گوگل کروم با عملکرد آسان تر و پشتیبانی از ویژگی چند وظیفه ای (Multitasking) برای آیپد ها منتشر شد

اپل در سیستم عامل iOS 9 برخی از ویژگی های چند وظیفه ای (Multitasking) برای آیپدها منتشر کرده است اما این ویژگی برای برنامه هایی که توسط خود اپل پشتیبانی می شود استفاده شده است . درواقع فقط برنامه هایی که توسط اپل تولید شده است می توانند از ویژگی چند وظیفه ای بهره مند شوند.

2015-10-25_113849

شرکت گوگل اعلام کرده است که نسخه جدید گوگل کروم از ویزگی چند وظیفه ای پشتیبانی می کند

شما هم اکنون می توانید کروم و دیگر برنامه های اپل را به صورت همزمان اجرا کنید ، در نهایت در یک زمان شما می توانید دو برنامه را در صفحه نمایش خود داشته باشید . این ویژگی همچنین برای آیپد مینی 4 و آیپد ایر 2 ارائه شده است . گفته شده است که در ماه نوامبر ویژگی های جدید دیگری به خصوص برای آیپد پرو منتشر می شود.

ویژگی Split View به شما اجازه می دهد که زمانی که یک برنامه در حال اجرا است ، یک برنامه جدید را در سمت راست صفحه نمایش اجرا کرده و استفاده کند . اما شما اجازه استفاده همزمان از دو برنامه را نخواهید داشت . همچنین ویژگی Slide Over که از گذشته در آیپد ها قابل استفاده بوده است نیز در کروم پشتیبانی می شود.

بسیاری از کاربران مرورگر کروم را به سافاری ترجیح می دهند . نبودن ویزگی چند وظیفه ای در کروم باعث شده بود که بسیاری از کاربران از این مرورگر استفاده نکنند زیرا ویژگی چند وظیفه ای برای انجام کار ها بسیار مهم است و برای بسیاری ارزش بالایی دارد که یک ویژگی مهم و مفید در آیپدها به شمار می آید . اما حالا این کاربران می توانند از مرورگر گوگل کروم با ویژگی چند وظیفه ای استفاده کنند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا