مقایسه آیفون 6 پلاس و نکسوس 6 موتورولا

TechCrunch با جدید ترین گوشی های هوشمند گوگل ، نکسوس 6 ،عملی شد . مقایسه آن با آیفون 6 پلاس مقداری زمان خواهد برد.

این دو گوشی ابعاد تقریبا یکسانی دارند. هر چند نکسوس یک صفحه نمایش بزرگتر ( 6.22) اینچی را در روی همان بدنه تعبیه کرده است.نکسوس در واقع کمی بزرگتر از چیزی است که در عکس به نظر می رسد.اگرچه گفتن آن با توجه به پرسپکتیو بودن عکس کمی سخت است.

حال مشخصات این دو دستگاه را با هم مقایسه می کنیم. از لحاظ ابعادی نکسوس ، 6 میلی متر بلندتر ، 5 میلی متر عریض تر و 3 میلی متر باریکتر از آیفون است. تفاوت خیلی زیادی نیست. اما صفحه نمایش نکسوس کماکان به میزان قابل توجهی از صفحه آیفون 5.5 اینچی، بزرگتر است.چگونه؟

iPhone-6-Plus-vs-Nexus-6_thumb800

تفاوت عمده در اینجا از فضای زیر صفحه نمایش ناشی می شود. به لطف نرم افزارهای اندروید ، در نکسوس فقط یک لبه باریک وجود دارد که کلیدهای home، back و menu در آن تعبیه شده اند. این باعث می شود که صفحه نمایش تا پایین قاب کاملا کشیده شود. آیفون مجبور بوده است که کلید home را در پایین صفحه نمایش جاسازی کند.این مزیت گوگل است.

اما بحث دیگری نیز در این جا پدید می آید. نکته این است که جایگاه دکمه home در روی صفحه نمایش هر دو در دستگاه فواصل تقریبا یکسانی از پایین گوشی می باشد. کلیدهای سخت افزاری و نرم افزاری مقدار فضای یکسانی از هر دو گوشی را گرفته اند. اما کلید سخت افزاری می تواند به عنوان سنسور اثر انگشت نیز عمل نماید.این مزیت اپل است.

hedr

هر دو گوشی دارای مقدار مشابهی از فضای اختصاص داده شده به عملکردهای مشابه هستند. اما یکی از آنها به صورت هوشمندانه ای یک ویژگی اضافی تاچ آیدی را به سخت افزار دستگاه اضافه کرده است . در حالی که دیگری از فضای بیشتر اندازه صفحه نمایش بعنوان مشخصه خود بهره می برد.

این که مصرف کنندگان کدام یک را بر دیگری برتری خواهند داد به نظر و اولویت های آنها بستگی دارد. اما من اعتقاد ندارم که صفحه نمایش بزرگتر گوگل واقعا به عنوان یک مزیت خیلی بزرگ در این مرحله مطرح باشد.

 

9to5mac

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.