تجربه واقعیت مجازی با دستگاه شرکت Canon

شرکت Canon از یک دستگاه تولید واقعیت مجازی رونمایی کرده است. منتهی این باز شما به جای پوشیدن قرار است این دستگاه را به دست بگیرید

عجله و تلاش های شرکت های مختلف به منظور صاحب شدن قسمتی از بازار محصولات واقعیت مجازی هر روز در حال داغ تر شدن است ، و حالا شرکت مطرح ژاپنی تولید وسایل الکترونیکی ، یعنی شرکت Canon ، وارد این میدان مسابقه شده است.

گیفت کارت آیتونز : گیفت کارت

شرکت Canon از دستگاه واقعیت مجازی اش بدون هیچ گونه تنش و هایپی در طول نمایش این هفته شرکت اش در شهر نیویورک ( Canon Expo ) رونمایی کرد . در این رخداد این شرکت دستگاه واقعیت مجازی ای را رونمایی کرد که شباهت بسیار زیادی به ورژن آینده دستگاه های قدیمی دارد که ما از آن برای دیدن عکس های سه بعدی و متحرک استفاده می کردیم ، و یا بسیار شبیه به پریسکوپ هایی دارد که بر روی زیر دریایی های جاسوسی قدیمی قرار داشتند.

2015-09-13_205138

این دستگاه مربعی شکل که دارای لبه هایی صیقلی و گرد است ، دارای دو دسته بلند رو به سمت پایین است که شخص با گرفتن آن ها و نگاه کردن از طریق لنز های این دستگاه ، میتواند گوشه چشمی به دنیایی مملو از واقعیت های مجازی داشته باشد. در سوی دیگر لنز های این دستگاه ، تماشاگران صفحه LED مربعی شکل کوچکی را خواهند دید ، که روشن بودن آن نشانه از در حال کار بودن دستگاه دارد.

به این پست توییتر که توسط یکی از افراد استفاده کننده منتشر شده، توجه کنید:

امروز از نسخه آزمایشی دستگاه چشمی تولید واقعیت مجازی جدید شرکت Canon استفاده کردم. این دستگاه 2.5 کیلویی به شما زاویه دیدی 120 درجه ای می دهد ، تصاویر تولید شده توسط این دستگاه بسیار شفاف بوده و برای هر کدام از چشم ها از سه لنز شیشه ای استفاده شده است!

شرکت Canon هنوز هیچ گونه اطلاعاتی و جزئیاتی از این دستگاه در وبسایت خودش منتشر نکرده است ، اما تعدادی از افراد شرکت کننده در این نمایش اطلاعاتی را که به دست آورده اند با ما به اشتراک گذاشته اند. یکی از بازدید کنندگان ، که بر حسب اتفاق در شرکت انیمیشن سازی Dreamwrks Animation نیز مشغول به کار است ، اظهار داشته است که این دستگاه صفحه نمایشی دوتایی با رزولوشن 2560×1440 را در اختیار شما قرار می دهد ( که در کل برابر با 5K می شود ) و میدان دید این دستگاه نیز برابر با 120 درجه می باشد.

البته برخی استفاده کنندگان در حساب کاربری توییتر شان بیان کرده اند که با این دستگاه تجربه تصویری 360 درجه ای فوق العاده ای را خواهید داشت.

علاوه بر ویژگی های تصویری این دستگاه واقعیت مجازی ، این دستگاه همچنین این محتوا ها را با صدایی چند جهته به شما منتقل می کند که شرکت Canon ادعا کرده است ( با توجه به تبلیغاتی که ما از این شرکت در محل نمایشگاه شاهد بودیم ) می تواند حسی از تماشای تصایر تعادل و تراز گیری شده را به شما می دهد که می توانید با استفاده از آن جهت پخش را تشخیص دهید.

به نظر می رسد که این دستگاه انتقال واقعیت مجازی هنوز دارای نام تجاری نمی باشد ، و با تمام این گفته ها این دستگاه هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد. اما شرکت Canon قبلا نیز در این گونه زمینه ها به صورت تفننی کار کرده است و کار بر روی این محصولات ها برای این شرکت بزرگ تولید کننده دوربین ، زمینه ای ناشناخته نیست. چند سال قبل ، این شرکت هدستی مخلوط با تکنولوژی واقعیت مجازی را به نمایش گذاشت که وعده یک تجربه خوب را در این زمینه به کاربران می داد ، اما آن گونه که به نظر می رسید ، این محصول هنوز آماده حضور در بازار عمده فروش نبود.

از سوی دیگر ، این دستگاه واقعیت مجازی جدید این گونه که به نظر می رسد ، قرار است دستگاهی باشد که در آینده نزدیک به خرده فروشی ها را پیدا خواهد کرد. هرچند ، شرکت Canon هنوز هیچ گونه جزئیاتی از نحوه قیمت گذاری و زمان ارائه این محصول به بازار ، در اختیار ما قرار نگذاشته است. در حال حاضر ، با اطلاعات کمی که ما در اختیار اریم ، این محصول ممکن است جزو دیگر محصولات نمونه ای باشد که خیلی زود به فراموشی سپرده می شوند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا