CIA به‌دنبال راهی برای کرک کردن سیستم امنیتی اپل

گزارش شده که سازمان اطلاعات مرکزی (CIA) سعی در کرک کردن سیستم امنیتی اپل دارد تا بتواند دسترسی جاسوسی پیدا کند. The Intercept گزارش می‎کند که سازمان سیا خیلی وقت است دنبال راهی اس ت تا به سیستم امنیتی اپل نفوذ کند، عملیاتی که حتی از یک سال قبل از انتشار آیفون برای اولین بار آغاز شده و همچنان ادامه دارد. The Intercept پایه‎ی گزارشش را بر اساس اسنادی فاش شده‎ قرار داده؛ اسنادی که در آن در مورد یک دورهمی سالانه به نام جمبوریی (Jamboree) با حضور اعضای رسمی سیا، توضیح داده شده بود. در این دورهمی‎ها ، نقص‎های وسایل الکترونیکی تجاری مورد بحث قرار می‎گرفته است.

1

سیا از نظر دادن در این باره طفره رفته، اگرچه در گزارش The Intercept عملیاتی شرح داده می‎شود که در آن، این سازمان در حال کار کردن روی رمزگشایی و در نهایت نفوذ به ‎میان افزار رمزگذاری‎شده‎ی اپل است. این سازمان به صورت داخلی ادعا کرده که توانسته نسخه‎ی تغییر یافته‎ای از Xcode را بسازد که امکان سرک کشیدن به بک دورهای امنیتی را فراهم می‎کند و در نتیجه به جاسوسان اجازه می‎دهد از دستگاه‎های آلوده، رمز عبورها را بدزدند و پیام‎ها را بردارند.

از دیگر انواع ورود غیرمجاز شامل کی لاگر توسط آپدیت‎کن OS X که اجازه می‎دهد جاسوس‎ها بفهمند کاربر روی مکِ آلوده‎اش در حال تایپ کردن چه چیزی است.

طبق گزارش‎های درونی سازمان سیا، آنها در حال عادی نشان دادن این نوع از ابزارها هستند تا “محصولات ارتباطی خارجی و داخلی را امن کنند” و بتوانند “قابلیت‎های بهره برداری ضد طرح‎های تصدیق هویت و کدگذاری را توسعه بدهند”. دولت‎های آمریکا و انگلستان مدت‎هاست که اپل را تشویق می‎کنند تا اجازه بدهد از طریق بک دورها وارد سرورهایش بشوند.

اپل در مورد اتهامات شکل گرفته در مورد سیا هنوز نظری نداده است و The Intercept را به آخرین موضعش در مورد اهمیت حریم شخصی ارجاع می‎دهد.

در فوریه 2015، تیم کوک مدیر عامل اپل، موضع محکم خود را در مورد حریم شخصی در مصاحبه‎ای با The Telegraph روشن کرد.

کوک در این مصاحبه گفت:”هیچ کدام از ما نباید قبول کنیم که دولت، یا یک کمپانی یا هر کس دیگری باید به اطلاعات خصوصی ما دسترسی داشته باشد. این یکی از حقوق ابتدایی انسان است. داشتن حریم شخصی حق مسلم ماست و نباید از آن دست بکشیم. نباید این حق را به خاطر ترس از شایعات یا افرادی که اساسا از جزییات خبر ندارند، از خود منع کنیم.”

معلوم نیست که سیا در حمله‎هایش به اپل موفق بوده یا خیر. با این حال، اشاراتی صورت گرفته که این سازمان نتوانسته بک دوری به درون سرورهای اپل برای گردآوری اطلاعات از مشتریان، پیدا کند.

منبع:

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا