کروم بوک اکنون با توانایی اجرای برنامه های اندروید

کروم بوک گوگل هم اکنون می تواند تعداد خاصی از برنامه های اندرویدی را نصب و اجرا کند !

کین میکستر و جاش وودوارد مهندسین گوگل پنجشنبه در خبری اعلام کردند کروم بوک هم اکنون می تواند پنج نرم افزار خاص اندرویدی را اجرا کند . این نرم افزارها عبارتند از : “Duolingo, Evernote, Sight Words و vine” این نرم افزارها هم اکنون از طریق کروم استور جهت نصب در دسترس هستند .

این قابلیت جدید کروم بوک بر پایه یک پروژه گوگل با عنوان اندروید ران تایم روی کروم بوک پایه ریزی شده که گوگل قبلا در خبری در ابتدای تابستان امسال منتشر کرده بود . میکستر و وودوارد طی خبری که در اینجا منتشر کردند خبر از همکاری گروهی کروم بوک و توسعه دهندگان اندروید دادند که بر طبق آن بسیاری از نرم افزارهای معروف اندروید روی کروم بوک پورت می شوند و به ترتیب در کروم استور جهت نصب قرار می گیرند .

کروم بوک اکنون با توانایی اجرای برنامه های اندروید

کروم بوک اکنون با توانایی اجرای برنامه های اندروید

اما در حال حاضر طراحان نرم افزارها و بازی های کروم هنوز نمی توانند محصولات خود را جهت ارائه در کروم استور به نرم افزار کرومی ! تبدیل کنند و به همین تیم پشتیبانی کروم تا زمان ارائه یک محصول قابل تبدیل شروع به پورت کردن نرم افزارهای معروف جهت ارائه در این سیستم عامل جدید کرده اند .

اما در حال حاضر برنامه های مشهور و رایگان اندرویدی در لیست برنامه های پورت شده برای کروم قرار دارد و تیم پشتیبانی تا ارائه یک محصول خوب تصمیمی به پورت محصولات پولی ندارد . میکستر بر این عقیده است که بهتر است با ارائه یک محصول مبدل خوب برای طراحان کار تبدیل اپلیکیشن های پولی را به خود این افراد بسپاریم .

کروم بوک اکنون با توانایی اجرای برنامه های اندروید

سخنگوی گوگل طی ایمیلی عنوان کرد هدف از این کار ارتباط هر چه بیشتر سیستم عامل های تولیدی گوگل و حمایت از ایده های جدید روی هر پلت فرمی است .

اما بزودی ران تایم اندروید روی کروم بوک می تواند بسیاری از نرم افزارهای اندرویدی را بدون هیچ مبدلی اجرا کند . این ران تایم که برپایه یک سندباکس طراحی شده است در واقع ماشین مجازی اندروید را بر روی کروم اجرا می کند و شما می توانید از طریق این دستگاه مجازی هر نوع نرم افزار اندرویدی را ( رایگان یا غیر رایگان ) به راحتی اجرا کنید . اما تا زمان تکمیل این پروژه باید به نرم افزارهای پورت شده امید داشته باشیم .

informationweek

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا