مقایسه مصرف باطری ios 8 و ios 7.1.2

بعد از انتشار نسخه 8 سیستم عامل ios بسیاری از کاربران آیفون منتظر اعلام تفاوت های سیستم عامل جدید با نسخه فعلی خود بودند و بسیاری هم در این تامل که آیا به نسخه جدید مهاجرت کنند و یا خیر . در این مقاله قصد داریم یکی از مهمترین معیارهای انتخاب سیستم عامل و گجت را برای این نسخه از سیستم عامل بررسی کنیم . آیا اپل در این نسخه بهبودی از نظر مصرف باطری ایجاد کرده است؟

مقایسه مصرف باطری ios 8 و ios 7.1.2

اگرچه ظرفیت باطری یکی از فاکتورهای مهم در بهره برداری بیشتر از گجت در عملکردهای متفاوت از تماس و وب گردی گرفته تا بازی کردن و تماس تصویری است اما اینکه سیستم عامل بتواند مدیریت مناسبی روی باطری داشته باشد نیز بسیار مهم است . همچنان که تجربه کردیم آیفون با باطری بسیار کوچکتر نسبت به دیگر پرچمداران اندرویدی توانست جایگاه بهتری را در بسیاری از تست های مصرف باطری داشته باشد . پس سیستم عامل نیز یک نکته کلیدی در مصرف باطریست !

اما آیا مدیریت مصرف باطری در نسخه 8 آی او اس نسبت به نسخه قبل آن یعنی 7.1.2 بهبود یافته است؟ ظاهرا نه !!!

بله درست متوجه شدید . مصرف باطری ios 8 نسبت به نسخه قبل آن تا حدود کمی بیشتر است که البته عجیب هم نیست . البته بهبود هایی در بعضی قسمت ها صورت گرفته است اما می توان به این نتیجه رسید که ios8 با توجه به افزایش ویژگی های ساختاری آن به مصرف بالاتری از سی پی یو و رم احتیاج دارد و در نتیجه مصرف بالاتری از باطری را میطلبد . اما باید این نکته را نیز عنوان کنیم با توجه به ویژگی های بسیار زیاد ios8 به نظر می رسد روی مصرف باطری نیز کار شده و تا حد زیادی میزان با توجه به عملکرد بالا کاهش یافته است .

نسخه جدید ios ( در انتقال از ورژن بتا 8 ) کمی پا را فراتر گذاشت . این نسخه که بر روی همه آیفون ها قابل نصب است مصرفی تقریبا برابر با نسخه 7.1.2 است . نمودار زیر تست هر دو ورژن ios را روی آیفون های قابل نصب نشان می دهد که تا چه حد به مصرف باطری روی 7.1.2 نزدیک شده است . همینطور مشخص است که یاطری در سه نسخه از آیفون و آی پد بهبود بهتری نسب به بقیه دارد . ( آیفون 4 اس ، آیپد مینی ، آیپود تاچ ) .

مقایسه مصرف باطری در ios 8 و ios 7.1.2

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا