رفع مشکل پخش خودکار ویدئو در Tabهای دیگر مرورگر گوگل کروم

در آپدیت جدید گوگل Chrome فیلم های، تبلیغات و آهنگ ها تا زمانی که تب مخصوص آنها را باز نکرده باشید، به صورت خودکار پخش نخواهند شد

جدیدترین نسخه Developer مرورگر Google Chrome یکی از منفورترین مشکلات داخل اینترنت را برای کاربران حل می کند: پخش صدای ویدیوهایی که در Tab های دیگر مرورگر در حال اجرا هستند. این خبر توسط یکی از کاربران گروه Chrome در شبکه اجتماعی Google+ پخش شده است.

2015-08-29_152944

دوستان خوش شانسی که هنوز با این مشکل روبرو نشده اند، منظور ما فیلم هایی است که با باز کردن بعضی سایت ها خواه و ناخواه شروع به پخش می کنند؛ حتی با عوض کردن تب و رفتن به سایت های دیگر نیز آن فیلم قطع نمی شود. همانطور که افراد معتاد به شبکه YouTube می دانند اگر یک میلیون فیلم را در تب های متوالی پشت سر هم باز کنیم، تمام آنها همزمان پخش خواهند شد.

با آپدیت جدید گوگل Chrome فیلم های، تبلیغات و آهنگ ها تا زمانی که تب مخصوص آنها را باز نکرده باشید، به صورت خودکار پخش نخواهند شد. این گونه بهتر است؛ مرورگر در پس زمینه محتوای درخواستی شما را ذخیره می کند و هر زمان که خودتان بخواهید می توانید به صورت آماده آن را پخش نمایید.

البته فعلا این امکان فقط در نسخه Developer نرم افزار Google Chrome موجود است. ولی چنین آپدیت های مهمی مطمئناً به زودی در تمام نسخه های دیگر نیز در دسترس قرار می گیرند. هنوز زمان مشخصی برای این امر در دسترس نیست، گوگل هم پاسخ این سوال را به کاربران خود نداده است.

این ویژگی مصرف باتری را نیز پایین می آورد. مصرف بسیار زیاد این مرورگر یکی از مشکلات استفاده از آن می باشد که به خصوص در لپ تاپ های Mac بیشتر مشهود است.

البته قبلاً هم افزونه هایی برای جلوگیری از پخش خودکار ویدیو ها وجود داشت. ولی وجود این امکان در خود Google Chrome به صورت پیش فرض، کمک می کند تا کاربران زیادی با آغوش باز از آن استقبال نمایند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا