مدیریت فایل‎های دریافتی توسط Airdrop با استفاده از Hazel در Mac

تقریبا هر روز، من هزاران اسکرین شات را توسط AirDrop از آیفون به Mac ارسال می‎کنم و هر روز هم آرزو می‎کنم ای کاش اپل به کاربران اجازه می‎داد تا محل ذخیره فایل‎ها را خودشان تعیین کنند. محل پیش فرض ذخیره فایل‎های دریافتی در پوشه‎ی ~/Downloads است که حتی با روش‎های غیر‎رسمی هم نمی توان تغییرش داد.

1

برای حل این مشکل من از برنامه‎ی Hazeا(29دلار با امتحان رایگان) استفاده می‎کنم تا به صورت خودکار، فایل‎های دریافت شده را روی Desktop ذخیره کند. این برنامه راه حل خیلی خوبی است که کارتان را هم راه می‎اندازد. با وجود اینکه اگر خود اپل اجازه می‎داد که خودتان مکان ذخیره‎ی فایل‎ها را مشخص کنید خیلی بهتر بود، اما این روش نیز بهترین چیزی است که می توان برای بر طرف کردن این مشکل در نظر گرفت.

مرحله‎ی اول: Hazel را نصب کنید.

مرحله‎ی دوم: برای پوشه‎ی Downloads  قانونی مانند شکل زیر تعیین کنید:

مرحله‎ی سوم : هر پارامتری که فکر می‎کنید باید عوض شود، تغییر دهید.

2

مرحله‎ی چهارم : با استفاده از AirDrop عکسی را بفرستید و ببینید Hazel چه طور عمل می‎کند.

شما می‎توانید این شرط را به هر صورتی که برایتان مناسب‎تر است تغییر دهید. شاید شما با استفاده از AirDrop می خواهید چیزی به غیر از عکس بفرستید. در این صورت می‎توانید پسوند فایل را تغییر دهید و یا هر شرط دیگری را که مد نظرتان است اعمال کنید. Hazel  ابزاری پرمحتوا در اتوماتیک سازی  OS X است به همین دلیل پیشنهاد می‎کنم که تمام بخش‎ها و ویژگی‎های آن را بررسی کنید. حتما دلیلی دارد که این برنامه 29 دلار قیمتش است. این برنامه یک بازی نیست بلکه ابزاری قدرتمند است.

البته که ممکن است استفاده کردن از چنین برنامه‎ی بزرگی برای حل مشکلی کوچک، کاری به درد نخور به نظر برسد اما من از تنظیمات این برنامه بسیار لذت می‎برم و قصد دارم از این به بعد از آن استفاده کنم. در نظر شما در مورد تنظیمات من چیست؟ راستی، اگر توانستید راهی برای تغییر محل ذخیره‎ی فایل‎های دریافتی توسط AirDrop پیدا کنید، من را هم بی خبر نگذارید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.