40 الی 50 لاکس است ودر یک رستوران یا اتاق با نور خوب گرفته شده است. همینطور که می بینید سنسورهای LINX در این نور بهتر از آیفن 5 و گلکسی اس 4 عمل کرده اند. عکسی شفاف تر با وضوح بیشتر را تهیه کرده اند.

indoor40luxlightinglinx-800x405

در نور خیلی کم

تکنولوژی LinX قادر است به طور قابل توجهی کیفیت تصاویری که در نور کم گرفته می شوند را بهبود ببخشد اینکار را با چندکاناله کردن دوربین برای افزایش حساسیت دوربین در نور کن انجام داده است همچنین با اینکار تاری تصاویری که به علت جرکت حین عکس برداری ایجاد می شود را نمی بینیم.

 

linxlowlighting1lux-800x210

تکنولوژی پیکسل:

معمولا پیکسل های کوچک باعث ایجاد تداخل می شوند و روی وضوح رنگ ها تاثیر میگذارد ، اما پیکسل های شفاف دوربین های  LinX حساسیت کمتری به این موضوع نشان می دهند و زیرا ذرات فوتون بیشتری در هر پیکسل را ایجاد می کنند ، و همچنین نویز را کاهش می دهند

 

تصاویر سه بعدی:

با مولتی دیافراگم ماژول های دوربین LinX قادر به محاسبه برخی نا همگونی های پیکسل های فوق العاده ریز هستند که اجازه می دهد یک تصویر عمقی از صحنه را تهیه کند .

علاوه بر این ها دوربین های لینکس چندین آپشن جالب دیگر را نیز ارائه می کنند مثلا ارائه چندین Arrays جالب می باشد به طورمثال یک array دیافراگم 1 در 2 با یک سنسور تک گانه رنگی که می تواند عملکرد تصاویر در نور پایین را بهبود بخشد وتصاویر بهتری را عرضه کند یا array های 2×2 تصاویری با عمق بالا از صحنه تهیه می کند که دامنه دینامیکی بیشتری دارد و علاوه بر بهبود عملکرد تصاویر در گرفتن تصاویر سه بعدی نیز نقش دارد.

linxpointmapping-800x519

 

اپل و به کار گیری تکنولوژی LinX

مشخص نیست که اپل کی و چگونه در دستگاه های خود فناوری LinX را به کار میگیرد ولی به احتمال زیاد بهبودهای زیادی را در دوربین مربوط به دستگاه های اپل درسال جاری خواهیم دید. شایعات نشان می دهد که اپل قصد دارد به دنبال یک سری تغییرات جالب در دوربین آیفون6 و آیفون6 پلاس باشد از جمله این تغییرات تصاویر SLR ، و سنسورهای چندگانه لینکس می باشد.

دوربین آیفون یکی از بهترین دوربین های تلفن همراه جهان است و اپل در طی سال های اخیر تلاش های زیادی برای بهبود همیشگی آن انجام داده است . در ماه ژوئن شرح مفصلی از روابط بین تسل بعدی گوشی های اپل با به کارگیری تکنولوژی لینکس عرضه می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا