خلاصی گوگل از آیکون زنگ آزار دهنده گوگل کروم

شرکت گوگل سیستم اطلاع رسانی دسکتاپ خودش را از نسخه بعدی مرورگر گوگل کروم برای سیستم عامل های ویندوز ، مکینتاش و لینوکس حذف خواهد کرد ، اگر چه این سیستم در سیستم عامل Chrome OS هنوز به قوت خودش باقی است.

حذف این برنامه به این دلیل که هیچکس از آن استفاده نمیکند

بنا به گفته آقای جاستین دوویت ( Justin Dewitt ) ، که یکی از برنامه نویسان و مهندسان نرم افزاری شرکت گوگل می باشد ، دلیل اصلی ای که به خاطر آن شرکت گوگل قرار است به خاطر آن از دست این سیستم خلاص شود ، این است که واقعا هیچ کس از آن استفاده نمی کند ، پس این شرکت قصد دارد با حذف کردن آن تجربه ها و استفاده های کاربران از دسکتاپ را جریان سازی کرده و بهبود ببخشد.

2015-10-18_013534

با این که نرم افزار ها و الحاقات ( extensions ) مرورگر کروم خیلی وقت پیش تا به حال است که از تکنولوژی push notifications پشتیبانی می کنند ، ولی تازه در سال 2013 بود که مرکز اعلانات یا notification center به مرحله اجرایی درآمد. این نرم افزار اعلاناتی قوی را از صفحات وب ( مانند تصاویر ، متن ها و عملیات های فرمت شده ، مانند قابلیت پشتیبانی از پاسخ به ایمیل هایتان ، آن هم به طور مستقیم و در یک pop-up ) را با اطلاعاتی از Google Now با یکدیگر ادغام می کند – تا بدین طریق کاربران مرورگر کروم بتوانند به اعلاناتی که به هنگام دور بودن از سیستم و محیط دسکتاپ شان آن ها را از دست داده اند ، دسترسی پیدا کنند. این مرکز اعلانات را شما می توانید به صورت یک آیکون کوچک که شبیه به زنگ است پیدا کنید ، که در محیط سیستم عامل مکینتاش در قسمت راست نوار منوی دسکتاپ تان قرار گرفته و در محیط سیستم عامل ویندوز در قسمت پایینی صفحه و در نوار ابزار جای گرفته است.

2015-10-18_013548

در بهار گذشته ، شرکت گوگل شروع به پشتیبانی کردن از سیستم push notifications در صفحات وب نمایش داده شده در سیستم های موبایلی اش کرد. آقای دوویت این گونه اظهار داشتند : ” با پیشرفت و رشد ویژگی push صفحات وب در سیستم های موبایلی ، اعلانات ویژگی های مهمی هستند که کاربران ما می توانند از طریق آن با صفحات وبی که برای آن ها اهمیت دارد ارتباط برقرار کنند. با جریان سازی کردن این تجربه و ویژگی در صفحه دسکتاپ ، می توانیم مطمئن شویم که مرورگر کروم می تواند تجربه استفاده از اعلانات ساده ولی کارآمدی را در تمامی پلتفرم ها برای کاربران فراهم کند “.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا