شارژ ساعت اپل با نیروی القایی خورشیدی و حرکتی

بر اساس گزارش تازه‌ای از نیویورک تایمز، اپل در حال بررسی انواع روش‌های شارژ‌ برای پروژه‌ی ساعت هوشمند خود یعنی همان آی واچ است. محتمل‌ترین گزینه‌ای که ممکن است اپل به کار ببرد شارژ القایی است که به کاربر اجازه می‌دهد شارژ ساعت اپل را به صورت بی‌سیم انجام ‌دهند.

به گزارش کسی که در جریان ساخت این محصول است، اپل برای ساخت ساعت مچی خود به دنبال روشی است که باتری آی واچ را به صورت وایرلس و با کمک نیروی مغناطیسی انجام دهد. فن‌اوری‌های مشابه‌ای در گوشی‌های نوکیا استفاده می‌شود به این صورت که وقتی تلفن بر روی صفحه شارژ قرار می‌گیرد، جریان الکتریکی به وجود آمده در آن میدان مغناطیسی، ولتاژی را بدست می‌دهد که می‌توان به وسیله‌ی آ‌ن گوشی تلفن را شارژ کرد.

xl_Apple iWatch

گزینه‌های دیگر برای اپل می‌تواند شارژ خورشیدی و یا جنبشی باشد، اگر چه عملی شدن این ایده‌ها ممکن است چندین سال طول بکشد. البته در این گزارش ادعای از این روزنامه بیان شده است که می‌گوید از سال قبل می‌دانسته که یکی از ویژگی‌های ساعت اپل می‌تواند صفحه نمایش شیشه‌ای خمیده این گجت باشد.

افراد نزدیک به جریان ساخت این محصول گفته‌اند که اپل روش‌های مختلف را آزمایش می‌کند تا قدرت شارژ آیواچ خود را به صورت بالقوه و درونی درآورد. البته اینچنین آزمایشاتی سال‌ها زمان می‌برند تا به واقعیت تبدیل شوند. و به گفته آن‌ها انتظار می‌رود که ساعت اپل همراه با یک صفحه نمایش خمیده باشد، و یک ایده در مورد شارژ کردن این است که یک لایه شارژ خورشیدی را بر روی صفحه نمایش ساعت هوشمند بکشند تا بتواند در طول روز از انرژی خورشید استفاده کند و شارژ شود.

نمونه آزمایشات دیگر شامل متد شارژ به صورت انرژی جنبشی است که هم‌اکنون در بسیاری از ساعت‌ های جدید استفاده می‌شود. مطابق پتنت انجام شده سال  ۲۰۰۹ اپل در مورد این روش، انتظار می‌رود که حرکت و نوسان بازو یک شخص یک ایستگاه شارژ کوچک درست کند و در زمان راه رفتن قدرت و انرژی جنبشی تولید شده را به ساعت منتقل کند و باعث شارژش شود.

اشاره این گزارش به این موضوع است که فناوری باتری به آرامی در حال بهبود است، و اینکه اپل بر روی بهبود بهره‌وری قدرت در دستگاه خود تمرکز کرده است و از اجزای مختلفی درآن استفاده می‌کند، همانطور که در آخرین نسل مک بوک ایر شاهد بودیم.

Tony Fadell سازنده آی‌پود و همچنین بنیانگذار نست (Nest)، تایید می‌کند که اپل برای سال‌ها بر روی شارژ خورشیدی آیفون و آی‌پود تحقیق کرده و این روش را بررسی کرده است، اما این تکنولوژی غیر عملی بودن خود را بر اساس استفاده کاربران که ممکن است دستگاه را در جیب خود قرار دهند و یا برای مدتی در یک مکان تاریک بگذارند، ثابت کرده است.

اپل بر روی طراحی باتری‌های منعطف و  فناوری جدیدی برای شارژ ساعت خود کار می‌کند، اما هنوز نقطات مبهمی در مورد طول عمر این باتری موجود است که اپل تلاش می‌کند باتری قدرتمندی بسازد که با بین دفعات شارژ آن چندین روز فاصله بیفتد.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا