مقایسه سنسور اثر انگشت خوان گلکسی S5 و آیفون 5s

در کنگره جهانی موبایل شهر بارسلونا درماه فوریه، گلکسی S5 معرفی شد و این پرچم دار تا اواخر هفته دیگر به صورت رسمی وارد بازار می‌شود. اما یکی از کاربران یوتیوب موفق شده تا این گوشی را در اختیار بگیرد و سنسور اثر انگشت پرچم‌دار جدید سامسونگ را با آیفون 5s مقایسه کند و به صورت ویدیو منتشر کند.

این فرد با نام کاربری iCrackUriDevice توانسته سخت‌افزار و نرم‌افزار اثر انگشت خوان هر دو دستگاه آیفون 5s و گلکسی S5 را با یکدیگر مقایسه کند. در این مقایسه به مواردی همچون عملکرد بهتر هر دستگاه در باز کردن قفل دستگاه و اسکن کردن اثر انگشت خوان خواهیم پرداخت.

iphone_5s_touch_id_fingerprint_video_hero_4x3

مقایسه اثر انگشت خوان گلکسی جدید و آیفون 5s

برای اسکن کردن اثر انگشت شما در گلکسی S5 نیاز است تا شما دست خود را از بالا به سمت پایین بکشید، در حالی که در تاچ آیدی آیفون 5s برای اسکن کردن اثر انگشت بسیار ساده نیاز است تا دارنده گوشی دست خود را بر روی دکمه خانگی قرار دهد. بخاطر این تفاوت، آیفون 5s بهتر می‌تواند اثر انگشت‌های متفاوت را تشخیص دهد، در حالی که در گلکسی S5 نیاز است تا اثر انگشت خود را از بالا به پایین بکشید و کمی سخت‌تر متوجه اثر انگشت‌های متفاوت می‌شود.

روشی که سنسور  اسکنر گلکسی S5 کار می‌کند به کاربر اجازه نمی‌دهد که به وسیله یک دست انجام شود، اما تاچ آیدی آیفون 5s به کاربر اجازه می‌دهد که تنها با استفاده از یک دست انگشت خود را اسکن کند و قفل گوشی را باز کند.

samsung_galaxy_s5_fingerprintscanner_leak_forum_hardware

البته یکی از ویژگی‌های بسیار خوب گلکسی S5 قابلیت اسکن کردن اثر انگشت برای پرداخت‌های PayPal است، و تاچ آیدی آیفون 5s در حال حاضر از این امکان بهره نمی‌برد و تنها به کاربران دسترسی برای باز کردن گوشی خود و خریداری از آیتونز و اپ استور را داده است.

مطمئنا در زمانی که گلکسی S5 رسما منتشر شود و در دست دوستدارن این گوشی‌هوشمند قرار گیرد بررسی‌های بیشتری منتشر خواهد شد.

سنسور اثر انگشت خوان تاچ آیدی در ماه سپتامبر سال 2013 میلادی توسط اپل و در گوشی هوشمند آیفون 5s رونمایی شد، باعث شد که آیفون 5s اولین پرچم‌داری باشد که به سنسور اثر انگشت خوان مجهز شود و برای بازکردن قفل تلفن همراه و پرداخت‌های اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد. بعد از آن سامسونگ به تقلید از اپل اثر انگشت خوان را در پرچم‌دار سامسونگ گلکسی S5 مورد استفاده قرار داد و در ماه فوریه سال جاری میلادی از آن رونمایی کرد.

gottabemobile

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا