معرفی اسپیکرهای ارزان قیمت مدل دیتون B652-AIR

در این مقاله به منظور بررسی کیفیت اسپیکرهای دیتون از گفته های فردی علاقه مند به موسیقی استفاده کرده ایم. او که اسپیکرهای مدل دیتون B652-AIR را مورد مطالعه قرار کرده است می گوید هرگز اسپیکرهای ارزانی به خوبی دیتون B652-AIR ندیده است. او می گوید …

در سال 2010 زمانی که اسپیکر دیتون مدل B652 با کیفیت صدای مناسب و قیمت کمتر از 50 دلار وارد بازار شد. هر کسی که به دنبال اسپیکر های با کیفیت بالا و قیمت پایین بود (و از جمله خود من) به سرعت اقدام به خرید آن کرد. بنابراین وقتی که شنیدم دیتون نسخه جدید اسپیکرهای خود را با نام B652-AIR ارائه داده است بلافاصله یک جفت از آن ها تهیه کردم. دیتون B652-AIR از نظر شکل و پرداخت شبیه مدل B652 می باشد. ارتفاع آن 11.8 اینچ (299 میلیمتر) می باشد که بزرگتر از اسپیکرهایی با قیمت بیشتر است و دارای ووفر 6.5 اینچی (165 میلیمتر) از جنس پلی پروپیلن است. در این اسپیکر از یک تویتر با تکنولوژی ترانسفورماتور انتقال هوا استفاده می شود. تویتر نوع خاصی از بلندگو است که معمولا به صورت گنبدی شکل طراحی می شود و برای تولید فرکانس های صوتی بالا (به طور معمول از 2000 هرتز تا 20،000 هرتز که حد بالایی شنوایی انسان می باشد) است. تویتر به کار رفته در دیتون B652-AIR یک تویتر مربعی یک اینچی است که باعث می شود صدا واضح تر منتشر شود و نسبت به تویتر گنبدی اعوجاج صدای کمتری دارد. امپدانس این اسپیکر 6 اهم است بنابراین دیتون B652-AIR با گیرنده هایی که اسپیکرهای 4 تا 8 اهمی را پشتیبانی می کنند، سازگار است.

اسپیکرهای ارزان قیمت مدل دیتون B652-AIR

صدای اسپیکر های دیتون B652-AIR چگونه است؟

صدای آن بسیار شفاف و واضح است و قطعا اکثر اسپیکر های ارزان قیمت، فاقد این ویژگی می باشند. من از آمپلی فایر Emotiva Mini-X a-100 برای تست دیتون B652-AIR استفاده کردم. در اتاق بزرگ من باس (صدای بم) حدود 65 هرتز بود که برای اسپیکری در این سایز و اندازه مناسب و معقول به نظر می رسد. اگر می خواهید باس (صدای بم) عمیق تری را تجربه کنید باید اسپیکرهای بزرگتری خریداری کنید یا اینکه یک ساب ووفر به آن اضافه کنید. ساب ووفر بلندگویی است که برای ایجاد فرکانس‌های خیلی پایین (بم)، در حدود ۲۰ تا ۱۲۵ هرتز، طراحی شده است. پس از تست دیتون B652-AIR، اسپیکرهای دیتون B652s را که مدتی بود از آن استفاده نکرده بودم روشن کردم تا با دیتون B652-AIR مقایسه کنم. اسپیکر جدید (دیتون B652-AIR) تفاوت زیادی از نظر وضوح و شفافیت صدا با مدل قبلی ندارد. اما هنگامی که با تعداد زیادی درام و پرکاشن (آلات موسیقی) اقدام به ضبط صدا می کنیم، دیتون B652-AIR صدای واضح تری دارد و با آن صدای هر یک از ابزارهای موسیقی مشخص تر به گوش می رسد. ممکن است بپرسید که آیا دیتون B652-AIR ارزش پرداخت پول بیشتری نسبت به دیتون B652s را دارد؟ به نظر من بله، اما من فکر می کنم که مدل B652s کنار گذاشته نخواهد شد و همچنان در خط تولید باقی می ماند. من دیتون B652-AIR را به دلیل قیمت ارزان و کیفیت بالای آن تحسین می کنم. البته اسپیکیر SP-BS22-LR از نظر باس، وضوح و دینامیک صدا بهتر از اسپیکرهای دیتون B652-AIR است اما قیمتی دو برابر آن دارد.

اسپیکرهای ارزان قیمت مدل دیتون B652-AIR

قیمت هر جفت اسپیکر دیتون B652-AIR در امریکا 59.80 دلار است و به زودی این محصول وارد بازار انگلستان و استرالیا نیز خواهد شد. قیمت فعلی دیتون B652s نیز 39.80 دلار است که این محصول نیز همچنان در خط تولید باقی خواهد ماند.

cnet

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا