حرکات یوگا به طور غیرقابل باوری شما را تغییر می‌دهد

نمی‎توانید یوگا را تمرین کنید؟ مجدد فکر کنید

اگر فکر می‎کنید جزو آن دسته از افرادی هستید که به درد یوگا نمی‎خورید، مجدد فکر کنید. هر کسی تقریبا می‎تواند این ورزش را انجام دهید، و یوگا در رابطه با این نیست که شرایط مختلف خمیدگی را به بدن خود بدهید.

یوگا برای هر مرد و زنی به هر شکل، اندازه و توانایی که باشد می‎تواند باعث افزایش قوا و توازن شود. راهی عالی برای آرام سازی استرس و فشار است.

دکتر مگان دان کروز، یک مربی یوگا در شیکاگو می‎گوید: در باشگاه ورزشی، شما واقعا زمان ورزش سعی می‎کنید شدت را بالا ببرید و بیشتر به جلو بروید. در یوگا، برعکس این قضیه است. اشکال مختلف حالت‎ها طیفی از حرکت را ارائه می‎دهند که بدن قادر به انجام آن است.

86976aaa

انجام یوگا زمانی که اضافه وزن دارید

زمانی که مگان گارسیا برای ثبت نام به یک کلاس یوگا مراجعه کرد، احساس ترس داشت چون او تنها فرد در کلاس بود که اضافه وزن داشت. او ولی کلاس را ترک نکرد، و متوجه شد که در حال کسب توانایی به علاوه‎ی احساس و خواب بهتر است. حالا او فردی است که تناسب اندام خود را به دست آورده است و یک مربی یوگا در نیویورک است که متخصص آموزش یوگا به افرادی است که هر نوع شکل و سایزی دارند.

گارسیا متوجه شد که یوگا به شکل‎های غیرقابل باوری او را تغییر داده است.

او می‎گوید: قبل از اینکه من یوگا را امتحان کنم، از زندگی درک چندانی نداشتم و هیچ احساسی نسبت به آن حس نمی‎کردم. بعد از یوگا، من واقعا در وجود خود زندگی را می‎دیدم. اگر یوگا را انجام نمی‎دادم، نمیتوانستم در بدن خود احساس خوبی داشته باشم. یوگا باعث شده است نشستن روی کف زمین، پیچ خوردن و خم کردن، احساس خوبی داشته باشد. باعث شده است من جذب بدن خودم شوم.

RaeAnn Banker کسی که صاحب آموزشگاه یوگا در یکی از ایالت‎های آمریکا است در روز جشن تولد 42 سالگی اش به عنوان یک هدیه به خودش شروع به شرکت در کلاس‎های یوگا کرد.

او می‎گوید: من اضافه وزن داشتم، و از آنجایی که مادرم به شکل وحشتناکی چاق بود، من می‎دانستم باید کاری کنم وگرنه شبیه به او خواهم شد. چندین ماه به سمت یک مرکز یوگا رانندگی می‎کردم تا از آخر جرات به داخل رفتن را به خودم دادم. ولی زمانی که یوگا را شروع کردم، عاشق کلاس‌‎ها شدم. من ضعیف ترین دانش آموز در کلاس بودم، ولی ادامه دادم. در نهایت در طول 2 سال 15 کیلوگرم کم کردم و یک معلم یوگا شدم. یوگا علنا زندگی من را تغییر داد.

یوگا با فلج

متیو سانفورد، که به دنبال یک حادثه‎ی رانندگی در سن 13 سالگی از سینه به پایین فلج شده بود، میگوید که یوگا به او کمک کرده است تا احساس با طراوت تری در زندگی داشته باشد.

او که حالا یک مربی یوگا و نویسنده‎ی کتاب هوشیاری: دفترچه‎ی خاطرات یک آسیب و موفقیت، به شمار می‎رود، می‎گوید: من فورا جذب یوگا شدم.

او اولین جلسه‎ی یوگای خود را به یاد می‎آورد: من از ویلچر خود خارج شدم و پاهای خود را به شکل یک V باز کردم. واقعا، واقعا کاری احساسی بود. اشک از چشم‎‎های من بیرون می‎آمد. من نمی‎دانستم می‎توانم چنین احساسی داشته باشم.

سانفورد می‎داند که بعضی از مردم سوال می‎کنند که چرا یوگا را امتحان کرده است. او می‎گوید: جواب این است که چنین چیزی حق شما در زندگی است. و درست است، چه معلول باشی چه نباشی.

او می‎گوید: یوگا تبعیض قائل نمی‎شود، یوگا می‎تواند باعث شود احساس خوبی داشته باشید و یوگا به شما هوشیاری لازم برای جنبش و حرکت را می‎دهد. هرچه بیشتر جذب بدن خود شوید، بیشتر با جهان اطراف ارتباط دارید.

نکاتی برای امتحان کردن یوگا

قبل از شروع یوگا یا هرگونه برنامه‎ی ورزشی جدید با دکتر خود مشورت کنید. و این مسائل در ذهن داشته باشید:

  •    حرکاتی در یوگا را انتخاب کنید که مناسب شما است. تمامی کلاس‎های یوگا مشابه نیستند. بعضی از آن‎‎ها به نسبت سایرین شدید تر هستند، بعضی‎ها تمرکز بر مدیتیشن دارند.
  •  مربی که دوست دارید را پیدا کنید. کلاس‎هایی که عناوین مقدماتی یا آماتوری را دارند می‎توانند طیف وسیعی از سطوح مهارتی را به خود جلب کنند. شما می‎توانید در یک کلاس خصوصی که مطابق با نیاز‎های شما سفارشی شده باشد، شرکت کنید.
  •     سرعت خاص خود را داشته باشید. شما می‎توانید شکل‎های مختلف یوگا را با استفاده از بلوکه‎ها، طناب‎ها و دیگر ابزار تغییر دهید تا لازم به این نباشد زیادی به بدن خود کش دهید. از مربی خود بخواهید به شما کمک کند حالت‎هایی را به شما آموزش دهید که مطابق با نیاز‎های شما باشد.
  • به بدن خود گوش کنید. اگر دارید برای گرفتن یک حالت فشار زیادی ایجاد می‎کنید که دردناک است، این نشانه‎ای برای توقف است.
  • خود را با دیگران مقایسه نکنید. یوگا در رابطه با انعطاف پذیر بودن نظیر هر فرد دیگر در کلاس، یا نظیر افرادی که در مجله‎های یوگا می‎بینید که سالیان سال است یوگا را انجام می‎دهند، نیست. همیشه به یاد داشته باشید، برای شما هم جایی وجود دارد.

منبع : WEBMD

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا