سنجش آب و هوا در آیپد با برنامه ClearWeather HD

از زمان انتشار iOS 7.1 به دنبال اپلیکیشنی بسیار زیبا و ساده مانند برنامه ClearWeather HD بودم تا بتوان به رایگان از اپ استور دانلود کنم. از این نوع اپلیکیشن‌ها بسیار زیاد هستند، بعضی از آن‌ها سریع هستند، برخی شبیه به یک نمودار هستند و بعضی دیگر تقریبا هیچ اطلاعات دیگری غیر از آب و هوا ندارند. به صورت کلی بسیاری از آن‌ها کمبود دارند، با این حال برای آیپد بهینه شده‌اند.

ClearWeather-HD-3

برنامه ClearWeather HD یک برنامه ساده و زیبا برای نشان دادن آب و هواست که با رنگ‌های روشن و درخشان خود برای آیپد عرضه شده است، ظاهر برنامه ClearWeather HDبسیار ساده و تمیز است.

من عاشق این هستم که آیپد را بر روی میز بگذارم و به کیفیت بسیار خوب صفحه نمایش دقت کنم. گاهی اوقات من از یک برنامه عکاسی استفاده می‌کنم مانند 500px. اگر بخواهم صفحه نمایش بدرخشد، ساده باشد، و تصاویر زیبا از آب و هوا را بر روی آیپد داشته باشم، انتخاب‌های کمی وجود دارد. به همین خاطر است که بسیار زیاد در مورد برنامه ClearWeather HD هیجان زده‌ می‌شوم.

ClearWeather-HD-1

شیوه عملکرد و ویژگی‌های برنامه ClearWeather HD

این اپلیکیشن دارای صفحات درخشان و رنگارنگ (آبی، قرمز، سبز، زرد) است که ظاهری یک دست و تخت را به همراه درجه حرارت نشان می‌دهد (رنگ‌های گرم برای آب و هوای گرم و رنگ‌های سرد برای آب و هوای سرد).

طرح پیشفرض اپلیکیشن ClearWeather HD تاریخ، زمان، شرایط آب و هوا، دما، بالا یا پایین بودن فشار، رطوبت، زمان طلوع و غروب خورشید، زمان طلوع و غروب ماه، سرعت باد و عوامل بیشتر را نشان می‌دهد. همچنین نسبت به حالت عمودی یا افقی قرار گیری آیپد، پیش بینی هفت روز آینده آب و هوا در سمت راست یا پایین قرار می‌دهد. شما می‌توانید صفحه را به سمت دلخواه بکشید و به اطلاعات بیشتر در مورد روز‌های آینده دسترسی پیدا کنید.

شما حتی می‌توانید ظاهر برنامه ClearWeather HD را ساده‌تر کنید و این برنامه فقط تاریخ، زمان، درجه حرارت، وضعیت آب و هوا در بالاترین و پایین ترین حالت را نشان بدهد. پیش بینی هفت روز آینده نیز در بخش کناری صفحه نمایش قرار بگیرد.

می‌توانید محور مرکزی صفحه نمایش را با پوسته ساعت جا به جا کنید و ظاهر آنالوگ یا دیجیتال برای ساعت انتخاب کنید. هر کدام از این گزینه‌ها اطلاعات اضافی را به همان پوسته ساده ذکر شده در بالا اضافه می‌کند. تنها تفاوت این است که ساعت بزرگترین بخش نشان دهنده اپلیکیشن می‌شود.

همچنین طرح یک نقشه وجود دارد که شما با لمس هر مکان می‌توانید مکان خود را انتخاب کنید یا اینکه شرایط و دمای آب و هوا در ناحیه را بفهمید.

ClearWeather-HD-2

حتی می‌توان چند مکان مختلف را ذخیره کرد و با زدن ضربه بر روی آیکون گوشه بالا و سمت چپ صفحه نمایش بین هر کدام حرکت کرد. بر روی دکمه (+) تپ کنید تا بتوانید یک مکان جدید را اضافه کنید. به چند صورت می‌توانید مکان خود را بیابید، به وسیله نام شهر دلخواه و یا کد شهر خود و یا اضافه کردن محل و موقعیت فعلی شما بر روی نقشه (اگر با محلی که قبلا ذخیره کردید متفاوت باشد).

دانلود اپلیکیشن ClearWeather HD

اپلیکیشن ClearWeather HD به صورت موقت رایگان است و از تاریخ 17 مارچ با قیمت 1 دلار به فروش می رسد. همچنین نسخه‌ای از اپلیکیشن وجود دارد که همیشه رایگان است البته تعدادی ویژگی کمتر دارد.

برنامه ClearWeather HD را هم‌اکنون از اپ استور دانلود کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا