بررسی ایرفون مدل T10i کمپانی RHA

زمانی که من چند ماه قبل ایرفون (earphone یا هدفون تو گوشی) مدل MA-750i کمپانی RHA را بررسی کردم، در رابطه با اینکه چطور آن‎ها باعث شده‎اند از موسیقی دوباره لذت ببرم، نوشتم و تا به امروز سر حرف‎هایم مانده‎ام. زمانی که آن مقاله مروری را در ماه فبریه نوشتم ایرفون‎های RHA MA-750i بهترین ایرفون‎هایی بود که تا بحال من استفاده کرده بودم.
خوب دیگر اینطور نیست.

2

کمپانی RHA

همان کمپانی گلاسگویی (برای افرادی که خارج بریتانیا هستند منظور شهر گلاسگو در اسکاتلند است!) ایرفون RHA T10i را تولید کرده است که الان در گوش‎های من قرار دارند و از چند نظر بهتر از مدل‎های MA-750i می‎باشد و واقعا من را تحت تاثیر قرار داده اند. این ایرفون 200 دلار، باید هم چنین قیمتی داشته باشد، قیمت دارد و علت اینکه چنین قیمتی هم دارد این است که زمانی که چنین هزینه‎ای می‎کنید انتظار چیزی اندکی متفاوت را دارید. چیزی بیشتر از ایرفون‎هایی که خوب به نظر می‎آیند. شما انتظار یک تجربه جدید را با پرداخت این مقدار پول دارید.

ایرفون مدل T10i

مدل T10i به خوبی چنین تجربه‎ای را در اختیار شما می‎گذارد. این ایرفون از فولاد ضدزنگ ساخته شده است و نظیر چیزی‎ است که در فیلم‎های علمی تخیلی آن را می‎بینیم. کلمه “به خوبی ساخته شده و محکم” یقینا چیزی است که برای بهترین واژه توصیف کننده نحوه حس این ایرفون‎ها در دست می‎توانم به کار بگیرم، یک نوع ساخت محکم و مطمئن که نوعی کلاس به این محصول می‎دهد که مدل‎های ارزان از عهده آن به آسانی نمی‎توانند برآیند. گرچه چنین چیزی باعث می‎شود که یک جنبه منفی ذاتی در آن دیده شود، و شاید تنها اعتراض من در رابطه با طراحی T10i همین باشد، یعنی آن‎ها شاید کمی بیش از حد سنگین هستند.

1

خوشبختانه چیزی که در گوش شما قرار می‎گیرد ایرفون‎ها هستند که بعدا توسط یک جزء قرار گرفته بر روی گوش پشتیبانی می‎شوند، ولی شما زمانی که می‎خواهید کاری انجام دهید که نیاز به جنب و جوش زیاد داشته باشد نظیر دنبال کردن یک سگ در پارک، احتمالا نمی‎خواهید از این ایرفون‎ها استفاده کنید.

ایرفون‎های T10i از کمپانی RHA با‎اینحال برای حرکت به این طرف آن طرف نیستند. آنها برای این هستند که روی یک صندلی راحتی بنشینید، پاها را دراز کنید و درحالیکه نوشیدنی مورد علاقه خود را در دست دارید به موزیک دلخواه خود گوش کنید. شما می‎توانید بسته به دیدگاه خود به این ویژگی به عنوان یک ویژگی مثبت یا منفی نگاه کنید، از نظر من چنین چیزی هم مثبت و هم منفی است.

با پرداخت 200 دلار به همراه ایرفون برای شما یکسری چیز اضافه نیز خواهد آمد یعنی یک جعبه برای قرار دادن ایرفون در آن و تعدادی کاف (قطعه سیلیکونی نرمی که داخل گوش قرار می‎گیرد) نیز به همراه یک جفت سر ایرفونی فوم‎دار برای افرادی که این نوع سر ایرفونی را دوست دارند. حتی یک گیره لباس نیز وجود دارد. اوه، و سه نوع فیلتر تنظیم موسیقی.

صبر کنید ببینم، گفتم فیلتر‎های تنظیم موسیقی؟

اینجاست که جنبه برتری این محصول RHA بروز پیدا می‎کند.

این سه جفت فیلتر به راحتی به ایرفون پیچ‎ و یا از آن جدا می‎شوند و اینطور ادعا می‎شود که صدا را به نحوی تغییر می‎دهند که طبق ذائقه افرادی باشد که به موسیقی دارند گوشی می‎دهند. آیا به چیزی عمیق‎تر با بم (bass) بیشتر نیاز دارید؟ از فیلترهای مخصوص بم استفاده کنید. آیا وضوح صدای بالایی می‎خواهید؟ از این فیلتر‎ها پس استفاده کنید. حتی یک جفت فیلتر وجود دارد که با استفاده از آن‎ها شاید بخواهید از ایرفون T10i خود به عنوان مانیتور‎‎های درون گوشی (دستگاه‎هایی که توسط موسیقی‎دان‎ها برای گوش دادن به موسیقی یا میکس‎های شخصی استفاده می‎شود) استفاده کنید، به این معنی که این فیلتر‎ها سعی در این خواهند داشت که صدا را تا جای ممکن بدون دخالت آنچه که واقعا به پرده گوش شما برخورد می‎کند، دوباره تولید کنند.

و قسمت عجیب ماجرا این است که این چیزها کار هم می‎کنند.

با تفاوت واضح، قابل توجه بین این سه نوع فیلتر شما نمی‎توانید از آن به عنوان یک حقه تبلیغاتی به منظور فروش بیشتر یاد بکنید و این واقعا چیزی است که انتظار آن را من داشتم. در حقیقت شما یقینا تصمیم می‎گیرید از خنثی‎ترین وجه این سه فیلتر استفاده کنید ولی مشخص است که حتما این فیلتر‎ها را کم و زیاد می‎کنید و یقینا با چیزی در نتیجه آن می‎شنوید، مایوس نخواهید شد.

یک پرداخت 200 دلار همچین چیزی را در اختیار شما قرار می‎دهد و برای همین است که این ایرفون‎ها فراتر از هرچیز دیگری که تابحال داشته‎ام عمل کرده‎اند. گوش دادن به موسیقی با این چیزها تا زمانی که در اختیار آن‎‎ها احترامی که شایسته‎اند قرار دهید، یک لذت واقعی است. آن‎ها درست است که مناسب دویدن به صورت نرم نیستند، ولی شما می‎توانید بنشینید، چشمان خود را ببندید و به چیزی که پخش می‎شود گوش دهید و خوشحال خواهید شد که پول خرج کرده‎اید.

همیشه اینطوری نیست که شما بابت پولی که خرج کرده‎اید رضایت کامل را داشته باشید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا